Civic FD6 2007 elegance otomatik ilk kalkış cırt sesi

2007 model 100 bin km de otomatik Honda’m dan ilk kalkıştan 1-2 saniye sonra cırt diye ses geliyor,geri visteste yapmıyor.
Ayrıca bu ses gelmeden frene basarsam aniden abs devreye giriyor
Böyle bir sıkıntıyla karşılaşan varmı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2007 model 100 bin km de otomatik Honda’m dan ilk kalkıştan 1-2 saniye sonra cırt diye ses geliyor,geri visteste yapmıyor.
Ayrıca bu ses gelmeden frene basarsam aniden abs devreye giriyor
Böyle bir sıkıntıyla karşılaşan varmı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu sorununuzu videoya kaydedip youtube üzerinden linkini buraya atarak paylaşırsanız daha sağlıklı bir yorum yapabiliriz (y)

Aracınız
Civic FB7 2012
Aynı dert bende de var Araç ilk çalıştırmadan vb sonra 30km gittikten sonra cırt diye ses geliyor sonra bı daha gelmiyor tekrar aracı stop Edip çalıştırdiktan sonra tekrar aynı ses geliyor 1 defa bu sesin şanzımandan geldiğini düşündüm ama usta ABS beyni dedi yardımcı olacak var mı ??
ABS beyni tamiri yapan usta varmı onerebileceginiz İstanbul Anadolu yakası

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba konu ile ilgili bugün bir ustaya gittim. Abs beyninin soketini söküp bir tur attık ve Cırlama sesi gelmedi. Abs soketini geri takınca tekrar ses yapmaya başladı. Abs aktif olarak çalışıyor fakat frende bazen yumuşama oluyor. Daha önce başına böyle birşey gelmiş ve tamir ettirmiş olan bir arkadaş var mı? Aşağıda videoyu paylaşıyorum. 20. saniyede ses geliyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler,

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba konu ile ilgili bugün bir ustaya gittim. Abs beyninin soketini söküp bir tur attık ve Cırlama sesi gelmedi. Abs soketini geri takınca tekrar ses yapmaya başladı. Abs aktif olarak çalışıyor fakat frende bazen yumuşama oluyor. Daha önce başına böyle birşey gelmiş ve tamir ettirmiş olan bir arkadaş var mı? Aşağıda videoyu paylaşıyorum. 20. saniyede ses geliyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler,

Enteresan bir ses, eski FD6mda hiç böyle bir ses duymamıştım :unsure:

Geri