2019 model civic aldım bazı problemler yaşıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım. Hondaya da yeni katıldım diyebilirim:) 2019 model eco elegance aracım var 2000 km kadar oldu kullanıyorum. Araçta bazı problemler yaşıyorum(belki de problem değil bilmiyorum) aracı kullanan tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Öncelikle
1. problemim aracım hafif yokuşlarda vites konusunda kararsız kalıyor özellikle 1500 2000 devir arası ve araç kendini öne atmayançalışıyor devir ibresi bir artıp bir azalıyor.
2. problemim ve beni en çok rahatsız eden araçta sürekli sarsılıyorum özellikle lpg modunda iken aniden gaza bastığımda veya gazdan ayağımı çektiğimde araç yığılma yapıyor. Gaz kelebeği ile alakalı olabileceğini düşündüm.
3. olarakta araçla düz yolda giderken hız aldıktan sonra bazen sanki aracı arkadan biri çekip bırakıyor ve yine hafif sarsılıyorum. Bunları yaşayan var mı?

Aracınız
Civic FC5 2018
Araç mantık olarak güzel zaten onda bir problem yok benim yaşadığım problemler herkesin yaşadığı şeyler değil anladığım kadarı ile o konu problem işte:)
Merhabalar, satış ilanı çok gibi algılanmasına açıklık getirmek istedim. Umarım sorunlarınız hal olur en kısa zamanda. Bence de Honda'nın en sıkıntı tarafı Servisleri gibi geliyor ama bilemiyorum tabi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bugün vandan yola çıkıp orduya kadar 1000 km daha kullandım aracı. Söylediğim sorunları iyice gözlemledim. Araç bahsettiğim problemleri lpg de çok şiddetli yapıyor benzinde ise yağ gibi akıyor. Özellikle şu çekme bırakma muhabbeti çok canımı sıktı. Resmen eşimle arabada kafalarımız gidip geliyor ve bu durumu 1 -2 kere değil yol boyunca belki 200 defa yaptı. Sanırım servisle görüşmem gerekecek. 1 aylık araçtan soğudum resmen.
Merhaba, bu çekme bırakma sorununu bende yaşıyorum, bana göre bu genel bir sorun yani herkes yaşıyor ama sorunu tespit edecekleri uygun kullanım şartları altında her fc5 kullanıcısı bu sorunu yaşadığına eminim.
Ben olayı şöyle keşfettim, şehir içi kullanımda bu sorunla kesinlikle karşılaşmadım fakat uzun yolda hız sabitleyici açıkken ve hız 90km üzerindeysem yaklaşık her 30sn de bir bu tarif ettiğiniz çekme bırakma olayı oluyor. Konu ile alakalı siz servisle görüştünüz mü? Her hangi bir çözüm önerisi varmı? Durum gerçekten can sıkıcı sonuçta dünya kadar para ödeyip aldığımız aracı keyifle kullanamıyoruz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, bu çekme bırakma sorununu bende yaşıyorum, bana göre bu genel bir sorun yani herkes yaşıyor ama sorunu tespit edecekleri uygun kullanım şartları altında her fc5 kullanıcısı bu sorunu yaşadığına eminim.
Ben olayı şöyle keşfettim, şehir içi kullanımda bu sorunla kesinlikle karşılaşmadım fakat uzun yolda hız sabitleyici açıkken ve hız 90km üzerindeysem yaklaşık her 30sn de bir bu tarif ettiğiniz çekme bırakma olayı oluyor. Konu ile alakalı siz servisle görüştünüz mü? Her hangi bir çözüm önerisi varmı? Durum gerçekten can sıkıcı sonuçta dünya kadar para ödeyip aldığımız aracı keyifle kullanamıyoruz.
Defalarca kez görüştüm hocam. Samsun kamer ve izmir çamkıran ile. Benimde bahsettiğim problem tam olarak buydu özellikle araç 90 100 km civarı giderken sürekli arkadan biri çekiyormuş hissi veya biri aniden frene dokunup bırakıyor hissi. Serviste ustalar kesinlikle her araçta olduğunu iddaa ediyorlar. Bense bu problem her araçta olsaydı kesinlikle insanlar daha fazla dile getirirdi görüşündeyim bence hepsinde yok. Birde şu durum var bazen araç bu problemi yapmayı kesiyor 200 300 km hiç bir şey olmadan gidiyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu problem bende de var arkadaşkar. Araç (genelde 1500 devirde) 90 ya da 100 ile giderken sanki motor ateşleme yapmıyor gibi mi desem bir tutukluk oluyor ama çok kısa bir iki saniye sürüyor. Bu arada aracım 2019 Nisan üretimi.

LG-M400 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu problem bende de var arkadaşkar. Araç (genelde 1500 devirde) 90 ya da 100 ile giderken sanki motor ateşleme yapmıyor gibi mi desem bir tutukluk oluyor ama çok kısa bir iki saniye sürüyor. Bu arada aracım 2019 Nisan üretimi.

Alışacan kardeşim benimkide aynı 2019 nisan üretimi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım. Hondaya da yeni katıldım diyebilirim:) 2019 model eco elegance aracım var 2000 km kadar oldu kullanıyorum. Araçta bazı problemler yaşıyorum(belki de problem değil bilmiyorum) aracı kullanan tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Öncelikle
1. problemim aracım hafif yokuşlarda vites konusunda kararsız kalıyor özellikle 1500 2000 devir arası ve araç kendini öne atmayançalışıyor devir ibresi bir artıp bir azalıyor.
2. problemim ve beni en çok rahatsız eden araçta sürekli sarsılıyorum özellikle lpg modunda iken aniden gaza bastığımda veya gazdan ayağımı çektiğimde araç yığılma yapıyor. Gaz kelebeği ile alakalı olabileceğini düşündüm.
3. olarakta araçla düz yolda giderken hız aldıktan sonra bazen sanki aracı arkadan biri çekip bırakıyor ve yine hafif sarsılıyorum. Bunları yaşayan var mı?
Rs tavsiye ederim yakıt biraz fazla ama performans çok iyi özellikle yokuşlarda
Hiç sarsıntı yok yalnız hondaların klasik sorunu olan yalıtım zayıflığı var. Onun için de yalıtım yaptıracağım lisanslı bir yerde. 30 db azaldığını söylediler öncesi ve sonrası ölçümlerle bakacaklar.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hiç sarsıntı yok yalnız hondaların klasik sorunu olan yalıtım zayıflığı var. Onun için de yalıtım yaptıracağım lisanslı bir yerde. 30 db azaldığını söylediler öncesi ve sonrası ölçümlerle bakacaklar.
Kardeş bu mesajı yazalı arabayla 8000 km daha yaptım :) 3 ayda 10 bin km oldu. Yani rs benim ocağıma incir ağacı diker:)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Bu durum önceki kasa Civiclerde de olan VTEC LPGnin anlık uyumsuzluğuna bağlı silkeleme, 1500 devirde VTECin ilk kademesi aktif olduğunda oluyor, odaklanılırsa sürüş konforunu etkileyen bir unsur.
Arıza denilmiyor ama odaklanınca can sıkabiliyor gerçekten.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende bir Rs kullanıcısıyım performans olarak çok memmunun.Yalıtımı yaptırırsanız sonuçları ve nerede uygulandığını yazarsanız sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu durum önceki kasa Civiclerde de olan VTEC LPGnin anlık uyumsuzluğuna bağlı silkeleme, 1500 devirde VTECin ilk kademesi aktif olduğunda oluyor, odaklanılırsa sürüş konforunu etkileyen bir unsur.
Arıza denilmiyor ama odaklanınca can sıkabiliyor gerçekten.
Benzindede oluyor aynı şey

Geri