2016 Opel Corsa 1,4 Otomatik

Aracınız
İyi günler arkadaşlar. En tarafsız yorumların buradan geleceğini düşündüğüm için fikirlerinize ihtiyacım var.

2004 model bir VW Bora'm var. 94000km'de, otomatik ve lpg'li.

Ben 100000km üzerindeki araca binmeyi pek sevmem. Bu yüzden aklımda gelecek yıl bu aracı değiştirme düşüncesi var.

2016 otomatik corsa denk geldi. Desing paket, lpg'li ve 33000km'de. Genel olarak araç gözüme güzel göründü. Benim için olumsuz yönü arka camların manuel olması. Bu araç özellikleri olarak olumsuz tarafı.

Piyasa araştırması yaptığımda 73000 lira civarında bir değeri varmış aracın. Sıfırı ötv indirimiyle 98000 lira.

Etrafınızda 1,4 otomatik corsa (90hp) kullanan var mı ya da bu araç hakkında bilgi verecek var mı?

Bora ve Corsa değişimine ne diyorsunuz. Yaklaşık 30000 lira gibi bir bütçe yaratmam gerek bu olay için.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İyi günler arkadaşlar. En tarafsız yorumların buradan geleceğini düşündüğüm için fikirlerinize ihtiyacım var.

Ben 100000km üzerindeki araca binmeyi pek sevmem. Bu yüzden aklımda gelecek yıl bu aracı değiştirme düşüncesi var.

2016 otomatik corsa denk geldi. Desing paket, lpg'li ve 33000km'de. Genel olarak araç gözüme güzel göründü. Benim için olumsuz yönü arka camların manuel olması. Bu araç özellikleri olarak olumsuz tarafı.

Piyasa araştırması yaptığımda 73000 lira civarında bir değeri varmış aracın. Sıfırı ötv indirimiyle 98000 lira.

Etrafınızda 1,4 otomatik corsa (90hp) kullanan var mı ya da bu araç hakkında bilgi verecek var mı?

Bora ve Corsa değişimine ne diyorsunuz. Yaklaşık 30000 lira gibi bir bütçe yaratmam gerek bu olay için.

Araç yenileme amaçlı mantıklı olabilir.
Corsa'nın 1.4 motorunun boş paket benzinli versiyonunu kullandım ve öncelikle çekiş olarak 1.6 Civicle arasında bayağı fark var, Civic'in 3. viteste devir çevirmeden çok rahat hızlanabildiği yokuşta benzinli Corsa yüksek devir çevirmeden ilerleyemiyordu, bu açıdan motoru bende hayal kırıklığı yaratmıştı. Konfor olarak 14 jant ile kabul edilebilir seviyedeydi, Civic ile aynıydı diyebilirim. Aracın küçüklüğü sayesinden manevralar Civicten daha rahattı. Motor konusunda 1.4 motorun LPG ile uyumlu olduğunu biliyorum.
Corsa'yı ÖTV artışından önce 68bine arkadaşım almıştı ve ufak şehiriçi kullanımı için iyi ama aile kullanımına pek gelmez diye beğenmeyip satmıştı.

Son düzenleme:

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

Bahsettiğiniz aracın 2017 model otomatik enjoy paketli olanı bizde mevcut. 2700 km'de lpg taktırdım. Şu anda 18.500 km'de. Tam olarak neyi merak ediyorsunuz?

Aracınız
Aslında şehir içi kullanım amaçlı Bora'yı kullanıyorum. Şehir dışında Civic'i tercih ediyorum.

Bu noktada şehir içi için Bora yerine Corsa mantıklı geldi bana. Ama 30000 lira gibi bir rakamda cebimden çıkacak. Geçtiğimiz 1 yılda toplam 6000 km yol yapmış Bora'm. Corsa'da da durum böyle olacak. 2016 model ve düşük km olunca 6-7 yıl kullanırım diye düşünüyorum Corsa'yı.

İşin açıkçası aracın arka camları elektrikli olsa çoktan sağlam bir pazarlığa oturmuştum. Ama arka camların manuel olması benim acayip gıcık olduğum bir durum.

Gelelim bu otomatik Corsa'da neyi merak ettiğime. Özellikle 6 ileri şanzımanı nasıldır, şanzıman yağ değişim periyodu nedir? 90hp şehir içi çokta sorun olmaz sanırım, Aksaray'da yollarda eğim çok fazla yoktur.

2004 Bora ile 2016 Corsa değişimi için 30000 lira değer mi?

Aslında yine bir fd6 bakıyorum ve 2011 model 120000kmde 77000 istenilen bir araç var. Ama nakit satılık. Corsa hem 2016 model hem km düşük hemde takaslı.

Cuma gününe kadar bir karar vereceğim. Bakalım artık.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aslında şehir içi kullanım amaçlı Bora'yı kullanıyorum. Şehir dışında Civic'i tercih ediyorum.

Bu noktada şehir içi için Bora yerine Corsa mantıklı geldi bana. Ama 30000 lira gibi bir rakamda cebimden çıkacak. Geçtiğimiz 1 yılda toplam 6000 km yol yapmış Bora'm. Corsa'da da durum böyle olacak. 2016 model ve düşük km olunca 6-7 yıl kullanırım diye düşünüyorum Corsa'yı.

İşin açıkçası aracın arka camları elektrikli olsa çoktan sağlam bir pazarlığa oturmuştum. Ama arka camların manuel olması benim acayip gıcık olduğum bir durum.

Gelelim bu otomatik Corsa'da neyi merak ettiğime. Özellikle 6 ileri şanzımanı nasıldır, şanzıman yağ değişim periyodu nedir? 90hp şehir içi çokta sorun olmaz sanırım, Aksaray'da yollarda eğim çok fazla yoktur.

2004 Bora ile 2016 Corsa değişimi için 30000 lira değer mi?

Aslında yine bir fd6 bakıyorum ve 2011 model 120000kmde 77000 istenilen bir araç var. Ama nakit satılık. Corsa hem 2016 model hem km düşük hemde takaslı.

Cuma gününe kadar bir karar vereceğim. Bakalım artık.

Merhaba, aracı 2017 Aralık ayında sıfır km olarak aldık. Yaklaşık 16.000 km'si lpg ile olmak üzere şu anda 18.500 km'deyiz. Şimdiye kadar herhangi bir problem yaşamadım. Arka camlar konusunda bende ilk zamanlar biraz gıcık oldum ama sonradan alışıyor insan :) İşin garip tarafı, parasını verelim opsiyon olarak arka camları otomatik yaptıralım diyoruz ama öyle bir seçenek de yok. Corsa E kasanın en dolu paketini de alsanız arka camlar el ile açılıp kapanıyor. Sorularınıza gelince;
*EAT6 tam otomatik tork konvertörlü 6 ileri şanzıman kullanılmış. Bence gayet başarılı.
*Periyodik olarak şanzımanın yağ değişimi yok. Eksilir ise tamamlanacak veya servis gerekli görür ise değişecek. Opel teknik destek birimi ile direkt olarak bu konuyu detaylı bir şekilde konuştum.
*1.4 gitmez yokuşta bayılır gibi laflara inanmayın. Yeterki gaza biraz fazla basın her türlü yokuşu istediğiniz hızda çıkıyor. Adana-Pozantı arasını bilenler bilir, otobanda14 km aralıksız yokuş çıkıyorsunuz ve ben Cruise control ile 120 km set edip 119 km'ye düşmeden bahsettiğim rapmayı çıkıyorum. Ancak 1600 cc araç bu yokuşu 3500 devirde çıkar ben 4000 devirde çıkarım bu ayrı bir konu. Zaten atmosferik araçlarda güç istiyorsanız üst devirlerde kullanmanız gerekiyor.
*Yakıt konusuna gelince, 30 lt lpg ile karma olarak klima açık, ortalama 360 km yol yapabiliyorum. Sadece ş.içi ise 1 lt ile 10 km civarında yol yapabiliyorum. Tabii bu değerler sakin kullanımda :)
*Fiyat konusuna gelince, desing bu kasaların en boş paketi. Boş paket, 2016 model bir Corsa E için benim vereceğim rakam max. 70.000 TL 'dir.

Son düzenleme:
Geri