Civic FC5 2018 civic eco exe alımı için fikir verebilir misiniz?

Aracınız
Civic FC5 2017
Corolla yı alında bi performans testı yapın Civic ile hocam Corolla suan liste fiyatı üzerinden alınabiliyor mu

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Corolla yı alında bi performans testı yapın Civic ile hocam Corolla suan liste fiyatı üzerinden alınabiliyor mu

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bayisine göre değişiyor, kimisi aksesuar diye diretiyor kimisi liste fiyatı diyor ama aksesuar diyen bayiler ,Honda bayileri kadar insafsız değiller.Şuana kadar duyduğum en yüksek aksesuar bedeli 10 bin lira...

Hocam F1 2018 Ağustos sonrasında çıkan araçlarda var. Öncesinde sadece FB7 kasalarda var. İlan resimlerinde direksiyonda görürsünüz veya vites seçeneklerinde L bölümünden anlarsınız. L seçeneği olan araçlarda F1 yoktur. Zaten F1 olan bağıra bağıra yazar başlığa, olmayan da hiç bozuntuya vermeden F1 olan araçlarla aynı fiyata satmaya çalışır.
Bende sizin gibi düşünüyordum; zira 2013 FB7 elegance kasa aracımda bile olan bu özelliğin Fc5 de olmaması aklımın ucundan bile geçmemişti. Dikkatimş bile çekmemişti. Hasper kader fark ettim. Açık konuşuyum F1 olmasaydı ben bu hantallıkta bu arabaya binmezdim. Zaten Honda da fark etti sonrasında makyajlı kasalarda yeniden F1 e döndü. Son olarak F1 aynı sene içerisindeki araçların piyasasını 5-10 bin TL arası fark ettiriyor.
Hocam F1 olmayan exe var mı? Bilmediğim için soruyorum. Öyle bir modelde başka eksik özellik var mı peki?

POCO F2 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Hocam F1 2018 Ağustos sonrasında çıkan araçlarda var. Öncesinde sadece FB7 kasalarda var. İlan resimlerinde direksiyonda görürsünüz veya vites seçeneklerinde L bölümünden anlarsınız. L seçeneği olan araçlarda F1 yoktur. Zaten F1 olan bağıra bağıra yazar başlığa, olmayan da hiç bozuntuya vermeden F1 olan araçlarla aynı fiyata satmaya çalışır.
Bende sizin gibi düşünüyordum; zira 2013 FB7 elegance kasa aracımda bile olan bu özelliğin Fc5 de olmaması aklımın ucundan bile geçmemişti. Dikkatimş bile çekmemişti. Hasper kader fark ettim. Açık konuşuyum F1 olmasaydı ben bu hantallıkta bu arabaya binmezdim. Zaten Honda da fark etti sonrasında makyajlı kasalarda yeniden F1 e döndü. Son olarak F1 aynı sene içerisindeki araçların piyasasını 5-10 bin TL arası fark ettiriyor.

Cevap için teşekkürler. Bende 2019 makyajsız exe var. F1 vites mevcut. Demek 2019 da koymaya başladılar tekrar, makyajlıda devam etti.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@gunesec hocam yazılmamış bir husus belirteyim. 60.000 kilometre için geçmişte nasıl bakım yapılmış, kim yapmış ve hangi marka malzemeler kullanılmış mutlaka öğrenilmesi lazım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

gunesec

Özel Üye
@gunesec hocam yazılmamış bir husus belirteyim. 60.000 kilometre için geçmişte nasıl bakım yapılmış, kim yapmış ve hangi marka malzemeler kullanılmış mutlaka öğrenilmesi lazım.

Üstat aracı satmaktan vazgeçmiş sahibi. ?
Haliyle arayışa devam ama bu piyasada çok zor. 2000 model temiz clio-corsa bile 50-55bin arası olmş?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Üstat aracı satmaktan vazgeçmiş sahibi.
Haliyle arayışa devam ama bu piyasada çok zor. 2000 model temiz clio-corsa bile 50-55bin arası olmş
Evet piyasa ne yazık ki öyle. Hayırlısı olsun.

F1 dediğiniz şey oyuncak bence. Bende fb7 den fc5 2017 ye geçtim F1 yok yani. Gaza sert basınca zaten devir çıkıyor vites düşüyor veya yüksek devirdeyken gazdan ayağı çekince devir düşüyor vites büyüyor ayakla bu iş zaten oluyor. S ye alırsan zaten gaz tepkisi daha keskin oluyor. L'de de sabit düşük hız için kullanıyorum dik yokuş veya iniş için karlı yollarda da L iyi olur muhtemelen. Tabi tercih meselesi ama alacak diğer arkadaşlara tavsiyem bence çok gerekli değil.

Ad Soyad
erhan kılıç
Aracınız
Civic FC5 2020
20 Bin kasar kayıtlı araçları bile o fiyatlara vermiyorlar. Almayı düşünüyorsanız kesinlikle iyi bir expere baktırın. Ayrıca F1 var mı yok mu, bu da piyasasını 5-10 bin TL oynatıyor. 2 senelik bir araç için 60k fazla, zira ben 2018 Kasım çıkışlı aracımda her gün kontak çevirmeme rağmen km 25 bin.

Günlük işe git gel için makul bir rakam ama memur kısmı 1 yılda min 15k km yapıyor . Mesela bir izne git gel 4-5 bin km arası Haliyle km hızlı yükseliyor

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2019
F1 dediğiniz şey oyuncak bence. Bende fb7 den fc5 2017 ye geçtim F1 yok yani. Gaza sert basınca zaten devir çıkıyor vites düşüyor veya yüksek devirdeyken gazdan ayağı çekince devir düşüyor vites büyüyor ayakla bu iş zaten oluyor. S ye alırsan zaten gaz tepkisi daha keskin oluyor. L'de de sabit düşük hız için kullanıyorum dik yokuş veya iniş için karlı yollarda da L iyi olur muhtemelen. Tabi tercih meselesi ama alacak diğer arkadaşlara tavsiyem bence çok gerekli değil.
Tespitlerinizin haklılık payı olmakla beraber eksik olduğunu düşünüyorum. Nisanda makyajlı kasa elegance civic aldım. Yaklaşık 4 ay f1 hiç kullanmadım çünkü bilmiyordum s vites çok kullanıyordum ama yine de ağır kalıyordu. F1 öğrenince hiç s kullanmadım ve gerçekten çok fark etti bence f1 çok güzel bir uygulama ve şahsi fikrim tabi.

Geri