2019 FC5 Exe Eco Fikirlerinizi Almak İstedim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar Arkadaşlar,herkese günaydın.
Geçen gün paylaşmış olduğum yazıda güncelleme yapıyorum.
Biraz Önce 29.06.2020 tarih saat 09:45 itibariyle İstanbul Mutluhan honda'yı aradım ekte fotoğraflarını paylaştığım ürünlerin fiyatını sorup öğrenmek için ve fiyatlandırmayı aldım.
Ekteki resimde N11 üzerinden bulmuş olduğum ürünlerin fiyatlandırması mevcut.
İstanbul Mutluhandan almış olduğum fiyatlar şu şekilde
Honda Civic Işıklı Ledli Kapı Eşiği Takımı Fabrikasyon 1112.00 TL - Muadil Olarak 500 TL
Honda Civic Fc5- Fk7 Ön Ayak Aydınlatma Fabrikasyon 720 TL
Honda Civic Ayna Cam Sunroof Kapatma Modülü 2016-2020 Fc5
Fabrikasyon 400 TL

Ürünlere 1 Sene garanti veriyorlarmış.
Ayrıca ben bu ürünleri dışarıdan temin edip sizde yaptırmak istersem dedim,direk bana biz yapmıyoruz öyle işlemleri dışarıdan.
Peki ben dışarıda kendim yaptırmak istediğimde araç garanti dışı kalır mı dediğimde ise cevabı evet oldu.

Sizlerinde bilgisi olsun istedim konu ile alakalı arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• Fiyatlandırma.jpg
    Fiyatlandırma.jpg
    85.7 KB · Görüntüleme: 51

kayhanbozkus

0
Yönetici
Iyi bir elektrikci bulun kendiniz yaptirin. Kolay kolay sikinti yasamazsiniz.
Biraz Önce 29.06.2020 tarih saat 09:45 itibariyle İstanbul Mutluhan honda'yı aradım ekte fotoğraflarını paylaştığım ürünlerin fiyatını sorup öğrenmek için ve fiyatlandırmayı aldım.
Honda Civic Işıklı Ledli Kapı Eşiği Takımı Fabrikasyon 1112.00 TL - Muadil Olarak 500 TL
Fabrikasyon 400 TL

Ayrıca ben bu ürünleri dışarıdan temin edip sizde yaptırmak istersem dedim,direk bana biz yapmıyoruz öyle işlemleri dışarıdan.
Peki ben dışarıda kendim yaptırmak istediğimde araç garanti dışı kalır mı dediğimde ise cevabı evet oldu.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Fabrikasyon 400 TL

Sadece elektrik aksam garanti dışı kalır ama

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
1)Onlar yaptığında garanti dışı olmuyor mu?
2) Hayır derlerse nasıl inanacağız?
3)Ben tüm bakımlara aksesuar takan bayiye gitmek zorunda mıyım?
Adı üzerinde aksesuar bunlar,aracın fabrika çıkışında olmayıp sonradan sisteme müdahale ile takılan ürünler, soketli olması,kesip biçme olmaması bir şey değiştirmez.Araç yansa kasko buna ne der?
Bir sorunla karşılaştınız ve şehir dışındasınız, bayiye gittiğimizde ,sonradan takılan aksesuar şase,vb. bir sorundan ötürü elektrik sistemine zarar vermiş ama bayide taktırdığınız için garantiye dahil edelim diyorlarsa, burda bayi ile ikili ilişkiler devreye giriyor demektir,zira Honda Türkiye bu konuya dahil olacaksa nerde yaptırdığının bir önemi olmasa gerek.Orjinalinde olmayan ürünler, bayilerde orjinal diye satılıyor,biraz aranız iyi ise temsilci ,"muadil çin malı abi" deyiveriyor.Honda parkta başıma geldi"farlarla"ilgili.

Aracınız
Civic FC5 2019
1)Onlar yaptığında garanti dışı olmuyor mu?
2) Hayır derlerse nasıl inanacağız?
3)Ben tüm bakımlara aksesuar takan bayiye gitmek zorunda mıyım?
Adı üzerinde aksesuar bunlar,aracın fabrika çıkışında olmayıp sonradan sisteme müdahale ile takılan ürünler, soketli olması,kesip biçme olmaması bir şey değiştirmez.Araç yansa kasko buna ne der?
Bir sorunla karşılaştınız ve şehir dışındasınız, bayiye gittiğimizde ,sonradan takılan aksesuar şase,vb. bir sorundan ötürü elektrik sistemine zarar vermiş ama bayide taktırdığınız için garantiye dahil edelim diyorlarsa, burda bayi ile ikili ilişkiler devreye giriyor demektir,zira Honda Türkiye bu konuya dahil olacaksa nerde yaptırdığının bir önemi olmasa gerek.Orjinalinde olmayan ürünler, bayilerde orjinal diye satılıyor,biraz aranız iyi ise temsilci ,"muadil çin malı abi" deyiveriyor.Honda parkta başıma geldi"farlarla"ilgili.

Bende bu durumlar başıma gelir mi diye düşünmeden edemiyorum zaten. Sonuç olarak az para verilmiyor bu araca ve insan gözü gibi bakıyor.
serviste yaptırmak istediğimiz zaman hiç olmazsa direk muhatap alınacak birini bulabilirsiniz konu ile alakalı ama dışarıda yaptırsanız kime ne diyeceksiniz?
Yaptırdığın kişi ürünü ben sattım taktım sorun yoktu kullanıcı hatası vs. dışarıda yaptırıp çıkan sorun sonrasında servis araç garanti dışı vs diye tutturduğunda sorun sıkıntı.
Kısacası yukarı bıyık aşağısı sakal misali
En iyisi yaptırmayalım, oturalım aşağıya :D

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende bu durumlar başıma gelir mi diye düşünmeden edemiyorum zaten. Sonuç olarak az para verilmiyor bu araca ve insan gözü gibi bakıyor.
serviste yaptırmak istediğimiz zaman hiç olmazsa direk muhatap alınacak birini bulabilirsiniz konu ile alakalı ama dışarıda yaptırsanız kime ne diyeceksiniz?
Yaptırdığın kişi ürünü ben sattım taktım sorun yoktu kullanıcı hatası vs. dışarıda yaptırıp çıkan sorun sonrasında servis araç garanti dışı vs diye tutturduğunda sorun sıkıntı.
Kısacası yukarı bıyık aşağısı sakal misali
En iyisi yaptırmayalım, oturalım aşağıya :D
Valla öyle? Gönlümden neler geçiyor, sonra boşver diyorum yukardaki sorular akla gelince...
Honda servisleri o kadar tuhaf ki anlamak mümkün olmuyor çoğu zaman... Honda servisinde sorununuzu gidermek tamamen şans işi?
Keyifleri yerindeyse hadi halledelim, değilse "garanti dışı,bu normal,hepsinde var,trim olmayan araba mı var, sanruftan yağmur girmesi normal,ben ses duymuyorum, tazyikli suyla yıkamışsın"?

Geri