2008 civic otm şanzıman

Merhaba! Aracım motor soğukken R yada D konumundayken metalin metale sürtmesine benzeyen bir ses oluyor kısa sürede ısınınca kesiliyor bir de bazen silkelenme oluyor bu iki sorun vardı birlikte büyüdü mesele neden olabilir teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Karabük’te honda dan anlayan kim var hocam bildiğiniz en azından fikir edinmek için

Karabükte malesef anlayan yok hocam.Ben burda sadece 10000 bakımlarını yaptırıyorum.Yağ vs.
Ses sorununa gelince benim geçen ay sattığım FD6 aracımda da vardı garip bir ses geliyordu ilk 3-5 dk sonra kesiliyordu.
Sanırım motor kulağı yada gergi ikisinden biri idi.Yaptırmaya fırsat olmadan aracı sattım.
Sesi kaydedebilsen aslında daha iyi teşhis konabilir.

Karabükte malesef anlayan yok hocam.Ben burda sadece 10000 bakımlarını yaptırıyorum.Yağ vs.
Ses sorununa gelince benim geçen ay sattığım FD6 aracımda da vardı garip bir ses geliyordu ilk 3-5 dk sonra kesiliyordu.
Sanırım motor kulağı yada gergi ikisinden biri idi.Yaptırmaya fırsat olmadan aracı sattım.
Sesi kaydedebilsen aslında daha iyi teşhis konabilir.

Hallettim hocam gergi kütüğü bozukmuş yarın motor kulağı ile birlikte değiştireceğim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hallettim hocam gergi kütüğü bozukmuş yarın motor kulağı ile birlikte değiştireceğim

Motor kulağını mutlaka orjinal parça ile değiştirin, gözlemlerime göre servisler harici piyasa orjinal olarak satılanların çoğu imitasyon, bilginiz olsun.

Motor kulağını mutlaka orjinal parça ile değiştirin, gözlemlerime göre servisler harici piyasa orjinal olarak satılanların çoğu imitasyon, bilginiz olsun.
Evet katılıyorum.Motor kulağı kesinlikle ve kesinlikle yan sanayi kabul etmeyen bir parça,tecrübeyle sabit.

Motor kulağının mesafesi var biliyormusunuz bilmem o aralık az kalmış sesin kaynağı olabilirmi dersiniz dediğim gibi ısınınca kesiliyor hocam şanzımanın bağlantısı varmı aynı motor kulağı gibi ?

Sorunu ne yaptınız hocam şanzumab yagını degsıtıedıkden sonra bende de oldu bes dk aonra gectı muhtelemen şanzuman yagı souguk ısınınca gecıyor

Geri