2012 Civic BRC'li geç marş alma sorunu?

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba adım Sadri. Sinop'ta yaşıyorum.
Araç soğukken çalışması 7-8 saniyeyi buluyor. Sıcakken gayet hızlı çalışıyor. Bakımları yeni yapıldı sayılır. 2 defa Samsun'a özel servise götürdüm. Subap ayarı yapıldı. Sorunun lpg sisteminde olduğunu aracın 1 gün kalmasını ona göre kontrol edilip sıkıntısının ne olduğuna bakılacağını söyledi.

Diğer konu, arkadaşımda 2017 lpg li civic var. bu aracı deneme fırsatım oldu. Benim araç yokuşta ciddi şekilde yavaşlıyor, boğuluyor ama 2017 olan araç gayet güzel gidiyor. Motorları aynı diye biliyorum. Sizce problem ne? Teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
merhaba adım Sadri. Sinop ta yaşıyorum. araç soğukken çalışması 7 8 saniyeyi buluyor. sıcakken gayet hızlı bakımları yeni yapıldı sayılır. 2 defa Samsun a özel servise götürdüm. sübap (doğru mu yazdım bilmiyorum) ayarı yapıldı. sorunun lpg sisteminde olduğunu aracın 1 gün kalmasını ona göre kontrol edilip sıkıntısının ne olduğuna bakılacağını söyledi.

diğer konu, arkadaşımda 2017 lpg li civic var. bu aracı deneme fırsatım oldu. benim araç yokuşta ciddi şekilde yavaşlıyor, boğuluyor ama 2017 olan araç gayet güzel gidiyor. motorları aynı diye biliyorum. sizce problem ne? teşekkürler.

Merhaba, Geç çalışma ile ilgili forum da konular mevcut genelde sorunun kaynağı lpg regülatörü oluyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2. Sualinize cevap vereyim.
Subap ayarının bozulması ile aracınız gaza bastığında gitmek istemez. Subap ayarından sonra ise mutlaka güzel bir lpg ayarı şart.
1. Probleminizi hallettikten sonra buna bakarsanız daha iyi olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Teşekkür ederim. İnşâallah birkaç gün içinde baktıracağım. Sonucu mutlaka yazarım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2012
bugün öğlen regülatör tüm hortumlar filtre ve gaz kesici (yanlışlık varsa düzeltin) değişti. bosch aerotwin 700 mm 570mm silecek takıldı. castrol antifriz koyuldu. gaz ayarı yapıldı. sabah 8 de aracı çalıştırdığımda tekrar yazarım. sübap mıdır sibop mudur adından emin olamadığım ayar birkaç gün önce yapılmıştı.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
bugün öğlen regülatör tüm hortumlar filtre ve gaz kesici (yanlışlık varsa düzeltin) değişti. bosch aerotwin 700 mm 570mm silecek takıldı. castrol antifriz koyuldu. gaz ayarı yapıldı. sabah 8 de aracı çalıştırdığımda tekrar yazarım. sübap mıdır sibop mudur adından emin olamadığım ayar birkaç gün önce yapılmıştı.
Subap ayarı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri