Civic FC5 RS 2019 Civic 1.5 Turbo Titreşimi

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese selam,

Ben geçtiğimiz 2019 Ekim sonu 0 km bir CVT şanzıman civic 1.5 turbo aldım. Araç gayet güzel, oldukça seri ve tasarımını çok beğeniyorum. Araçta 70-75 km/saat hızlarda ve 110-120 km/saat hızlar civarı bir titreme oluyor. Bu titreme araç hızlanırken daha belirgin, ayağınızın altında da hissediyorsunuz. 1 ay sonunda genel kontrol için servise götürdüğümde bahsettim, aracı yolda kullanarak bakmaları gerektiğini söylediler, vaktim yoktu o an mümkün olmadı. Aracın kontrolünde bir anormal duruma rastlamadıklarını söylediler (bu ilk bakım sadece bir check-up). Pekçok yerde rot-balans ayarı vs. bu tip titremelerin kaynağı olarak gösteriliyor ama bu sıfır km araç, böyle birşey mümkün olabilir mi? Aracı bir rot-balans ayarı için servise götürmemi tavsiye eder misiniz?

teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sıfır araçta olsa rot-balans sorunları olasıdır, keşke rot-balans ayarlarını özellikle kontrol etmelerini talep etseydiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sıfır araçta olsa rot-balans sorunları olasıdır, keşke rot-balans ayarlarını özellikle kontrol etmelerini talep etseydiniz.
Demek sıfır araçta da olabiliyor? Bunu bilmiyordum. Aslında çalışıtğım yerin hemen ilerisinde bir lastikçi var, orada belki bir balans yaptırabilirim.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bence boş vaktinizde gidin servise yol testi yapsınlar.
Rot balansını da gerekirse orda yaparlar.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Bugün öğleden sonra balans yaptırdım, cidden tekerlerkler balanssızmış (utan Honda servisi!), titreme falan kalmadı, yağ gibi kayıyor araç. Aracı aldığım yerin satış ekibi gayet iyiydi ama servisin balans ayarına en azından bir bakması gerekirdi çünkü şikayetim klasik balans şikayeti - ayrıca fabrikadan bu lastiklerin bu derece balanssız çıkması da ayrı bir konu !

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu arada lastikler bridgestone turanza ve iri taneli asfaltta ses yapıyor (japonların genel olarak ses yalıtımı genelde çok iyi değildir o ayrı) - michelin vb. daha yumuşak lastiklerle bu sorunu çözebilen oldu mu? Bu konuda bir tecrübeniz var mıdır?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Bugün öğleden sonra balans yaptırdım, cidden tekerlerkler balanssızmış (utan Honda!), titreme falan kalmadı, yağ gibi kayıyor araç.
Aslında sorun Honda değil aldığınız bayi kaynaklı.
Ankara Honda Bora’da araca işlem yaptırırken bayideki sıfır araçları inceliyordum ve birkaçının teker düz durmasına rağmen direksiyonları yamuk durduğunu farketmiştim, satış teslim sorumlusuna bunu sorduğumda birçok aracın fabrikadan bayiye rot ve balans ayarları yapılmamış olarak geldiğini, teslim öncesinde aracın bu ayarları kendilerinin yaptığını ve bu nedenle showroomdaki araçların direksiyonlarındaki durumun olası bir durum olduğunu anlatmıştı. Size en başta sıfır araçta da rot-balans sorunları olasıdır dememin nedeni buydu, zaten 1000 km bakımı bu tip ayarların gözden kaçması durumunda geri dönüş için fabrika tarafından isteniyor.

S

Silinen üye 20336

Guest
Bu arada lastikler bridgestone turanza ve iri taneli asfaltta ses yapıyor (japonların genel olarak ses yalıtımı genelde çok iyi değildir o ayrı) - michelin vb. daha yumuşak lastiklerle bu sorunu çözebilen oldu mu? Bu konuda bir tecrübeniz var mıdır?
Daha sessiz lastik kullanmak içeriye giren toplam sesin azalmasını sağlar. Civic’in lastiklerini değiştirmedim ancak daha önceki araçlarımda tecrübe etmiştim.

Geri