Civic FC5 2016 fc5 sanziman sorunu hk.

Merhaba Arkadaslar
2016 elegance ( lpg sonradan takildi ) fc5 civic otomatik vites kullanicisiyim
Aracim 65 binde full servis bakimli fakat lpg disaridan takilmasi sebebiyle garanti disi aracim. Fabrikadan sanziman istedik gondermediler..
Arabayi suan bir cikma parcaciya biraktim elinde bir sanziman var onu takip arabayi yurur hale getirip bana verecek.
Kafamdaki soru isaretlerine yanit bulamadigim icin danismak istiyorum.
Sanzimanci derki alan adama hic soylemene gerek yok experde de degistigi gorunmeyecek zaten 20 bin tl cikma sanzimana para veriyorsun. Ayipli mal vermis olmuyorsun diyor, ama benim vijdanim rahat etmez bunu soylemeden asla yapamam. Arabamin net satilir rakami 198 bin tl, tabi ben 20.000 tl sanzimana masraf ettim, sizce nasil bir yol izlemeliyim bana bir akil verin lutfen isin icinden cikamiyorum, durduk yere basima is cikti..
Arabayi galeriden satin almistim 2019, aralik ayinda 8000 km kullandim ve 5 km hizla sanziman zincir kirdi, zinciri de tek kimse satmiyor bundan dolayi sanziman ve tork konventorunun degismesi gerektigini Soylediler. Cikmacilarda zaten tamiri kolay degil degisecek diyor.
Bende magdur oldum, 2. El aldim ve basima boyle birsey geldi. Araba elimde kalmis gibi kotu hissediyorum..

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba Arkadaslar
Aracim 65 binde full servis bakimli fakat lpg disaridan takilmasi sebebiyle garanti disi aracim. Fabrikadan sanziman istedik gondermediler..
Arabayi suan bir cikma parcaciya biraktim elinde bir sanziman var onu takip arabayi yurur hale getirip bana verecek.
Sanzimanci derki alan adama hic soylemene gerek yok experde de degistigi gorunmeyecek zaten 20 bin tl cikma sanzimana para veriyorsun. Ayipli mal vermis olmuyorsun diyor, ama benim vijdanim rahat etmez bunu soylemeden asla yapamam. Arabamin net satilir rakami 198 bin tl, tabi ben 20.000 tl sanzimana masraf ettim, sizce nasil bir yol izlemeliyim bana bir akil verin lutfen isin icinden cikamiyorum, durduk yere basima is cikti..
Arabayi galeriden satin almistim 2019, aralik ayinda 8000 km kullandim ve 5 km hizla sanziman zincir kirdi, zinciri de tek kimse satmiyor bundan dolayi sanziman ve tork konventorunun degismesi gerektigini Soylediler. Cikmacilarda zaten tamiri kolay degil degisecek diyor.
Bende magdur oldum, 2. El aldim ve basima boyle birsey geldi. Araba elimde kalmis gibi kotu hissediyorum..
her zaman dogruyu solemek iyidir başka birisi size Boyle bir sey yapma sıni istemez isek bizimde yapmamaız gerekir her ne olursa olsun o şanzıman nın değiştiğini solemeniz gerekır. her zaman dogruyu soleyin aracın değeri azalır evet ama kafanız rahat olur diğer türlü belki o parayıda yıyemezssın emin ol

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam aracı alırken ekspertiz yaptırdıniz mı? Alalı ne kadar oldu? Araç satış bedelini ne yazdınız? Ekspertiz raporunda (varsa) şanzıman ile alakalı ibare var mı? Bunları şimdi ben size soruyorum, yarın diğer gün hukuk bürosuna giderseniz avukat bir arkadaş da soracak. Sattığınız arabanın mazisini sizde olduğu süre boyunca siz bilirsiniz. Satarken zan altında kalmamak adına satacaginiz kişiye söyleyip satış senedine not düşürmeniz ve sattığınız bedeli satış senedine yazdırmanız her zaman yararinizadir. Mekanik boyutuna gelince Cvt lerde zincir koparma hiç duymamıştım. Dişli zincirli bağlantılarda zincir zamanla esneyerek avans payı bırakır. Özellikle zf sanzimanlarin 40 binde zincirden diş eksilterek bu problemi çözerler. Atlanmış bir bakım ya da yetkili servis olmaması durumu olabilir. Madem yaptiriyorsunuz ben sizin yerinizde olsam binerim lakin araçtan soğuduysaniz satacaginiz kişinin bilmesinde fayda var.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2013
Sonradan vicdan azabı çekmemek adına baştan ne var ne yok söylemek efdaldir.

Maharet doğru sözdedir.
"Şanzıman zincir dağıttı için şanzımanı yenilendi çıkma orjinal takıldı"

Aracınızın fiyatınıda söylersiniz illaki bir alıcı çıkar endişelecek bişey yok ki.
Kusurunu yaptırıp satıyorsunuz ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Resmi olarak bildiğim 3 ay veya 5.000 km içerisinde olumsuz bir durum olursa galeri iade almak zorunda veya masrafı karşılamak zorunda yanlışım varsa düzeltin.

Ustadım alali 9 ay oldu expertiz yaptirdim sanzimanda hic birsey cikmadi, ben satarken soylecegim zaten, cok deger kaybi yasarmiyim? Yarin oburgun bir sorun olursazan altinda kalmamak icin noterde sanziman arizasi bildirilmisir seklinde bir yazi yazdirtmak istiyorum ?
Hocam aracı alırken ekspertiz yaptırdıniz mı? Alalı ne kadar oldu? Araç satış bedelini ne yazdınız? Ekspertiz raporunda (varsa) şanzıman ile alakalı ibare var mı? Bunları şimdi ben size soruyorum, yarın diğer gün hukuk bürosuna giderseniz avukat bir arkadaş da soracak. Sattığınız arabanın mazisini sizde olduğu süre boyunca siz bilirsiniz. Satarken zan altında kalmamak adına satacaginiz kişiye söyleyip satış senedine not düşürmeniz ve sattığınız bedeli satış senedine yazdırmanız her zaman yararinizadir. Mekanik boyutuna gelince çay lerde zincir koparma hiç duymamıştım. Dişli zincirli bağlantılarda zincir zamanla esneyerek avans payı bırakır. Özellikle zf sanzimanlarin 40 binde zincirden diş eksilterek bu problemi çözerler. Atlanmış bir bakım ya da yetkili servis olmaması durumu olabilir. Madem yaptiriyorsunuz ben sizin yerinizde olsam binerim lakin araçtan soğuduysaniz satacaginiz kişinin bilmesinde fayda var.

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba Arkadaslar
Elinizde kalmış gibi hissetmenize gerek yok, ilanınızda aracın şanzımanı tamir görmüştür yazarsınız olur biter, alıcı da buna göre aracı alır.
Şanzımanda ne oldu diye sorarsa nedenini bilmedik bir şekilde arıza yaptı, bende çıkma şanzıman taktırdım dersiniz.
Piyasası kavramı şu anda çok karışık, 2-3 ay önce sıfır araçlar 190binlere satılırken şu anda siz 200bin istemeyi planlıyorsunuz, 1-2 ay sonrası nasıl olur bilmek zor.
Bence kafanızdan düşündüğüzden 1-2bin lira düşük söylersiniz, alıcı ciddi ise biraz daha fiyat kırarsınız olur biter.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ustadım alali 9 ay oldu expertiz yaptirdim sanzimanda hic birsey cikmadi, ben satarken soylecegim zaten, cok deger kaybi yasarmiyim? Yarin oburgun bir sorun olursazan altinda kalmamak icin noterde sanziman arizasi bildirilmisir seklinde bir yazi yazdirtmak istiyorum ?
Yazdirabilirsin. Kaskon var ise değer kaybına başvurabilirsin fakat tramerde değer kaybı ödemesi diye ibare görünecektir. Noterde yazarlar ve satış rakamı mutlaka noterde yazdır. Velev ki karşı taraf sana dava acarsa rayiç bedel değil satış bedeli işleme girer zarar etmezsin.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Vicdan kişinin kendisiyle alakalı ama bu yetmiyor. Bir de kendinizi hukuki olarak sağlama almanız gerekmekte,bunu da aracınızı ilana koyduğunuzda açıklama kısmında belirtin ve ilanın fotoğrafını çekin. Aracı sattıktan sonra ilanı güncelleyip şu kişiye satılmıştır diyerek tekrar ilanın fotoğrafını çekin.Üzerine noterde de arac şu tarih şu km de şanzıman değişimi yapılmış alıcıya bildirilmiştir diyerek not düşürün. Bunları da alıcıya anlatın ki alan kişi 3 ay arabaya binip arabayı size geri vermesin. Arabanın 2 önceki sahibi km düşürdü diye arkadaşım mahkemelik oldu başı ağrıdı kendisi de mağdur olduğu halde. Böyle bişeyi söylememek bildirmemek 3 yıl sonra bile sizi bulabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri