2012 civic otomatik şanzıman yağı değişimi

Aracınız
Civic FB7 2012
araç km 149.000 oldu ama şimdiye kadar şanzıman yağının değiştiğini zannetmiyorum. belki 1 kere yetkili servis yapmıştır.eneos marka dikkatimi çekti. sizce bu marka mı almalıyım yoksa yetkili serviste mi gitmeliyim. yaklaşık 3 bin km önce diğer bakımlarını sanayide yaptırdım. tam olarak nelerin yapılması gerektiği hakkında bilgi verebilir misiniz. yapılanlarla kıyaslamak istiyorum.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
araç km 149.000 oldu ama şimdiye kadar şanzıman yağının değiştiğini zannetmiyorum. belki 1 kere yetkili servis yapmıştır.eneos marka dikkatimi çekti. sizce bu marka mı almalıyım yoksa yetkili serviste mi gitmeliyim. yaklaşık 3 bin km önce diğer bakımlarını sanayide yaptırdım. tam olarak nelerin yapılması gerektiği hakkında bilgi verebilir misiniz. yapılanlarla kıyaslamak istiyorum.
Selamlar..bence değişim olmuştur..sizden önceki sahipleri bunu riske atacağını düşünmüyorum...önceki sahibini arayıp bilgi almanızda fayda var...araç servis bakımlı ise 60bin km de servis değiştirmiştir...sizde 100bin km bakımını eski sahibinden öğrenirsiniz...140 bin km değişimi atlanmış olabilir...ama sallanmayacak bir konu acilen çözüm bulun derim...saygılar

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
bir süredir giremiyordum siteye. 4 litre eneos eco atf dw1 55 tlden n11 den aldım ve Sanayide tanıdık birine yağ değişimini yaptırdım. 4 litrenin tamamını kullandı. yağ bayağı kirliydi. normalde fazla ama yukarıdan bir kısmını koydu aşağıdan biraz daha kirli akar dedi. vites geçişleri problemsizdi ama psikolojik olabilir belki ama daha yumuşak gibi geldi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
bir süredir giremiyordum siteye. 4 litre eneos eco atf dw1 55 tlden n11 den aldım ve Sanayide tanıdık birine yağ değişimini yaptırdım. 4 litrenin tamamını kullandı. yağ bayağı kirliydi. normalde fazla ama yukarıdan bir kısmını koydu aşağıdan biraz daha kirli akar dedi. vites geçişleri problemsizdi ama psikolojik olabilir belki ama daha yumuşak gibi geldi.
Çözüm bulmuşsunuz çok sevindim..bende eneos alıcam..otomatik şanzuman toplam kapasite 6lt,değişim için 3 lt koyuyorlar diye biliyorum...otomatik vites şanzuman yağ ölçüm çubuğundan ölçüm yapmanızda fayda var.kontrolünüzü yapmış olursunuz..kullanım kitabında nasıl ölçüm yapılacağı yazıyor...fb7 otomatik için yazdıklarım...iyi akşamlar...Screenshot_20181227-232706_Drive.jpeg

Aracınız
Civic FB7 2012
Selamlar..bence değişim olmuştur..sizden önceki sahipleri bunu riske atacağını düşünmüyorum...önceki sahibini arayıp bilgi almanızda fayda var...araç servis bakımlı ise 60bin km de servis değiştirmiştir...sizde 100bin km bakımını eski sahibinden öğrenirsiniz...140 bin km değişimi atlanmış olabilir...ama sallanmayacak bir konu acilen çözüm bulun derim...saygılar

araç aslında eşimin .yeni evliyiz. aracın 2. sahibi ve 2012 de almış. o zamandan beri yetkili serviste bakımı yapılmamış. hep özel serviste yapılmış ve kendisi bakımlarıyla ilgilenmemiş. durumu öğrenince kazıklanmamak öğrenmek için bu foruma üye oldum. çok güzel konular var . aracın bakımları yapıldı, bujileri değişti, lpg beynini değişti, lpg bakımlarını yapıldı hortumları değiştirildi(forumda konu açmıştım). üst kapaktan yağ kaçırıyordu. conta takıldı.(conta yoktu silikon çekilmiş gelde çıldırma) . şanzıman yağı bugün değişti. alt koruma kapağı takılmadı. yarın sabah motor alttan üstten yıkanacak. çünkü aşağı korumaya kadar her yer yağ içinde. bakalım conta değişiminden sonra yağ akmaya devam edecek mi. zaten yıkatacaktım bahanem oldu. koltukları da yıkatacam ayrıca.

Aracınız
Civic FB7 2012
Çözüm bulmuşsunuz çok sevindim..bende eneos alıcam..otomatik şanzuman toplam kapasite 6lt,değişim için 3 lt koyuyorlar diye biliyorum...otomatik vites şanzuman yağ ölçüm çubuğundan ölçüm yapmanızda fayda var.kontrolünüzü yapmış olursunuz..kullanım kitabında nasıl ölçüm yapılacağı yazıyor...fb7 otomatik için yazdıklarım...iyi akşamlar...Ekli dosyayı görüntüle 249759

sabah mutlaka bakacağım. teşekkür ederim.

Dragon

0
Aracınız
Hic degismemis sanziman yagini sanirim bu linkteki gibi tamamina yakinini nazinin gectigi bir ustaya videoyu izletip ayni sekilde degistirtmek gerekiyor.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Dragon

0
Aracınız
izlemiştim bu videoyu hatta daha sonra tekrar video çekti o daha güzel

Aynen o videosu daha guzel dediginiz gibi.
Sanirim sinoptasiniz oto tamiri konusunda sanssizsiniz sanirim gecen yil pederin clioya bakim yaptiracaktik sinop oto sanayide oyle bir rakamlar telaffuz edildi ki servis parasi neredeyse yedek parca konusuna girmiyorum bile neyse ki parcayi ankaradan goturup sinopta da yeni acilmis nazimizin gececegi bi usta bulduk da verdigimiz parcalari guzelce takmisti.
Sonradan ogrendik ki sinop halki bile gitmezmis o sanayiye bafraya yada araba yeniyse samsuna gidiyorlarmis.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Geri