Civic ES7 2003 Radyatör Antifiriz Sizintisi

Aracınız
Civic ES7 2003
Bir sorum daha olacak hocam arac sogukken radyatör kapağını açtım rolanti de çalışırken bir miktar su taşırdı. Suyun tamamen sabit mi kalması gerekir acaba
Teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bir sorum daha olacak hocam arac sogukken radyatör kapağını açtım rolanti de çalışırken bir miktar su taşırdı. Suyun tamamen sabit mi kalması gerekir acaba
Teşekkürler
Motor soğuk iken termostat kapalı olur. Radyatörden su döngüsüde gerçekleşmez. Termostat radyatör alt borusu ile motor bloğu arasındadır. Siz üstten kapağı açarak radyatöre gelen üst borudan yeni hat açmış olursunuz. Bu yüzden biraz su çıkabilir.

Selamün aleyküm aracım 2003 model. Radyatör hakkında iki sorum olacaktı. Birincisi antifirizi yeni değiştirmistim sabah motor sogukken radyatör kapağını açtığımda az bir miktarda olsa basınç oluyor ve radyatör kapağına kucumsenmeyecek miktarda pislik birikmiş oluyor. Bu normal midir
İkincisi Radyatörün tahminimce alt kısmında az bir miktarda antifiriz sızıntısı var ve eksiltme oluyor. Sanırım yedek depodan su çekmiyor pislik tikadigini düşünüyorum. Tamir olur mu Radyatörü desistirmelimiyim. Ya da antifiriz ekleyerek kullanayım mi. Radyatörün orjinal olup olmadığını bilmiyorum. Değiştirsem hangi marka tavsiye edersiniz.
Hocam senin sorunun tahmim fln degil ben sana söyleyim contan yanık sabahları soğuk havada radyatör de oluşan basınc conta yanıgının işareti aynısı başıma geldi yolda kalmadan daha kötüye gitmeden baktır kendin de yapabilirsin bu testi sıcak radyatör kapagını aç huni koy üzerşne antifiriz ilave et eger kabarcık cıkıyosa durdugu yerde conta yanık yüksek ihtimal de contan yanık su eksiltme sebebi o

PRO 7 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2003
Hocam senin sorunun tahmim fln degil ben sana söyleyim contan yanık sabahları soğuk havada radyatör de oluşan basınc conta yanıgının işareti aynısı başıma geldi yolda kalmadan daha kötüye gitmeden baktır kendin de yapabilirsin bu testi sıcak radyatör kapagını aç huni koy üzerşne antifiriz ilave et eger kabarcık cıkıyosa durdugu yerde conta yanık yüksek ihtimal de contan yanık su eksiltme sebebi o

PRO 7 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Maalesef hocam durum öyle gözüküyor. Masraf ne kadar çıktı senin

Aracınız
Arkadasın dediğine katılıyorum. Havası bitene kadar kabarcık cıkarması normal ama üst kapak contanızda sıkıntı olabilir. Yağ kontrolüde yapın kesinlikle. İki tane antifiriz karışırılmış bu. Motora bir sarı bir mavi var. Yoğun köpük kıvamı kimyasal. Yanlış uygulama çok bu arabada. Radyatörü değiştirin. Sorun devam ederse üst kapak contasınıda değiştirin. Radyatör ile birlikye termostatı da değiştirmenizi öneriyorum çünkü ileriki dönemlerde bu pislik termostat türbünletine biriktiği için hararet sorunuda olacak.
Parcaların değişiminden sonra yeni Radyatöre saf su ekleyin sadece ve en kısa sürede antifiriz doldurun. Honda totale ürettirir ama yetkili servisten almanızı tavsiye ediyorum gene de.
Tamire en ucuz yöntemden en pahalı yönteme doğru gidin.
Önce radyatör ve termostat.
Sorun devam ederse üst kapak contası..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2003
Hocam videodaki durum şöyle; 3-4 defa fan açtı ve bagajdan gaz vanasını kapatıp denedim kabarcık çıkmaya devam ediyor. Sıkıntı Yüzde 90 conta gibi gözüküyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam videodaki durum şöyle; 3-4 defa fan açtı ve bagajdan gaz vanasını kapatıp denedim kabarcık çıkmaya devam ediyor. Sıkıntı Yüzde 90 conta gibi gözüküyor.
Huni takibinde gaza sabit basın devir yükseksin büyük kabarcıklar gelir ise conta şüphesidir.
Silindir üst noktada iken buji tarafından hava basılır. Fokurdama yapar ise conta hasarlıdır. Her silindirde ayrı ayrı yapmak daha iyi olur.

Aracınız
Civic ES7 2003
Dediğiniz gibi 3000-4000 devirde takip ettim Büyük kabarcık yani fokurdama olmadı hocam. Küçük küçük kabarcıklar şeklinde hep.
Sürüş zamanlarında da Radyatör deki suyu direk genleşme tankına basıyor ordan tasiriyor ve de geri radyatöre çekmiyor maalesef.

Geri