Civic FC5 2018 fc5 Eco executive vites

Merhaba arkadaşlar bende aracı yeni aldım tanımaya öğrenmeye çalışıyorum. 2 sorum olacak birincisi dün aracı tem de LPG ve econ modda iken 90 km ye sabitledim fakat araç ilerlerken ara ara tekler gibi ileri atıldı birkaç kez, ne olduğunu çok anlayamadım. 2-3 kez tekrarlayınca dikkatimi çekti. Henüz cvt şanziman a alışma sürecindeyim yaklaşık 20 yıldır manuel kullandıktan sonra. Birde vites seçenekleri P-R-N-D-S-L Hepsi tamam ama sondaki L nedir?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Aracınız
Civic FC5 2018
merhaba benim aracta 2018 model , aynı durum ben de de var tekleme olacağını zannettmiyorum, vites ten kaynaklandığını düşünüyorum, vites genelde d modunda kullanıyorurum s ve l genelde yokuş cıkarken devri düşürmemek maksadıyla, ben pek gerek duymadım açıkcası, bende manuel vitesten cvt geçen birisi olarak , alışmak gerekiyor cvt şanjumana, benim tecrübem gaza kesik kesik ( özellikle hızlanmada) basmak gerekiyor, ... ama benim tesbit ettiğim bir durum daha var yokuş aşağı inişte arabada fren yapmama rağmen motor devrinde artış olmakta, 1 kaç haftaya bakıma götüreceğim servise soracağım....

Aracınız
Civic FC5 2019
Teklemeler Lpg den kayaklıymis. Bunu ayışığı seevisten öğrendim.
Merhaba arkadaşlar bende aracı yeni aldım tanımaya öğrenmeye çalışıyorum. 2 sorum olacak birincisi dün aracı tem de LPG ve econ modda iken 90 km ye sabitledim fakat araç ilerlerken ara ara tekler gibi ileri atıldı birkaç kez, ne olduğunu çok anlayamadım. 2-3 kez tekrarlayınca dikkatimi çekti. Henüz cvt şanziman a alışma sürecindeyim yaklaşık 20 yıldır manuel kullandıktan sonra. Birde vites seçenekleri P-R-N-D-S-L Hepsi tamam ama sondaki L nedir?

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yanıtlar için teşekkürler, dikkat etmezsen fark edilmiyor aslında ama ben aracı dinlemek için radyo vs kapatmıştım çok inceden bi silkeleme yapıyor. Çok verimli çalışan entegre bir LPG sistemde bunun sebebi LPG ise çokda hoş olmamış bence. Çünkü araçtan çok memnunum İstanbul içi km de 30 kuruşu yakaladım. Dizel Corsa mdan az yakıyor.

Arkadaşlar bu cvt şanzuman a biraz alışmak gerekiyor bu şanzumanın çalışma prensibi kaynaklıdır bu silkelemeler karşılıklı koni şeklinde iki kasnak düşünün ve ortasında deviri oluşturması için bir kayış var sürate göre bu konilerde kayış yer değiştiriyor kabaca anlattım dolayısı ile bu şanzumandan dolayı bu tip sıkıntıları yaşatabiliyor biraz alışmak gerekiyor

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bende yeni aldım aracı şanzumana alışmakta zorlanıyorum ama teklemeyi sordum servise araç v tec açtığımdan dolayı oluyormuş benzinde bu durum hissedilmiyor ama lpgde biraz hissedilir dedi usta ayrıntılı olarak vtec çalışma prensibini anlattı şimdi uzun uzun yazmayım ? rampa aşağı devir artmasının sebebide araç vites düşürüyo zorlanmadığı için vites düşüncede doğal olarak devir artıyor ama bende halen devir işine alışamadım gaza basınca biraz devir yüksek gidiyor çok ses yapıyo doğal olarak sabit tutuncada özellikle rampada çok hıx kesiyor halen alışamadım bu duruma

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar bende yeni aldım aracı şanzumana alışmakta zorlanıyorum ama teklemeyi sordum servise araç v tec açtığımdan dolayı oluyormuş benzinde bu durum hissedilmiyor ama lpgde biraz hissedilir dedi usta ayrıntılı olarak vtec çalışma prensibini anlattı şimdi uzun uzun yazmayım ? rampa aşağı devir artmasının sebebide araç vites düşürüyo zorlanmadığı için vites düşüncede doğal olarak devir artıyor ama bende halen devir işine alışamadım gaza basınca biraz devir yüksek gidiyor çok ses yapıyo doğal olarak sabit tutuncada özellikle rampada çok hıx kesiyor halen alışamadım bu duruma
Honda nın motoruna devir çevirtmekle hiçbirşey olmaz:) Honda nın eski type R type S gibi sportif modellerin devir saatinde 10 rakamı olurdu:) 8-9000 devir çevirebilir, rampa aşağı hız kesmeside güzel birşey fren balataları ciddi pahalı ve fren aşınmasının hızlı olması ileriye yönelik çok riskli bir durum, motorun kompresyon freni yapmasıyla hiçbir problem olmaz o esnada motor kuru havayla çalışır silindirde yanma ve yakıt enjeksiyonu olmaz hararet riski yok hatta motor soğur:) rampa inerken 3500-4000 deviri geçmezseniz honda motoru rampa indiğinizi hissetmez bile:) ama frenleriniz bir ömür gider. FC5 ve FK7 nin balata ve disk takımı çok pahalı.

vtec mevzusu doğrudur birçok kişi aynısını söylüyor.

Geri