2008 Fd6 rot başı

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar 2008 fd6 civic aracımın rot başları bozuldu. ses yapıyor. Yetkili servisten sağ-sol takım olarak sadece rot başı için fiyat aldım 1.004 TL fiyat verdiler. Bu fiyat rot başı için bana çok abartı geldi. Daha önce böyle bir sıkıntı yaşayıp alternatif kaliteli rot başı temin eden arkadaşlar ve satıcı tavsiyesinde bulunabilecek arkadaşlar yardım edebilir mi? piyasada 60-70 TL'ye de var ama riske atip bunları takmak istemiyorum.

Ben kendim 555i kullanamadım çünkü satıcının elinde yoktu, 2 güne elime gelir depodan isterim demişti ama benim aracı bırakıp gidecek vaktim yoktu.
Teknorot'u kullanayım en kötü 20bin sonra bakımda yeniden değiştiririm zaten ucuz mantığı ile almıştım ?
Karar sizin hocam :) isterseniz farklı satıcılara da sorun, z rot konusunda bahsettiğim satıcıya da bir sorun isterseniz, dükkan ismi emiraras gibi birşeydi.

555 markasını nerden duydun derseniz de colin mcrae saolsun diyebilirim :)
Ekli dosyayı görüntüle 259068
555 genelde subaru grubuna yedek parça üretiyor.

Hatta siz diyince tekrardan civic için ilk nerden buldum diye baktım, 2018de ilk araştırırken malezyalı yedek parça satıcılarında dikkatimi çektiğini hatırladım ?
flashback yaptırdınız hakan hocam, googleye "555 civic fd tie rod end" yazında direk çıkıyor zaten :) hatta bir tanesinin linki,
Hocam ayd hakkinda yorum yapabilir misiniz. Fiyati 50 tl. 5-6 yil gitmesini beklemiyorum kopmasin 2-3 yil gitsin yeter. :)

AYDyi bilmiyorum hocam :(
Attiginiz linkteki rot basi 180 TL alınabilir aslinda. Fakat kargo ücretinin aliciya ait olmasi ve miktarinin muallakta olmasi nedeniyle almaktan vazgectim hocam. Ucu acik seylerden nefret ederim :) ayd yi deneyecegim bakalim nasil olacak sol tarafta sıkıntı yok bozuk rot sağda. En fazla 50 TL çöpe atmış olurum :)

Ben kendim 555i kullanamadım çünkü satıcının elinde yoktu, 2 güne elime gelir depodan isterim demişti ama benim aracı bırakıp gidecek vaktim yoktu.
Teknorot'u kullanayım en kötü 20bin sonra bakımda yeniden değiştiririm zaten ucuz mantığı ile almıştım
Karar sizin hocam :) isterseniz farklı satıcılara da sorun, z rot konusunda bahsettiğim satıcıya da bir sorun isterseniz, dükkan ismi emiraras gibi birşeydi.

555 markasını nerden duydun derseniz de colin mcrae saolsun diyebilirim :)
Ekli dosyayı görüntüle 259068
555 genelde subaru grubuna yedek parça üretiyor.

Hatta siz diyince tekrardan civic için ilk nerden buldum diye baktım, 2018de ilk araştırırken malezyalı yedek parça satıcılarında dikkatimi çektiğini hatırladım
flashback yaptırdınız hakan hocam, googleye "555 civic fd tie rod end" yazında direk çıkıyor zaten :) hatta bir tanesinin linki,

Gözümde canlanır koskoca mazi oyununu az mı oynardım vay be

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Attiginiz linkteki rot basi 180 TL alınabilir aslinda. Fakat kargo ücretinin aliciya ait olmasi ve miktarinin muallakta olmasi nedeniyle almaktan vazgectim hocam. Ucu acik seylerden nefret ederim :) ayd yi deneyecegim bakalim nasil olacak sol tarafta sıkıntı yok bozuk rot sağda. En fazla 50 TL çöpe atmış olurum :)
Denemekte zarar yok hocam :) bence 555i birkaç yere daha sordurup ondan sonra kesin kararınızı verin (y)

555'i japon parçaları satan bir parçacıdan duydum. Fakat tedariği konusunda sıkıntılar oluyormuş. Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Ayd ile ilgili izlenimlerimi yine bu konuda paylaşırım :)
Hocam zaten Dünya'da kaliteli Japon parçalarının tedariği genelde sorunsuz ama ülkemizde hep sıkıntılı (Rus hatta ukraynada bile Honda parçalarına erişim çok kolay), bizde ise 2. kalite mallardan istemediğin kadar var ama 1. kalite yan sanayilerin temini nedense hep sıkıntılı :(
Oto tamir piyasası sanki araçlar sürekli bozulsun ve sürekli tamircilere gidelim felsefesi üzerine kurulmuş, bizim gibi bilgi sahibi olanları da bundan mı pek sevmiyorlar acaba :unsure:

Hocam zaten Dünya'da kaliteli Japon parçalarının tedariği genelde sorunsuz ama ülkemizde hep sıkıntılı (Rus hatta ukraynada bile Honda parçalarına erişim çok kolay), bizde ise 2. kalite mallardan istemediğin kadar var ama 1. kalite yan sanayilerin temini nedense hep sıkıntılı :(
Oto tamir piyasası sanki araçlar sürekli bozulsun ve sürekli tamircilere gidelim felsefesi üzerine kurulmuş, bizim gibi bilgi sahibi olanları da bundan mı pek sevmiyorlar acaba :unsure:
Sanayide alacaginiz bir parca hakkinda 2. Soruyu sordugunuzda terslenme ihtimaliniz yüksek. :) parçacılar soru soran müşteriyi sevmiyor. Yan sanayi parça takılmasından yana değilim ama orjinal parça olması gerekenden de pahalı. Sanayi ve otomotiv sektöründe dönen oyunun haddi hesabı yok.

@Hakan_1453 hocam bugün n11de denk geldim, n11de 555'in parçaları satılıyormuş ama fiyatları maalesef yüksek, bu parçalar geçen yıl 90-100 lira arasıydı.

Hocam bi tane satıcıda uyguna sol mevcut ama sağı yok galiba :unsure:

Geri