2013 model Civic titreme sorunu

Ad Soyad
Ufuk çakar
Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba,yeni bir Honda Civic araç aldım.2013 model araç 1500-2000 devir arası titreme yapıyor.vites geçişleri normal.yokusta kaydirmasi yok.fakat bu titreme baya canımı sıktı.tavsiyeleriniz nelerdir.umarim şanzıman değildir.cevaplar için şimdiden teşekkürler.

mturker

Özel Üye
Merhaba aracınız kaç binde?
Titreme derken dediğiniz devirde silkelememi yapıyor, yani dediğiniz devir dışına çıkınca yada gaza sert basınca gene yapıyor mu ?

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk çakar
Aracınız
Civic FB7 2014
Aracım,125.000'de evet silkeleme gibi.dedigim devirlerin dışında yapmıyor.gaza sert basınca yapmıyor.sadece 1500-2000 devir arasında titreme veya silkeleme gibi yapıyor.

mturker

Özel Üye
Sizin sorununuz direk nokta atışı
Şanzıman yağ ve filtre değişimi dir hocam .
Şayet şanzıman yağı değişmiş ise kesinlikle filtresi değişmemiştir. Filtre değişimi cozecekdir işinizi.
Sonucu yazarsınız...

mturker

Özel Üye
Hadi geçmiş olsun .
Benim dediğim durumla karşılaşan çok kişi oldu bende aynı sorunu yaşadım ve o devir aralıklarında yapan sorun olduğu için şanzıman yağ ve filtresini önerdim...

Ad Soyad
Ufuk çakar
Aracınız
Civic FB7 2014
Hadi geçmiş olsun .
Benim dediğim durumla karşılaşan çok kişi oldu bende aynı sorunu yaşadım ve o devir aralıklarında yapan sorun olduğu için şanzıman yağ ve filtresini önerdim...

Teşekkürler kardeşim,insanlara yardim amaçlı yazdığının farkındayım.dedigin sorunlar kuvvetle muhtemel sorunlar, regülatörle nasıl çözüldü bende anlamadım.

mturker

Özel Üye
Normalde reguletor her an düşük - yüksek devirde hızda kendini belli etmesi lazım ama 1500-2000 bin devir arası belli etmesi binde bir kişiye denk gelir. Çünkü bundan demesi testler harici çok zor.

Ad Soyad
Ufuk çakar
Aracınız
Civic FB7 2014
Normalde reguletor her an düşük - yüksek devirde hızda kendini belli etmesi lazım ama 1500-2000 bin devir arası belli etmesi binde bir kişiye denk gelir. Çünkü bundan demesi testler harici çok zor.

Dostum arabayı yeni aldığımı belirtmiştim tabi biraz yabancıyım araca neyse aldım bakımlarını yaptırdım.sogukken araba zor çalışıyor.siz burada yazmışsınız regülatör diye.bende ondan şüphelendim,gittim tüpçüye,tüp tesisatını kapattı.tanktan ve sigortadan.bir kaç gün dene hocam dedi. Denedim.ilk gün ve sonraları sıkıntısız tek marşta aldı.sonra tamir için götürdüm.bu esnada gene silkeliyor tabi.benzindede neyse.regulator değişti iki sorunda ortadan kalktı.sanirim hava alıyormuş oradan.yada nasıl düzeldi bilmiyorum.

Geri