2018 fc5 executive 31.000 de blok kırdı

Aracınız
Civic FC5 2018
Selamünaleyküm abilerim kardeşlerim aranızda yeniyim bi kusurum olursa affola 2018 dizel manuel 31.000 km deki aracım şehir içinde hiçbir arıza göstergesi yanmadan hararet yapmadan yağı ve suyu tamken biranda stop etti ve birdaha çalışmadı çekici ile servise götürdüm bu pazartesi günü motor bloğu kırıldığını bildirdiler garantiden hala cevap bekliyorum bu olayda bana akıl gösterecek nedenini neden olduğunu ve olcağını bilen tecrübeli arkadaşlar abiler benimle fikir alışverişi yapabilir mi

Aracınız
Civic FC5 2018
Gecmis olsun kardesim. Rabbim can sagligi versin. Surecin tamamini burdan yazarsan aramizda sana yardimci olabilecek arkadaslar vardir. Ayrica bizde bir seyler ogrenmis oluruz. Insallah her sey istedigin gibi olur ve gonlunce arabani yeniden surersin.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam cok buyuk gecmis olsun. Ancak blok devilde baska birseyde demiş olabilirler. 30bindeki arac8n bloguna ne olacak yoksa. Hararet gormemis bisey etmemis o araba. İnşallah garantiye sokarlar. Cunki artik servislerden korkar olduk. Bide insani yalanci sahtekar durumuna cikariyolar. En cok bu koyuyo zaten.
Gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz

.
Abi bana servisin dediği bu keşke daha fazlasını bilsem japonya verileri istemiş öyle dediler aracım yetkili servis bakımlı 1.5 ay önce akü değişti benim bi kusurum olsa garantiden yapılmasın ama bazı markalar yağı kalmayan suyu biten araçlara bile sandık motor yolluyor honda ne yapar bilemem ama 10 gündür kendimde kusur arıyorum bulamadım ki yetkili servis bile bulamadı

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Öncelikle geçmiş olsun. Aracınız standart 2 yıl 60bin km garantili zaten. Garantinin de adam gibi işlediği tek nokta motor bloğu. Bu konuda bir korkunuz olmasın. Eğer soğutucu vs. anlattığınız şekildeyse.

30bin km'lik araçta motor bloğunun çatlamasının ya da kırılmasının temel nedeni döküm esnasındaki yabancı madde kaynaklıdır.

Bunun dışında Erzurum gibi yerde aracınız çok soğuğa maruz kalsa ki bu da -50 falan olması lazım, motor içindeki soğutmas suyunun donup genleşmesiyle bir hasar meydana gelebilir. Bu da zaten kendini radyatörden belli eder çünkü orası da aynı şekilde çatlayıp sızdırır. Sizde normal hareket halindeyke bu meydana geliyoras daha önce bu gibi durumlara rastlanıp rastlanmadığına bakılır, ona göre bir teşhis konulabilir. Bence sebep motor bloğunun ilk imalat aşamasındaki hatadan. Yoksa hararet olmadan, duman falan çıkarmadan bunların olması çok zor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Öncelikle geçmiş olsun. Aracınız standart 2 yıl 60bin km garantili zaten. Garantinin de adam gibi işlediği tek nokta motor bloğu. Bu konuda bir korkunuz olmasın. Eğer soğutucu vs. anlattığınız şekildeyse.

30bin km'lik araçta motor bloğunun çatlamasının ya da kırılmasının temel nedeni döküm esnasındaki yabancı madde kaynaklıdır.

Bunun dışında Erzurum gibi yerde aracınız çok soğuğa maruz kalsa ki bu da -50 falan olması lazım, motor içindeki soğutmas suyunun donup genleşmesiyle bir hasar meydana gelebilir. Bu da zaten kendini radyatörden belli eder çünkü orası da aynı şekilde çatlayıp sızdırır. Sizde normal hareket halindeyke bu meydana geliyoras daha önce bu gibi durumlara rastlanıp rastlanmadığına bakılır, ona göre bir teşhis konulabilir. Bence sebep motor bloğunun ilk imalat aşamasındaki hatadan. Yoksa hararet olmadan, duman falan çıkarmadan bunların olması çok zor.
Benim aracım 2 ay oldu 2 yaşını dolduralı ama ben 6 yıl garantili biliyordum ki yaşını aldıktan sonra akü değişti

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Benim aracım 2 ay oldu 2 yaşını dolduralı ama ben 6 yıl garantili biliyordum ki yaşını aldıktan sonra akü değişti
Evet hocam benim dediğim standart ancak bu Honda’da 3 yıl 100bin km. 6 yıl olan da uzatılmış garanti, servise giderek uzatılabilecek.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamünaleyküm abilerim kardeşlerim aranızda yeniyim bi kusurum olursa affola 2018 dizel manuel 31.000 km deki aracım şehir içinde hiçbir arıza göstergesi yanmadan hararet yapmadan yağı ve suyu tamken biranda stop etti ve birdaha çalışmadı çekici ile servise götürdüm bu pazartesi günü motor bloğu kırıldığını bildirdiler garantiden hala cevap bekliyorum bu olayda bana akıl gösterecek nedenini neden olduğunu ve olcağını bilen tecrübeli arkadaşlar abiler benimle fikir alışverişi yapabilir mi
Geçmiş olsun hocam. Anlattığınıza göre sizden yana bir sıkıntı yok. Bakımlarıda serviste yapılmış. Banada fabrikasyon hatası gibi geldi. Dizel motorlar benzinli olanlara göre daha yüksek sıkıştırma oranına sahiptir. Bu yüzden silindir duvarları daha kalın ve motorda ona göre ağır olmakta. Blok zayıf yerinden çatlamış gibi duruyor. Bunun hakkı sıfır motor. Problem çıkaracaklarını sanmıyorum. Yazışmalar ne kadar sürer bilemiyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Honda 3 yil 150 bin km
Ya da servis koşulları tam karşılaşmışsa 6 yıl 150 bin km garantili dir.

Tahminen araç
1.Kol çıkarmiş ve blok patlatmış
2.krank kesmiş ve kep dağıtmış
3.zayif ama... marş motoru bağlantı yerlerinden on kapaktan blok çatlatmış

Ancak servis bakımlı ise komple motor gelir araciniza... çok sık karşılaşılan bir durum olmadığı için cok inceler ler... hatta sizin motoru komple fabrikaya alıp detaylica ders çalışırlar

Geri