2018 Benzin Depo Kapağı Sorunu

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba bendeki 2018 Civic Elegance aracımın benzin deposunun kapağı kumanda ile kapıları kapattığımda tırrt diye ses çıkarıyor. Sanırım benzin deposunun kapağı benzin pompacısı tarafından bastırarak değil çekerek açılmış diye düşünüyorum. Açılmayacağı bir an gelecek diye korkmuyor değilim. Sorunu en pratik ve kolay ve ucuz nasıl çözebileceğimle ilgili bilgi paylaşımında bulunmak isteyen var mı? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba bendeki 2018 Civic Elegance aracımın benzin deposunun kapağı kumanda ile kapıları kapattığımda tırrt diye ses çıkarıyor. Sanırım benzin deposunun kapağı benzin pompacısı tarafından bastırarak değil çekerek açılmış diye düşünüyorum. Açılmayacağı bir an gelecek diye korkmuyor değilim. Sorunu en pratik ve kolay ve ucuz nasıl çözebileceğimle ilgili bilgi paylaşımında bulunmak isteyen var mı? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Benzin kapağı açık durum da kapıları kilitleyin benzin kapağı kilit mekanizmasından çıkan ses duyduğunuz ses ile aynı ise sorun yok demektir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam merhaba cevap için teşekkürler. Tavsiyenizi denemiştim farklı kombinasyonları denedim ama düzelmedi. Normal bir ses değil depo kapağında kanca benzeri bir mekanizma var kumanda ile kilitlemeye bastığımda o kanca defalarca kilitlemeye çalışıyor gibi. Sonunda kilitliyor ama tek bir defa ses gelmiyor. Kilitlemede ve açmada sorun yok ama ses rahatsız edici. Teşekkürler.

açılmazsa eğer bagaj kapağını aç, sol üst tarafta manuel olarak yakıt kapağını açmak için tel var. onu çekince açılır. (kitapçıkta yazıyor)..

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mehmet Eryürek
Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı sorun bende de oluştu. Ustalar kapak motoru arızası dediler. 1400 TL gibi astronomik bir rakam çıktı.
Çıkma arayışı içindeyim. Sorunu çözen varsa lütfen nasıl çözdüğünü yazsın ki bizde istifade edelim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı sorunu geçen sene bende yaşadım.depo kapağı kilit motoru arızalı dendi.500 küsür bir rakam çıkardı servis.aracım 40.000 kmdeydi enson 20.000 de bakıma girmişim 30.000 bakımına gelmemiş garanti kapsam dışında dendi.bende itiraz ettim müdüre çıktım kavga fövüş garantiden değiştirdim parçayı.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri