2000 1.6 iES Klima Fanı

Cümleten Selamün Aleyküm Arkadaşlar.
2000 | 1.6 iES Aracım var klimasın da bir problem yoktu , soğutmamaya başladı aracı incelediğim de Klima peteğinde ki tan çalışması gerekiyor iken çalışmıyor boşta elimle dönderdim bi problem yok dönüyor ama kendisi çalışmıyor. Başına gelen var mı ilk olarak nereye bakmalı? Sigorta panosun da sigortası var mıdır bu fanın?

Aracınız
Civic EK
Teşekkür ederim hocam ama klimayı açtığımız da gaz olsun olmasın fanın çalışması gerek zannetmiyorum gaz sistemine bunun için bir sviç koysunlar..
Benim aracin klima gazi yok suanda yoldayim toplu ulasimda eve gidince bakiyim klimayi acip gaz olmasada fan ceviriyomu

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Teşekkür ederim hocam ama klimayı açtığımız da gaz olsun olmasın fanın çalışması gerek zannetmiyorum gaz sistemine bunun için bir sviç koysunlar..
Gaz olmazsa fan neden çalışsın ki? Olmayan gazı mı soğutacak?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Önce kompresörün devreye girip girmediğine bakın. Giriyorsa ve fan çalışmıyorsa fan sigortasına ve fanın soketine bakın. Eğer kompresör çalışmıyorsa önce sigorta ardından gazı kontrol ettirmelisiniz.

Gaz olmazsa fan neden çalışsın ki? Olmayan gazı mı soğutacak?

Hocam az çok elimden iş geliyor arabanın bi çok işini de kendim yaparım ama başına gelen bi arkadaş varsa akıl danışayım dedim..
Hani akıl akıldan üstündür , bin bilsen de bir bilene danış..
Bu yüzden konu açmıştım.
Yarın kendim bakacağım direk elektrik verip. O zaman bir şeyler çıkar meydana teşekkür ederim size de..

İlginize teşekkür ederim arkadaşlar.
Elektrikçi problemi çözdü biz içinden çıkamazdık.
Daha önce gaz bastırdığım yer gazı fazla bastığı için kompresör zorlanıp klima power sigortasını attırıyor..
Klima gazı vakumlanıp gerektiği kadar basıldı şu an bir problem yok rolantiyi de eskisi gibi etkilemiyor..
Bu işlere 30 ₺’lik bir ücret verdim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri