Civic FC5 2 sorum var.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar herkese merhaba. Benim araba klima acikken disaridan gelen kokularin hemen hemen hepsini iceri aliyor. Onumdeki aracin egzos kokusu, yada ne biliyim az once bi mandira gibi biyerden gectim. Ahırın kokusu olduğu gibi iceri girdi. Daha 4binde. İceri verdigim zaman havayi sıkıntı yok. 2. Sorum ise bu tekleme benim canimi sıkmaya başladı. 90 110 sabit hızla giderken bi kalbi duruyomus gibi resmen tekliyor. Bunun onune gecen varmi

.

Aracınız
Civic FC5 2019
Düz yolda ve bir süre düşük devirde kullandığınız zaman bu tekleme yaşanıyor. LPG'li tüm Fc5'lerde bu tekleme mevcut. Dikkat eden bir sürücü değilseniz farkına varmamış olabilirsiniz.
125 beygirlik aracıda tutupda düşük beygirde kullanırsanız bu sizden kaynaklı hata olur zaten. benzinli araçları 3bin devirden aşağısı sıkıntı çıkartır motorda ilerki dönemlerde.
benim arkadaşımda renault clio vardı kendisi hep düşük devirde kullanırdı ve en son geçen sene motor arızası çıkarttı ve bir tek motoru indirtmediği kalmıştır

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
125 beygirlik aracıda tutupda düşük beygirde kullanırsanız bu sizden kaynaklı hata olur zaten. benzinli araçları 3bin devirden aşağısı sıkıntı çıkartır motorda ilerki dönemlerde.
benim arkadaşımda renault clio vardı kendisi hep düşük devirde kullanırdı ve en son geçen sene motor arızası çıkarttı ve bir tek motoru indirtmediği kalmıştır
Araç otomatik ise ne yapalım? Siz 3000 devirde kullanmaya devam edin ?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
gaza biraz yüklen derim ozaman benim aracımda otomatik sonuçta
Siz aracınızın ve daha doğrusu kullandığınız CVT şanzımanın çalışma sistemini bilseydiniz şu anda bunları konuşmuyor olacaktık. CVT şanzıman, siz 130 km hız ile seyretseniz bile motor devrini 2000~2200 devir aralığında tutmaya çalışır. Bu durumda hız sınırı 90 km olan bir yolda aracı manuele alıp 3000 devirde mi kullanalım? Yoksa 3000 devire kadar yükseltmek için 150~160 km hız ile mi araç kullanalım? Vitesi manuel moda almadıktan sonra sürekli 3000 devirde kullanmak imkansız. Siz D modda sürekli 3000 devirde kullanabiliyorsanız yöntemini anlatın bizde öğrenelim?

Aracınız
Civic FC5 2019
Siz aracınızın ve daha doğrusu kullandığınız CVT şanzımanın çalışma sistemini bilseydiniz şu anda bunları konuşmuyor olacaktık. CVT şanzıman, siz 130 km hız ile seyretseniz bile motor devrini 2000~2200 devir aralığında tutmaya çalışır. Bu durumda hız sınırı 90 km olan bir yolda aracı manuele alıp 3000 devirde mi kullanalım? Yoksa 3000 devire kadar yükseltmek için 150~160 km hız ile mi araç kullanalım? Vitesi manuel moda almadıktan sonra sürekli 3000 devirde kullanmak imkansız. Siz D modda sürekli 3000 devirde kullanabiliyorsanız yöntemini anlatın bizde öğrenelim?
yeri geldiği zaman manuel olarak vites düşürüdğüm zamanlar var ondan dolayı devir yaptırıyorum arada(Herzmn değil tabiki) ayrıca cadde-sokak arasında bile 90 ile gidebiliyorsan sende de iyi cesaret varmış derim :)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
yeri geldiği zaman manuel olarak vites düşürüdğüm zamanlar var ondan dolayı devir yaptırıyorum arada(Herzmn değil tabiki) ayrıca cadde-sokak arasında bile 90 ile gidebiliyorsan sende de iyi cesaret varmış derim :)
Ben cadde ve sokakta 90 km ile kullanıyorum demedim. İl veya ilçeler arası E5 diye tabir ettiğimiz düz yollarda yaşıyoruz bu teklemeyi. Özellikle Cruise control kullandığınızda mutlaka hissettiriyor. Şehir içinde dur kalk trafikte zaten bende hissetmiyorum.

Fc5 de teklemenin çaresi yok. Alışmaya bakın derim ben alıştım, birde aracı asla Eco modda kullanmıyorum çok seyrek denk geliyorum teklemeye. Eco modun bi tasarruf sağladına inanmıyorum. 2bin km yol yaptım Eco mod hiç açmadım. Full bagaj, full açık klima 22-23 kuruş yaktı. Süper eko bana göre

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Aracınız
Honda Jazz
Fc5 de teklemenin çaresi yok. Alışmaya bakın derim ben alıştım, birde aracı asla Eco modda kullanmıyorum çok seyrek denk geliyorum teklemeye. Eco modun bi tasarruf sağladına inanmıyorum. 2bin km yol yaptım Eco mod hiç açmadım. Full bagaj, full açık klima 22-23 kuruş yaktı. Süper eko bana göre

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Nasil bunu başarabiliyorsunuz. Benim resimde görüldüğü gibi. Km 35 kürüş geliyor. Sanırım bir yerde sıkıntı var. IMG_20200610_204445.jpeg

WAS-LX1A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Geri