2013 1.6 i-dtec hb civic hakkında yardım

Aracınız
Merhabalar aracım hakkında müsaade ederseniz birkaç sorum olacaktı.
1-aracımın aküsü bitti sanırım değiştirmek istiyorum ama ne almalıyım hiçbir fikrim yok uzun zamandır start-stop akü uyarısı vardı ve çalışmıyordu. Diğer sorum ise bu ikisi için ayrı ayrı akü mü almalıyım?
2- aracımda debriyaja basarken kapı gıcırdıyor gibi ses geliyor wd40ile düzeliyor ama 2ay sonra yeniden başladı bunun kesin çözümü nedir?
Vakit ayırıp cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar aracım hakkında m�saade ederseniz birka� sorum olacaktı.
1-aracımın ak�s� bitti sanırım değiştirmek istiyorum ama ne almalıyım hi�bir fikrim yok uzun zamandır start-stop ak� uyarısı vardı ve �alışmıyordu. Diğer sorum ise bu ikisi i�in ayrı ayrı ak� m� almalıyım?
2- aracımda debriyaja basarken kapı gıcırdıyor gibi ses geliyor wd40ile d�zeliyor ama 2ay sonra yeniden başladı bunun kesin ��z�m� nedir?
Vakit ayırıp cevaplarsanız �ok sevinirim şimdiden teşekk�rler.
Merhaba, start-stop için ayrı akü almayacaksınız. Bir adet aracınıza uygun amperde, start-stop uyumlu akü almanız gerekiyor.
İkincisi debriyaj sesi maalesef çoğu Honda'da var. Çözüm, debriyaj üst merkez veya alt merkez değişecek. Benim aracımda üst merkezden gıcırtı geliyordu ve dediğiniz gibi bende 2-3 ayda bir yağlıyordum. Karar sizin ama değiştirmeye değmez diye düşünüyorum.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri