2018 eco elegance 1.000km bakım

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar geçen günlerde 1.000km bakıma gittim , serviste benmle ilgilenen arkadaşla sohbet ettim biraz , hem forumdaki arkadaşların problemlerini hemde benm kafama takılan soruları sormaya çalıştım.
*Yakıt tüketimindeki iniş çıkışı sordum ilkolarak. Söylediği şeyler; ilk 4.000-5.000 km lerde çok yakıt tüketimi olabileceği , bu değern yavaş yavaş düşeceği ancak aracı kısa mesafelerde kullanıyorsak aşırı dur kalk yapıp , motor tam ısınınca stop edip tam soğunca çalıştırırsam değil 4.000 , 44.000km de gitsem yakıtın cok fazla düşmiyeceği..

*diğer sorum 1.000km bakımında ne yaptıklarıydı.
Söylediği şey sadece gaz kaçağı veya yakıt kaçağı olup olmadıgını kontrl etmek ve bunun gibi benzer mekanik elektronik sıkıntıların olup olmadığını kontrl ettik dedi. Yağ su bilmemne değişiminin olmadıgını söyledi.

*göçükle ilgili baktırdım soru sordum
Herhangi bir problemin olmadıgını ve şuanda üretilen araçlarda bugibi şeylerin olmadığını söyledi bunları söylerken tabi aracın yanında ve inceleyerek söyledi honda serviscisinden çok normal dışardan bi gözle inceledi ve aynı samimilikteydi.

* bir diğer sorum gaz veya benzini hangi istasyondan almalıyım , fark varmı zarar varmı
Gülerek hangisi uygunsa ondan almam gerektiğini gözle görülür bir farkın olmadığını , bilindik markalarım herhangi birinden almamın yeterli olacağını söyledi..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar sizlernde katılıp katılmadığı veya merak ettiği sorular varsa buradan konuşup tartışabiliriz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Göçük sorununu kabul etmiyorlar. Sonra da yeni modellerde böyle problem çıkmıyor diyorlar. Yeni civic ilk çıktığında alanları resmen mağdur ediyorlar. Bu tip şeyleri gördükçe 6 yıl garantinin bizi servise bağlamak için olduğuna iyice emin oldum. Mükemmel araç yok ama bunlrda can sıkıyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar geçen günlerde 1.000km bakıma gittim , serviste benmle ilgilenen arkadaşla sohbet ettim biraz , hem forumdaki arkadaşların problemlerini hemde benm kafama takılan soruları sormaya çalıştım.
*Yakıt tüketimindeki iniş çıkışı sordum ilkolarak. Söylediği şeyler; ilk 4.000-5.000 km lerde çok yakıt tüketimi olabileceği , bu değern yavaş yavaş düşeceği ancak aracı kısa mesafelerde kullanıyorsak aşırı dur kalk yapıp , motor tam ısınınca stop edip tam soğunca çalıştırırsam değil 4.000 , 44.000km de gitsem yakıtın cok fazla düşmiyeceği..

*diğer sorum 1.000km bakımında ne yaptıklarıydı.
Söylediği şey sadece gaz kaçağı veya yakıt kaçağı olup olmadıgını kontrl etmek ve bunun gibi benzer mekanik elektronik sıkıntıların olup olmadığını kontrl ettik dedi. Yağ su bilmemne değişiminin olmadıgını söyledi.

*göçükle ilgili baktırdım soru sordum
Herhangi bir problemin olmadıgını ve şuanda üretilen araçlarda bugibi şeylerin olmadığını söyledi bunları söylerken tabi aracın yanında ve inceleyerek söyledi honda serviscisinden çok normal dışardan bi gözle inceledi ve aynı samimilikteydi.

* bir diğer sorum gaz veya benzini hangi istasyondan almalıyım , fark varmı zarar varmı
Gülerek hangisi uygunsa ondan almam gerektiğini gözle görülür bir farkın olmadığını , bilindik markalarım herhangi birinden almamın yeterli olacağını söyledi..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar sizlernde katılıp katılmadığı veya merak ettiği sorular varsa buradan konuşup tartışabiliriz.

bilgi için teşekkürler öncelikle.serviste bakım esnasında aracın yanında durma imkanımız var mı?bir de şikayetlerimiz için talep vs açılıyor mu?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Anladım hocam herhangi bir bayide servise gösterebiliyo muyuz farkediyor mu yoksa aldığımız bayi ye mı bakıma girmek lazım illaki

Aracınız
Civic FC5 2018
bilgi için teşekkürler öncelikle.serviste bakım esnasında aracın yanında durma imkanımız var mı?bir de şikayetlerimiz için talep vs açılıyor mu?

Bakım yeri ayrı, rica etsen bence gidip bakabilirsin sorun etceklerni sanmıyorum . Evet talep alıp değerlendiriyorlar şikayetlerinizi . Zaten size servis bitince kağıt veriyorlar orada sorunlar veya talepleriniz yazıyor .
Mesela benm aracımın sol arka tamponda ufak bi sürtmeden dolayı siyahlık vardı . Söyledim rötüş yaptılar hemen o kağıdada bilgi maayetinde yazmışlardı.

iXe

0
Aracınız
1000 bakımına gitmesek bi sıkıntı olur mu acaba bayi uzak işten de fırsat olmuyor 1250 km oldu ataç
Şehir dışında olduğum için ben de 2000km ye yakın götürdüm bakıma. Götürmekte fayda var. Sıkıntı durumunda bakım yaptırmadınız gibi suçu bize atmak için alakasız bahaneler üretebilirler (bütün garantili ürünlerde geçerli)

Sent from my LG-H815 using CivicTR Forum mobile app

Geri