2002 Vtec Hangi Yağı Kullanmalıyım?

Aracınız
Evet suan fiziksel bir kacak yok yapildi yani. Peki full sentetik yag koysam nasil olur.? Mesela 5w40 yakma artar mi.?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Evet suan fiziksel bir kacak yok yapildi yani. Peki full sentetik yag koysam nasil olur.? Mesela 5w40 yakma artar mi.?
Kalın yağın mantığı akışkanlığı az olduğu için motor bloğuna segmanlardan falan sızması daha zor ve yavaş olduğundan daha az eksilir yağ. Bundan dolayı konur. Eğer 10w40 ta yağ eksiltme normalden fazlaysa yani konulan yağın %15 inden, daha ince yağ daha fazla eksilebilir. Bu konuda sizin yağ eksiltme ölçümlerni yapmanız gerekir. Yağ eksilmezse ince yağa geçebilirsiniZ. Eksiltse de üzerini tamamlarım derseniz deney amaçlı, deneyebilirsiniz. Deneyimleriniz herşeyden önemli ve çözüme yönelik olur.

Aracınız
Genelde yag degisim kartina baktigimda servis mobil 10w40 koymus. Suan castrol var. Yani ben oyle degistirmistim. Suan tekrar mobil 1 x1 2000 e geceyim en iyisi. Yardimlariniz icin tesekkurler.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracınız

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
İlgi ve alakanız için teşekkürler. Şuan km geçtiği için fazla bu şekilde kullanmak istemedim ve Mobil 2000 x1 10w40 yağa geçtim.
Tamam bu yağ aklında dursun bir sonraki değişimde. Kazasız sürüşler dilerim?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam bir sey daha sormak istiyorum, balata zamanimda geldi. Hangi balata markasini onerirsiniz. İnternette Bosch marka balatalar mevcut.
Hocam sizin aracın yedek parça piyasassına ben çok hakim değilim. Bosch'un çok sahtesi olduğu söyleniyor orjinalse iyidir. Genel olarak TRW, Valeo, Ferodo ve Brembo öneririm ancak sizin araç için var mıdır bilmiyorum pek.

Şu konuya bakabilir ve sorabilirsiniz dilerseniz :

Aracınız
Hocam sizin aracın yedek parça piyasassına ben çok hakim değilim. Bosch'un çok sahtesi olduğu söyleniyor orjinalse iyidir. Genel olarak TRW, Valeo, Ferodo ve Brembo öneririm ancak sizin araç için var mıdır bilmiyorum pek.

Şu konuya bakabilir ve sorabilirsiniz dilerseniz :
Valeo var satışlar, orjinalde kullanılan mıdır bilmiyorum ama. Bosch 110TL uygun geldi ama güvenemedim dediğiniz gibi sahte olabilir. teşekkürler bilgilendirmeniz için.

Aracınız
Valeo var satışlar, orjinalde kullanılan mıdır bilmiyorum ama. Bosch 110TL uygun geldi ama güvenemedim dediğiniz gibi sahte olabilir. teşekkürler bilgilendirmeniz için.
Orjinal Balata Nissin diye biliyorum bir ara 180 tl civarı idi şu an ne kadar bilmiyorum ama diğer markalar genelde ötme ve sürtme sesi yapıyor. Yada benim aracın üzerinde yanlış hatırlamıyorsam HI Q diye bir marka var ötme ve sürtme sesi yapmadı denenebilir.

Geri