2017 CİVİC HB 1,5 SPORT FRENLERDEN GELEN KAZINMA SESİ

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar merhaba,

Hepinize hayırlı günler dilerim. 2017 Model Civic HB 1.5 Sport aracımda fren yaptığımda sanki bir kazınma sesi geliyor. araç henüz 10.500 KM de. Servise telefonda sorduğumda sedanlar da dahil aynı şeyin olduğunu söylediler. Kronik bir sorun olduğunu ilettiler. Yeni araçta böyle bir şeyin kronik bu deyip geçiştirmek hiç hoş değil. Nerede müşteri memnuniyeti.

Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar var ise değerli görüşlerini almak isterim.

Sağlıcakla...

Erdinç

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benden de geliyor o ses fazla takılmıyorum performanstan yana sıkıntı yaşamadım. Sedan exe olan arkadaşımın aracından da geliyor daha 1000 km de hatta. Ben 40 bin olmama rağmen agresif kullanmıyorum performansı güzel balataların.

rider

0
Biraz evvel RS mi Sport mu diye bir arkadaşın açtığı başlığa yorum yazmıştım . Bu konuda okuduklarım da enteresan geldi , benim RS otuzbin bakımına geçen hafta girdi , balatalar değişmedi hala orijinal ve bende kazınma sesi falan yok , otuz bin yapmış lastiklere rağmen fren performansında bir sorun yaşamadım, pedal hissiyatında değişen bir şey yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
bu kazınma sesi her araçta olabilecek durum. şimdiye kadar 5 araç değiştirdim hepsinde bir süre sonra oluyordu. balataların arasına giren toz kum vs herşeyin etkisi var. çok takmamak lazım. sıfır araçlarda bile oluyor bu durum

rider

0
bu kazınma sesi her araçta olabilecek durum. şimdiye kadar 5 araç değiştirdim hepsinde bir süre sonra oluyordu. balataların arasına giren toz kum vs herşeyin etkisi var. çok takmamak lazım. sıfır araçlarda bile oluyor bu durum

Yapılan km den bağımsız olarak direk balatanın kalitesi ile ilgili bir durum . Bazı balata ilk günden ötmeye başlar , bazısı da bitene kadar sessiz çalışabilir . Benim demek istediğim Honda TR RS e iyi bir balata koymuş , hem ses konforu sorunsuz , hem de 30.000 yaptığı halde değiştirme emareleri yok . Fren hayati konu , bu işi servisin takdirine bırakmam , fakat pedalda aşağı düşme falanda yok . Bakalım kaç km gidecekler bende merak ediyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Alın bir balata spreyi sıkın balataya diske,

????? ???? ??????? ????? ???? ??????

Geri