2007 Civic Motordan Gelen Ses Yardım...

Merhabalar,

Daha önce başına aynı ses gelenler var ise yardımcı olurlarsa sevinirim.

2007 Model 187.000 km'de civic aracım var.Atiker marka lpg takılı.Video'daki ses için ankara'da honda özel servise gittim.Motor kulağı arızalıydı onu değiştirttim.Motor yağı Castrol 10w40 kullandık ve orjinal yağ filtresi taktık.Subap ayarından olduğunu düşünüp 3 kez subap ayarı yapıldı fakat ses kesilmedi.Aracın arkasından duman atma yok gidişi vites değişimi normal.Ben birazda sanayi ustalarına güvenmediğim için malum yolmakta üstlerine yok hemen abi motor açalım deniliyor.Youtube'de aynı ses gelen arkadaşlar motor yağı ve sonrasında 200 250 km yol yapınca kesildiğini söylemişler ama bilmiyorum.Özellikle ilk çalıştırmada çok geliyor, 20 30 km sonra yarı yarıya düşüyor.

Youtube Link: https://youtu.be/pV9H5OwKl7Y

Hocam buna benzer bir ses de benim aracımdan geliyordu araç helikopter gibi çalışıyordu. Çok gezdim çok ustaya götürdüm en son klimanın kompresöründen geldiğini öğrendim 350 tl gibi bir fiyata tamir ettirdim ses kesildi. Ama bu sorunu bulana kadar yatak sarmış diyen mi pistonlardan geliyo diyen mi motoru açmaya kalkan mı ararsın. Sanayi ustalarına güven kalmadı artık.

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam buna benzer bir ses de benim aracımdan geliyordu araç helikopter gibi çalışıyordu. Çok gezdim çok ustaya götürdüm en son klimanın kompresöründen geldiğini öğrendim 350 tl gibi bir fiyata tamir ettirdim ses kesildi. Ama bu sorunu bulana kadar yatak sarmış diyen mi pistonlardan geliyo diyen mi motoru açmaya kalkan mı ararsın. Sanayi ustalarına güven kalmadı artık.

Hocam sizin profilden Ankara da olduğunuzu anlıyorum, doğru teşhisi Ankara da kim yaptı acaba?

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yatak sarmak o kadar kolay değil zaten kendini hemen belli eder kayış sesidir o su dökün bakalım o bölgeye alternatör e gelmeyecek şekilde keser sesi büyük ihtimal gergi bilyasidir.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Su dökünce de kesilmiyorsa kayışın çevirdiği sistemlerden biri yüksek ihtimalle. Oğuz oto elektrik dükkanın ismi kartını bulamadım fakat navigasyona yazınca yeri çıkıyor.

Hocam kesinlikle.Sırf ustalara güvenmediğim için hemen üst kapak açalım diyorlar.Şaşmaz başkent sanayide adını vermicem honda özel servise bakımını yapmaya gittim.Usta dediğin sesin neden geldiğini anlar subap'tan geliyor sanıp 4 kez subap ayarı yapmaya kalktılar.Sırf yolmak için üst kapak açalım diyen o kadar çok usta varki.Benim klima'da zaten sorun var iyi üflemiyor acaba sorunu hangi ustada çözmüştünüz yeri adresi telefon numarası varmı.

Yatak sarmak o kadar kolay değil zaten kendini hemen belli eder kayış sesidir o su dökün bakalım o bölgeye alternatör e gelmeyecek şekilde keser sesi büyük ihtimal gergi bilyasidir.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Mehmet bey,

Su dökülecek bölgeyi motor üzerinde göstermeniz mümkünmü acaba.

Geri