Civic FD6 2000 devirde silkeleme

Aracınız
Civic FD6 2010
Cümleten selamünaleyküm hayırlı geceler 2010 civic fd6 aracımda seyir halinde iken devir 2 civarında gaza yüklendiğim zaman ani bi silkeleme yapıp sonra hızlanmaya geçiyor tüp ayarını bujilerini değiştirmeme rağmen sorun devam ediyor yardımcı olursanız memnun olurum

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
Tüp enjektörü gibi duruyor ani gaz açmayı yapamıyor gecikiyor gibi ayrıca lpg filtreside dolmuş olabilir yani lpg bol istendiğinde gecikmeli gönderiliyor

2020 fc5 elegance 1.6 benzin

Aracınız
Civic FD6 2010
Tüp enjektörü gibi duruyor ani gaz açmayı yapamıyor gecikiyor gibi ayrıca lpg filtreside dolmuş olabilir yani lpg bol istendiğinde gecikmeli gönderiliyor

2020 fc5 elegance 1.6 benzin

Araç hem benzinde hem lpg de silkeleme yapıyor .Söylediğiniz gibi lpg filtreleri 8 bin km önce değişti lpg servisinde ustaya gösterdim ateşlemeyle alakalı dedi, fakat buji yeni 10 bin km önce değişti bobinleri yenileriyle tek tek denedi aynı sorun devam ediyor tüp enjektörü kanalları tek tek söküp çalışma durumuna baktı sağlam dedi çözüm olarak ne yapabiliriz

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarı ve gaz kelebeği temizliği en son ne zaman yapıldı?

Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarı ve gaz kelebeği temizliği en son ne zaman yapıldı?

Subap ayarı 10 bin km önce yapıldı, gaz kelebeği temizliği yapılmadı sorun sadece gaz kelebeği olabilir mi?
hem benzin hem gazda düşük 2000 devirde her vites geçiş noktasında gaz verirken oluyor 2500 devirden sonra sorun olmuyor
yada sabit her viteste 2000 devir giderken hafif silkeleme yapıyor.

Cümleten selamünaleyküm hayırlı geceler 2010 civic fd6 aracımda seyir halinde iken devir 2 civarında gaza yüklendiğim zaman ani bi silkeleme yapıp sonra hızlanmaya geçiyor tüp ayarını bujilerini değiştirmeme rağmen sorun devam ediyor yardımcı olursanız memnun olurum
Benim aracımda da aynı problem var. Benzinde daha az hissediliyor yada yok gibi bir şey ama az da olsa benzinde de yapıyor. Buji değişimi, subap ayarı, LPG ayarı afr ayarı hepsini yaptırdım ve en son afr ayarı yapan usta daha ben birşey söylemeden kendisi söyledi. Bobinlerin zayıf, gazdan ayağını çekip bir süre sonra tekrar yuklendiginde hafif silkeleme yapar bu araç dedi.
Yani özetle bobinlerin değişmesi gerekiyor.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç hem benzinde hem lpg de silkeleme yapıyor .Söylediğiniz gibi lpg filtreleri 8 bin km önce değişti lpg servisinde ustaya gösterdim ateşlemeyle alakalı dedi, fakat buji yeni 10 bin km önce değişti bobinleri yenileriyle tek tek denedi aynı sorun devam ediyor tüp enjektörü kanalları tek tek söküp çalışma durumuna baktı sağlam dedi çözüm olarak ne yapabiliriz
Bobinleri tek tek denemek nasil oluyor anlamadım. 4 bobini de aynı anda yenisi ile değiştirip denediniz mi? 4 bobin de zayıf sa ki muhtemelen öyledir, sen birini değiştirip 3 tanesini değiştirmeden denersen problemin %25 ini giderdiğin için problem yaşamaya devam edersin. %75 arıza duruyor çünkü.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bobinleri tek tek denemek nasil oluyor anlamadım. 4 bobini de aynı anda yenisi ile değiştirip denediniz mi? 4 bobin de zayıf sa ki muhtemelen öyledir, sen birini değiştirip 3 tanesini değiştirmeden denersen problemin %25 ini giderdiğin için problem yaşamaya devam edersin. %75 arıza duruyor çünkü.

Hafta sonu bobinlerin hepsini değiştirip denemesini yapmayı düşünüyorum bobinlerin fabrika markası nedir? hangi marka bobin önerirsiniz?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hafta sonu bobinlerin hepsini değiştirip denemesini yapmayı düşünüyorum bobinlerin fabrika markası nedir? hangi marka bobin önerirsiniz?
Orjinali Denso. İmitasyona dikkat edin. Bobinlerin altında made in Japon ve Denso yazısı olacak.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri