2012 civic otomatik şanzıman yağı değişimi

Aracınız
Civic FB7 2012
araç km 149.000 oldu ama şimdiye kadar şanzıman yağının değiştiğini zannetmiyorum. belki 1 kere yetkili servis yapmıştır.eneos marka dikkatimi çekti. sizce bu marka mı almalıyım yoksa yetkili serviste mi gitmeliyim. yaklaşık 3 bin km önce diğer bakımlarını sanayide yaptırdım. tam olarak nelerin yapılması gerektiği hakkında bilgi verebilir misiniz. yapılanlarla kıyaslamak istiyorum.

Aracınız
3. Değişim. Vakti gelmiş normal periyotta
Derhal değiştirin derim
Şanzıman yağı orjinali kırmızımsı oluyor bir kontrol edin simsiyahtır
Orjinalden şaşmayın derim ben

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Yetkili servisten orijinal şanzıman yağı alıp isterseniz dışarıda da değiştirebilirsiniz
Ama yağ servisten olsun bence

Dragon

0
Aracınız
Hakikaten bu km ye kadar degismediyse yada bir kez degismisse ciddi sknti. Acele etmekte yarar var degistirmek icin. Normal periyod 60k 100k 140k diye gidiyor. Ancak 40k dan once 2 yil dolarsa 2 yil gecerli.
Eneos kullanan cok var ancak risk almam derdeniz honda atf servisten alinip disarida degistirilebilir.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam selamlar benim aracımda 90 bin km de 100 bin de otomatik şanzuman yağı değişimi geliyor farumda araştırdım ama bulamadım..kullanım kitabında değişim listesine de baktım yine bulamadım..konu şu tmm şanzuman yağı ilk 60bin km sonrakiler 100-140-180 bin km şeklinde olacak..ama kimse otomatik şanzuman yağ filtresi değişiminden bahsetmemiş bence önemli diye bahsetmek istedim bilginize ama değişim periyodunu bulamadım ??? Bulan varsa bilgi verirse sevinirim öğrenmiş oluruz....mesela bende 100 bin km de otomatik şanzuman yağımı değişeceğim ve eğer kolay bir işse otomatik şanzuman yağ filtresini de değiştireceğim..bence önemli bir konu...iyi akşamlar...resim de atıyorum bahsettiğim parça bu..saygılarScreenshot_20181225-011537_n11com.jpeg

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam selamlar benim aracımda 90 bin km de 100 bin de otomatik şanzuman yağı değişimi geliyor farumda araştırdım ama bulamadım..kullanım kitabında değişim listesine de baktım yine bulamadım..konu şu tmm şanzuman yağı ilk 60bin km sonrakiler 100-140-180 bin km şeklinde olacak..ama kimse otomatik şanzuman yağ filtresi değişiminden bahsetmemiş bence önemli diye bahsetmek istedim bilginize ama değişim periyodunu bulamadım ??? Bulan varsa bilgi verirse sevinirim öğrenmiş oluruz....mesela bende 100 bin km de otomatik şanzuman yağımı değişeceğim ve eğer kolay bir işse otomatik şanzuman yağ filtresini de değiştireceğim..bence önemli bir konu...iyi akşamlar...resim de atıyorum bahsettiğim parça bu..saygılarEkli dosyayı görüntüle 249714

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu konuyla ilgili forumda daha önce bende aynı soruyu sormuştum ancak kesin bir cevap bulamamıştık.
Birkaç arkadaşın her yağ değişiminde mantıken filtrenin de değişmesi gerekir fikri vardı, mantıklı da görünüyor ancak böyle bir durum varsa da neden kullanım klavuzunda hiç belirtilmemiş, işte bunu anlayamıyorum.
Yani elimizde spesifik şanzıman filtresi şu km.de şu yılda değişir diye bir bilgi yok.
Ancak kendi düşüncem en azından 80-100binde bir değişim faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
Yanlız değişim sonrası şanzıman yağı seviyesinin de kontrol edilmesi gerekebilir (Filtre içindeki yağdan dolayı), bu hususu ustalar atlayabiliyor, sizin aklınızdan çıkmasın.

Aracınız
araç km 149.000 oldu ama şimdiye kadar şanzıman yağının değiştiğini zannetmiyorum. belki 1 kere yetkili servis yapmıştır.eneos marka dikkatimi çekti. sizce bu marka mı almalıyım yoksa yetkili serviste mi gitmeliyim. yaklaşık 3 bin km önce diğer bakımlarını sanayide yaptırdım. tam olarak nelerin yapılması gerektiği hakkında bilgi verebilir misiniz. yapılanlarla kıyaslamak istiyorum.

Asit olmuştur yağ

Geri