2015 FB7 kapı ici hava alma sorunu

Aracınız
Arkadaşlar 2015 fb7 sahibiyim yeni fark ettim ki aracın kapı kollarına aksam özellikle elimi tuttuğumda bildiğimiz soguk hava geliyor havalandırma gibi cam kontrol kısmıda aynı şekilde bu tüm kapılarda var bunu yasayan çözümü olan varmı

Sent from my iPhone using Tapatalk

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet bunu biliyorum bu da olmaması gereken bir durum ama yapacak bisey yok galiba

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maalesef Honda Civicler böyle enteresan eksikliklerle dolu :) Mesela 2012 model Civic Elegance modellere katlanır ayna, kapı üst dayamalarına krom aksesuarlar koydular, 2013ten itibaren kaldırdılar. Sonra Makyajlı kasada bluetooth koydular ama kapı tozlukları, yedek sigorta ve alt koruma plastiklerini kaldırdılar. En son bakıma gittiğimde makyajlı civicleri tekrar incelerken kapı üstündeki dayama kısmının ön kapıda yumuşak, arka kapıda sert olduğunu farkettim. Halkbuki benim 2013 modelde arkada yumuşak. Sürekli olarak bir malzemeden kısma anlayışı var. Zaten Civicler iç malzeme kalitesi olarak B sınıfı düzeyinde ama daha da kötüleştirmelerine anlam vermek zor .duv.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar, makyajlı kasada çıkartılan kapı altındaki fitilin pek etkisi olmuyor, makyajsız kasada da aynı problem var.

Aracınız
Maalesef Honda Civicler böyle enteresan eksikliklerle dolu :) Mesela 2012 model Civic Elegance modellere katlanır ayna, kapı üst dayamalarına krom aksesuarlar koydular, 2013ten itibaren kaldırdılar. Sonra Makyajlı kasada bluetooth koydular ama kapı tozlukları, yedek sigorta ve alt koruma plastiklerini kaldırdılar. En son bakıma gittiğimde makyajlı civicleri tekrar incelerken kapı üstündeki dayama kısmının ön kapıda yumuşak, arka kapıda sert olduğunu farkettim. Halkbuki benim 2013 modelde arkada yumuşak. Sürekli olarak bir malzemeden kısma anlayışı var. Zaten Civicler iç malzeme kalitesi olarak B sınıfı düzeyinde ama daha da kötüleştirmelerine anlam vermek zor .duv.

Malesef diyorum ben Siz burda yazınca geldi aklıma benimde aracın bugün iç aydınlatma sigortasını attırdım kapağı kaldırdım bi baktım yedek sigorta yeri bomboş hatta sigorta takma sökme makası dahi yok bi gülümsedim şöyle yok artık dedim.

Sonra servise gittim 10 luk sigorta almak için yedek parçacı dediki bu aracın sigortası özel 15 tl tanesi :D neresi özel bunun her arabada var bu dedim özel işte dedi anlamak zor :D :D

Aracınız
En kötüsüde çamurluğa çarpan taş ve su sesi.

Aracınız
evet hava geliyor dediğiniz gibi 2014 makyajsız kasa..vites kutusu ilerisinden ve kapı acma kolundan ..özellikle dönüş yaparken.alışırsın bi süre sonra..bunu araca eklenmiş extra bi özellik diye düşün AIR RENEWAL SYSTEM (ARS) hava yenileme sistemi :)) kapı ve camlar vs. kapalıyken devreye giriyor..

benim anlamadığım konu, bu eksiklikler amerikan civiclerde var mı, sadece avrupa civiclerde mi var, yoksa sadece türkiyeye özel mi?
ben türkiye'ye özel diye düşünüyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
benim anlamadığım konu, bu eksiklikler amerikan civiclerde var mı, sadece avrupa civiclerde mi var, yoksa sadece türkiyeye özel mi?
ben türkiye'ye özel diye düşünüyorum.

Amerikan civicler ciddi eleştrilerden dolayı önemli iyileştirmeleri içeren makyaj gördü. Bu sorunlar muhtemelen o makyajda düzeltmiştir. Ama ülkemize gelmedi maalesef.

Geri