2008 fd6 otm sağ önden gelen çıt çıt ses

Aracınız
Civic FD6 2008
Selamın aleyküm. Aracım 2008 civic fd6 otomatik. Arabamla camlar açıkken yavaş yavaş giderken sağ ön taraftan çıt çıt çıt çıt ses geliyor. Çok araştırdım en sonunda klima kasnağı mı gergisi mi rulmanı mı bilyası mı ne ondan olabileceği söylendi. Seste tam o parçaların oradan gaza basınca geliyor zaten. Alternatöre yapışık olan bilyadan olabilirmiş. V kayışının bu rulmanların vs sökülüp bozuk mu değil mi bakılması gerekiyormuş. Başına böyle bi şey gelen var mı. Nasıl bi yol izleyeyim Ankara da kime gideyim sizlere de danışmak istedim. Saygılar,

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aleykum selam. Böyle durumlarda sesin kaynağının tespiti için usta dinlese daha iyi karar verilir diye düşünüyorum. Ankara'da Honda'dan anlayan iyi ustalar mevcut onlara bir gidip gösterin bence.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamın aleyküm. Aracım 2008 civic fd6 otomatik. Arabamla camlar açıkken yavaş yavaş giderken sağ ön taraftan çıt çıt çıt çıt ses geliyor. Çok araştırdım en sonunda klima kasnağı mı gergisi mi rulmanı mı bilyası mı ne ondan olabileceği söylendi. Seste tam o parçaların oradan gaza basınca geliyor zaten. Alternatöre yapışık olan bilyadan olabilirmiş. V kayışının bu rulmanların vs sökülüp bozuk mu değil mi bakılması gerekiyormuş. Başına böyle bi şey gelen var mı. Nasıl bi yol izleyeyim Ankara da kime gideyim sizlere de danışmak istedim. Saygılar,

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sağ ön lastiğe taş veya çivi gibi sert bir cisim girmiş ise bu tür ses yapabilir. Hız arttıkçada ses sıklaşır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Sağ ön lastiğe taş veya çivi gibi sert bir cisim girmiş ise bu tür ses yapabilir. Hız arttıkçada ses sıklaşır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Aynen katılıyorum benim sag arka teker sibobun somunu gevseyip lastiğin içine düşmüş ve janta surekli vurarak çıtır çıtır ses yapıyordu aynı taş var gibi en son arabayı lifte kaldirip tekeri boşta döndürunce fark ettik ve lastiği söküp somunu tekrar siboba taktık ki kazaya bile sebep olabilirdi sibop yerinden çıkarak benimde başıma böyle bişey geldi

fd6 2008
fb7 2012

Geri