Civic FC5 2019 1.5 Turbo Yazılım Hk.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba,

Instagram'da reklamlarda denk geldi, Ecumasters firması kampanya yapmış ve %50 indirim fırsatı sunuyor. Liste fiyatı 1800TL'ymiş ancak kampanya kapsamında 900TL'ye düşürmüşler.
Araçta +35beygir ve +50nm tork artışı olduğunu iddia ediyorlar. Forumda yaptıran/kullanan arkadaş varsa yorumlarını paylaşabilir mi?

İyi günler.

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Merhaba,

Instagram'da reklamlarda denk geldi, Ecumasters firması kampanya yapmış ve %50 indirim fırsatı sunuyor. Liste fiyatı 1800TL'ymiş ancak kampanya kapsamında 900TL'ye düşürmüşler.
Araçta +35beygir ve +50nm tork artışı olduğunu iddia ediyorlar. Forumda yaptıran/kullanan arkadaş varsa yorumlarını paylaşabilir mi?

İyi günler.
selamlar, bu işlerde turbonun ve şanzımanın limitlerinin iyi bilinmesi lazım. firmanın daha önce yaptığı civic araçlar ile ilgili referansı var ise o zaman düşünün derim.

Aracınız
Civic FC5 2016
İşin ehli insanlar tarafından yapılırsa sorun olmaz.
Ama insanların çoğu bu işte yetersiz.
Eğer uygun bir şekilde yapılmazsa ilk başta turboya sıkıntı olur. Sonrasında motor problemleri yaşamanız muhtemel.
Uzun vadede problem olacağını söyleyen çok insan var.
Uygun sınırlarda tutulursa ben sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Sadece tek problem turbo olayı. Çünkü çok hassas bir alet.

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Bu işin uzmanı değilim ama herhangi bir müdahale sonrasında birkaç parçayı daha değiştirmek gerekli diye düşünüyorum. Sadece yazılım soruna neden olabilir. Örneğin soğutma işine de önem verilirse vb sıkıntı olmayacaktır. Bu işleri deneyenler var YouTube da videoları da var. Tanışmak tecrübelerinden faydalanmak lazım

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba,

İyi günler.
İddiasını ölçüm ile ispatlamayan arkadaşlar paket yazılımcılardır. Aracın ilk beygir ve torkunu ölçüp size bildirip sonra da yazılım sonrası beygir ve torkunu ölçüp size bildirip konuşmaları gerekir. Bu halde bile bu araçların litmitlerini bilmeliler. Herşey bir yana CVT şanzuman turbo makinelerde cvt yağının çok ısınması sonucu can sıkıcı şeyler olabiliyor. Yazılımcı bilinçli kullanıcı bilinçli olur ise sorun olmaz. Bu işin sonuç kısmındaki keyfi de öyle 300 500 lira ile de tarif edilmez. Yani yazılım işi kampanya ile yenecek nane değildir kişisel fikrimdir. [ VE ARAÇ GARANTİ DIŞI KALIR ]

Aracınız
Civic FC5 2020
İşin ehli insanlar tarafından yapılırsa sorun olmaz.
Ama insanların çoğu bu işte yetersiz.
Eğer uygun bir şekilde yapılmazsa ilk başta turboya sıkıntı olur. Sonrasında motor problemleri yaşamanız muhtemel.
Uzun vadede problem olacağını söyleyen çok insan var.
Uygun sınırlarda tutulursa ben sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Sadece tek problem turbo olayı. Çünkü çok hassas bir alet.
Turbo da bir sorun olmaz arkadaşım. Benzinli arabaların turbolarında hele zor bir ihtimal. Zaten basınç %15 değiştirildiğinde turbonun yapacağı işin limitine varılır. Turbonun sağlam kalması için filtrelerin zamanından önce değiştirilmesi yani bakımın daha sık yapılması yeterli olur. Dönen bişey kalibre ise ne kadar döndüğü önemli değil, kalibrasyonu hatalı ya da zamanla bozulmuş ise o zaman sıkıntı olur. Yani 0 km - 20.000 km arası arabaya yazılımı yaparken turbodan korkmayın. Ama araba 100.000 km olmuş 5 kişi hunharca binmiş ise düzgün bakım yapılmamış, turbo bakımsız kalıp balans yapmaya başlamıştır zaten. Yazılım yaparsan da 3 ay sonra değil de 2 ay sonra eline gelir hepsi o.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu işin uzmanı değilim ama herhangi bir müdahale sonrasında birkaç parçayı daha değiştirmek gerekli diye düşünüyorum. Sadece yazılım soruna neden olabilir. Örneğin soğutma işine de önem verilirse vb sıkıntı olmayacaktır. Bu işleri deneyenler var YouTube da videoları da var. Tanışmak tecrübelerinden faydalanmak lazım
Stage I yazılımlarda bişey değiştirmeye gerek yoktur. Stage 2 yapmak isterseniz hava filtresi downpipe gerekir. 3 yapmak isterseniz intercooler, piston kolu, benzin pompası vs gider bu. HONDA TURBO CVT ye özel olarak CVT yağ soğutucusu gerekir Max hız limitini kaldırırsanız.

Geri