2015 Fb7 Yedek Su Haznesi

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar 2015 fb7 yeni aldım ve kaputun sağ ön altında yedek su haznesi mevcut bunun:
görevi nedir?
devamlı dolu mu olacak?
Biraz altta kaldıgı için ulaşamıyorum ve hazneyi tam göremiyorum.
Ayrıca aracım yeni 50 bin oldu 50 bin bakım tavsiyelerinizi alabilirim..
Saygılar sevgiler iyi forumlar..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Yedek su deposunun görevi motor suyu ısındığında genleşme yapar ve genleşen su yedek depoya aktarılır. Genleşme kabıda denir. Amaç sisteme zarar vermemektir.
> Dışarıdan max ve min çizgileri görmek zordur. Bu yüzden yarısı dolu olsa kâfidir. İçindeki hortumu referans alabilirsiniz.
> Asıl önemli olan radyatör kapağını açtığınızda suyu direk görmeniz gerek.
> 50.000 bakım ile ilgili konumuz mevcut. Yetkili servis veya Özel serviste yaptıranlar var.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2015
Sağolun hocam bilgi için, radyatör kapagını açınca suyu direkt görebiliyorum araç 8 aydır bende geçen gün yine kontrol ettim suyun hafiften eksildiğini gördüm normal su takviyesi yaptım hemen doldu fazla suyu dısarıya bosalttı.
Takviye yaparken normal su kullanmada sakınca varmıdır?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Sağolun hocam bilgi için, radyatör kapagını açınca suyu direkt görebiliyorum araç 8 aydır bende geçen gün yine kontrol ettim suyun hafiften eksildiğini gördüm normal su takviyesi yaptım hemen doldu fazla suyu dısarıya bosalttı.
Takviye yaparken normal su kullanmada sakınca varmıdır?
Normal su kullanılmaz hocam, istasyonlarda da satılan saf su koymalısınız. Kireçlenmeye sebep verir ve su - antifriz oranını da bozuyorsunuz sadece su ekleyerek. Soğutma suyunu ellemeyin en iyisi bir çatlak vs. kaçak yoksa. Sadece kontrol edin.

Geri