Civic FC5 2018 FC5 Honda Civic Led Aydınlatmaları hk. Bilgi Paylaşımı

Aracınız
Civic FC5 2018
Daha yeni dün geldi 4 paket vergi odemedim hocam.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Uygulamasi konusunu bende cozemedim, fakat eger paketiniz bu uygulamaya takilirsa soyle oluyor, PTT size paketinizin geldigine dair mesaj atiyor, teslim almak istediginizde 5.20tl vergi ucreti odemenizi istiyor. Benimde bekledigim paketlerim var, ne olacagini merak ediyorum.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam o 5.20tl gümrüğe sunma ücreti. Her paket gümrüğe geçmez. Geçen yıllara kadar çok nadir gümrüğe düşerdi o yüzden 5tl muhabbeti olmuyordu. Özellikle bu yıl sonuna doğru gümrüğe giden ürün sayısında ciddi artış oldu bu yüzden herkes bu ücretin vergi olduğunu ve standart olduğunu düşünmeye başladı. Hazine ve Maliye Bakanı vergi getireceğiz dese de henüz öyle bir uygulama başlamadı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba Arkadaşlar,

Geri vites lambamız biliyorsunuz T15. Şimdi buna uygun ürün araştırmasını yine ince eleyip sık dokuyarak yaptım.
Bilindik chipset üreticilerine ait olanlara bakmak istedim özellikle cree fakat aliexpress'te yapmış olduğum incelemede satıcılar cree yazmışlar yanına modelini yazmamışlar yazanlar var fakat fakat pahalı.
Peki o zaman yine fiyat/performas olarak araştırırsak ne almamız gerekiyor mecbur smd led peki smd ledlerin içerisinde bir çok chipset modeli var hangisini alacağız işte asıl soru bu.
Aslında bu sorunun cevabı araştırdığınız zaman hemen ortaya çıkıyor. T serisi ledlerde genel olarak kullanılan smd chipset kodları 2835, 4014, 5050, 3030 genelde en çok bunlar kullanılıyor diğerlerini yazmıyorum.
Şimdi hangisini seçeceğiz 2835 ile 3030 lumen olarak en fazla ışığı alabileceğiniz seriler. Şimdi aliexpress'te şöyle bir üç kağıtçılık dönüyor 2835 üç seriden oluşuyor 2835(a) 2835(b) 2835(c) bunların içinden en iyi lumen 2835(c) de var fakat satıcı a mı b mı c mi belirtmiyor şansınıza a'da çıkabilir b'de c'de. İşte işi şansa bırakmamak adına 2835(c) ile aynı özelliklere sahip 3030'a yöneliyoruz. Buda bize aliexpress'ten alabileceğimiz en iyi 3 markanın T15 w161w serisini veriyor aşağıda sizler ile paylaşıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 249074

1. Ürün (10$) : https://tr.aliexpress.com/item/T15-...-912-W16W-Car-lamps-External/32753681373.html
2. Ürün (5$) : https://tr.aliexpress.com/item/2-ad...retsiz-LED-Yedekleme-I-k-921/32850574454.html
3. Ürün (4$) : https://tr.aliexpress.com/item/2-AD...m-3030-SMD-LED-CANBUS-HI-BIR/32831788342.html

Yukarıdaki 3 üründe T15 ve 3030 smd 3030 chipsetini kullanıyor. İçlerinden hangisini alacağıma bende karar veremedim. Artık müsait olduğum bir zamanda kullanıcı yorumlarını okuyup karar veririm. Şayet sizde 3 ürünü inceleyip hangisini alcağınızı ve nedenini yazarsanız diğer almak isteyen arkadaşlarımızada yardımcı olmuş olursunuz.

Saygılarımla,

Hay Allah razı olsun senden, Harika paylaşım olmus
Bende geri lambası icin bu satıcıdan bakmıştım ekledim favorilere. Stoplar, sinyaller ve iç aydınlatma(dikiz aynası, torpido, bagaj vs.) içinde bu mağazan almayı düşünüyorum. Acaba onlar icin önereceğin bir seyler olur mu?

iPhone 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar, görüşmeyeli uzun zaman oldu.
Konuyu açtıktan sonra vakit olupta yazma fırsatını bir türlü bulamadım.
Aracıma yapılabilecek herşeyi yaptım.
1. Modifiye
2. İç Aydınlatma
3. Dış Aydınlatma
4. Cam filmleri
5. Seramik iç ve dış kaplama
6. Araç dış koruma kaplama
7. Andorid multimedya değişimi
8. Ses sistemi

Hobi amaçlı başladığım bu işte kendi evimin garajında profesyönel ekipmanlar alarak kendi ailemdeki araçlara kendim bu işleri hobi olarak boş zamanlarımda yapmaya başladım. Aracı gören dışarıda olsun durdurup keza forumdan özel mesajlar ve facebook gruplarından arkdaşalarımız çok soru sordu herkese yardımcı olmaya çalıştım. Uzun bir boşluğumda neler yaptırdım ve merak edenler en doğru seçimi fiyat performas olarak nasıl yaptırabilirler burada paylaşacağım.

Saygılarımla,

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar, görüşmeyeli uzun zaman oldu.
Konuyu açtıktan sonra vakit olupta yazma fırsatını bir türlü bulamadım.
Aracıma yapılabilecek herşeyi yaptım.
1. Modifiye
2. İç Aydınlatma
3. Dış Aydınlatma
4. Cam filmleri
5. Seramik iç ve dış kaplama
6. Araç dış koruma kaplama
7. Andorid multimedya değişimi
8. Ses sistemi

Hobi amaçlı başladığım bu işte kendi evimin garajında profesyönel ekipmanlar alarak kendi ailemdeki araçlara kendim bu işleri hobi olarak boş zamanlarımda yapmaya başladım. Aracı gören dışarıda olsun durdurup keza forumdan özel mesajlar ve facebook gruplarından arkdaşalarımız çok soru sordu herkese yardımcı olmaya çalıştım. Uzun bir boşluğumda neler yaptırdım ve merak edenler en doğru seçimi fiyat performas olarak nasıl yaptırabilirler burada paylaşacağım.

Saygılarımla,

Merhaba,
Ellerinize sağlık! Aracınızın resimlerini paylaşabilirsiniz seviniriz. Selamlar...

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba, baştan sona okudum ama aradığım sorunların cevabını bulamadım;

şöyle ki aracım 2019 eco. bizim araçların mercekleri led ile kararır mı? uzun süre kullanımda erime vs. yapar mı?
uygulama yapan arkadaşlar memnun mu? dezavantajları nedir?
ayrıca @NoFeaR hocam h11 sisler için de geçerli değil mi bu başlıktaki yorumunuza denk geldim, kitapçığa bakmadım forumda arkadaşın biri paylaşmıştı tamamını h11 sis ve kısa diye onu referans aldım? h11 sisler için sipariş verdim ama... yanlış mı yaptık?

sorularıma uygulama yapan ve bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim..

Kazasız sürüşler dilerim :)

Aracınız
Arkadaşlar ürünlerin montajını bu şekilde yaptım ama problem olur mu acaba? Birini kabloya diğerini demir hortuma plastik kelepçeyle tutturdum. Dikkatinizi çekmiştir. Akşam deneme fırsatım olmadı performansıyla ilgili video çekip atmayı planlıyorum. Bu arada benim aldıklarım 6500 k internette bazı sitelerdeki yorumları okuduktan sonra pişman da olmadım değil; ama artık siparişi verdiğim için geri dönemedim, gerçi 12000 lm bir ürünün 6500 k olması performansını o kadar da kötü yapmaz diye düşünüyorum ama sizlerin de kıymetli fikir ve tecrübelerini almak isterim. Özellikle montajla ilgili ısınma vs problem olur mu ve yağmurlu havalar için ürünün performansı ne dersiniz?

IMG_0613.JPGIMG_0615.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri