2009 Civic Fren Diski ve Balata Tavsiyesi

Ad Soyad
Ali Yağız Başkurt
Aracınız
Civic FD6 2009
Merhabalar aracımın fren diskleri miadını doldurdu ve değişim istiyor, disk ve balata olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.
Balata olarak en son TRW kullandım bi sorunu yok fakat çok toz yapıyor başka alternatiflerede açığım.
Başka konular olduğunu biliyorum fakat konular 45 50 sayfa ve okumak gerçekten uzun sürüyor, tek bir konuda son noktayı koyalım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O konuda 40-50 sayfa konuşulmasının nedenine dikkat etmemişsiniz bence, şu marka fren balata diski alın çok iyi diye kesin bir kanı yok, çünkü aynı ürünün farklı dönemlerde üretilen versiyonlarında bile kalite ve memnuniyet farkı oluyor.
Örneğin 2015-2017 arası TRW kullananlar memnunken, sonrasında birçok kişi ses şikayetinde bulundu, Blueprint marka balatalarda ilk dönem birçok kişi tutuştan memnunken toz ve ömür olarak memnun değildi ve şu anda piyasada pek yok, Kale marka kullanıcılarının bir kısmı memnunken bir kısmı da ani frenleme de hemen kendini saldığından şikayetçi.
Herkesin beklentisine göre memnuniyeti farklı.
Bu nedenle şu ürünü alın geçin diye konuyu noktalamak mümkün değil.
O bahsi geçen konulardaki yorumları inceleyerek kendi kullanım stilinize en uygun parçayı aramanızı öneririm.

Geri