Civic FC5 2019 Eco Excutive şerit takip sistemi takılabilir mi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben geliştirilmiş çarpışma önleyicileri araçların fiyatları arttırsa da destekliyorum çünkü işin içinde direkt insan hayatını etkileyen unsurlar var.
Bu tip sistemler pek dikkat etmediğimiz ama ucuz ölüm olarak nitelediğimiz yayaya vurma tarzı kazaları gerçek manada engelleyebilme potansiyeline sahip.
Ayrıca bu tip sistemler ne kadar yaygınlaşır ve standartlaşırsa üretim maliyetleri de o denli düşecektir.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben geliştirilmiş çarpışma önleyicileri araçların fiyatları arttırsa da destekliyorum çünkü işin içinde direkt insan hayatını etkileyen unsurlar var.
Bu tip sistemler pek dikkat etmediğimiz ama ucuz ölüm olarak nitelediğimiz yayaya vurma tarzı kazaları gerçek manada engelleyebilme potansiyeline sahip.
Ayrıca bu tip sistemler ne kadar yaygınlaşır ve standartlaşırsa üretim maliyetleri de o denli düşecektir.

Evet güzel özellikler fakat pratikte test videolarında ki kadar başarılı değiller. Ayrıca bu özelliğe sahip olanlara tavsiyem lütfen bu özelliğe %100 güvenmeyin. Araç üreticileri bunu "çarpışmayı hafifletici" olarak tanımlarlar ve sistemin devreye girebilmesi için bir çok şartı tamamlaması gerekir. Geçtiğimiz yıl bizde ürettiğimiz ticari araçlara takmaya başladık ve test sürüşünde açıkçası pek beğenmedim. Objeyi algıladığında en ufak bir direksiyon hareketi hissettiğinde, ayağın debriyajda ise, o anda sinyal yanıp sönüyor ise, sistem sürücüyü yola hakim olarak algılayıp devreye girmiyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet güzel özellikler fakat pratikte test videolarında ki kadar başarılı değiller. Ayrıca bu özelliğe sahip olanlara tavsiyem lütfen bu özelliğe %100 güvenmeyin. Araç üreticileri bunu "çarpışmayı hafifletici" olarak tanımlarlar ve sistemin devreye girebilmesi için bir çok şartı tamamlaması gerekir. Geçtiğimiz yıl bizde ürettiğimiz ticari araçlara takmaya başladık ve test sürüşünde açıkçası pek beğenmedim. Objeyi algıladığında en ufak bir direksiyon hareketi hissettiğinde, ayağın debriyajda ise, o anda sinyal yanıp sönüyor ise, sistem sürücüyü yola hakim olarak algılayıp devreye girmiyor.
Hocam sizin kullandığınız güvenlik sistemlerinin üreticisi hangi firmaydı, BOSCH muydu?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2020
Türkiyede Kaza yapan araçların çoğu adaptif hız ve şerit takip versiyonlular serviste tanıdığınız varsa bilgi alın teyit edeceklerdir.

Aracınız
Civic FC5 2021
Aradan bayağa zaman geçmiş. Hortlatayım konuyu :) yeni aldım bende, elegance eco.
Şerit takip sistemi yok ama aynanın yanında şerit takip sistemi için kullanılan kızılötesi sensör var.
Direksiyon elektrikli. Frenlerde ve gazdada elektrik desteği var çünkü ESP için bu zorunlu.

Tüm bunlar bir araya gelince bu iş basit bir yazılım güncellemesi ve direksiyona koymadıkları tuşu koyarak olur gibime geldi...

Hala ilgilenen varsa bende araştırıyorum

Geri