Civic FC5 2019 civic lpg uyari sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar Merhaba. 2019 makyajlı kasa civic aracımın lpg gostergesinde iki cubuk göstermesine rağmen sarı renk lpg yanıp sönen ve sürekli uyarı sesi verdi.
Bu normal mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Genelde bu sesin anlamı gaz bitti benzine geçtim demektir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Lpg yazı rengi yesil idi sonra sarı oldu ve yanıp sönüyor. Sürekli bip sesi. Bir de gösterge depoda daha gaz olduğunu gösteriyor. Göstergeler mi hatali?
Bir de lpg de kaç km gidebileceğiniz göstergeler de yok galiba. Sadece ortalama h8z bir de arabanin çalışma süresi mi var?

SM-G850FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu bazen bende de oluyor kalitesiz LPG den kaynaklı diye düşünüyorum LPG duymesine basılı tutup kalibre edince düzeliyor

Lpg yazı rengi yesil idi sonra sarı oldu ve yanıp sönüyor. Sürekli bip sesi. Bir de gösterge depoda daha gaz olduğunu gösteriyor. Göstergeler mi hatali?
Bir de lpg de kaç km gidebileceğiniz göstergeler de yok galiba. Sadece ortalama h8z bir de arabanin çalışma süresi mi var?

Bende ortalama tüketimin hemen üzerine menzil yazıyor sizde de olmalı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaslar Merhaba. 2019 makyajlı kasa civic aracımın lpg gostergesinde iki cubuk göstermesine rağmen sarı renk lpg yanıp sönen ve sürekli uyarı sesi verdi.
Bu normal mi?

LPG yi full doldur ve lpg tuşuna 8 saniye basılı tut. Bip sesi gelecek. Böylelikle kalibrasyon yapmış olacaksın. Bunu teslimatta söylüyorlar. Sorununuz düzelecektir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Teşekkürler.Böyle bir bilgi bana soylemediler? Lpg deyken mi basılı tutacağım yoksa benzinde plg ye alırken mi?
LPG yi full doldur ve lpg tuşuna 8 saniye basılı tut. Bip sesi gelecek. Böylelikle kalibrasyon yapmış olacaksın. Bunu teslimatta söylüyorlar. Sorununuz düzelecektir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Teşekkürler.Böyle bir bilgi bana soylemediler? Lpg deyken mi basılı tutacağım yoksa benzinde plg ye alırken mi?

Lpg yi aldıktan sonra düz bir zeminde araç ile durun lpg mode düğmesine parmağınız basılı 5 sn kadar bekleyin, uyarı sesi duyacaksınız uyarı sesinden sonra parmağınızı çekin, lpg depo seviyesi kendini kalibre etmiş olacak.

Geri