2020 civic ses sistemi

Ad Soyad
enis koç
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba
Bu zamana kadar hiçbir aracıma orijinal ses siteminden hariç bişey yaptırmadım ancak geçenlerde bir arkadaşın 2012 c180 ninde bir şarkı dinledim ses kalitesi çok hoşuma gitti.
amacım bangır bangır bişey değil ama orjinal teyp ile kaliteli ses almak mümkün mü neler yapılabilr?

gunesec

Özel Üye
Arkadaşlar merhaba
Bu zamana kadar hiçbir aracıma orijinal ses siteminden hariç bişey yaptırmadım ancak geçenlerde bir arkadaşın 2012 c180 ninde bir şarkı dinledim ses kalitesi çok hoşuma gitti.
amacım bangır bangır bişey değil ama orjinal teyp ile kaliteli ses almak mümkün mü neler yapılabilr?
Kaliteli bir amfi, 2 takım mid, bir adet woofer istediğiniz kaliteyi verir. Ben bu şekilde yaptırmayı düşünüyorum. Ana üniteyi değiştirmeyi düşünmüyorum şu an.

Ad Soyad
enis koç
Aracınız
Civic FC5 2017
Woofer dediğinz arkadaki kutu vs ise ben o kadar teferruatlı işe giremem bagajdan vs ödün veremem maalesef

gunesec

Özel Üye
Woofer dediğinz arkadaki kutu vs ise ben o kadar teferruatlı işe giremem bagajdan vs ödün veremem maalesef
Bagaja öyle devasa bir kutu değil. Alpine'ın 20 cm lik basları gayet tatmin edici ve yerden tasarruf sağlıyor. Ya da ince kutu şeklinde olanlar var. 15cm yüksekliğinde, sandık gibi üzerine eşya falan da koyulabiliyor.

Ad Soyad
enis koç
Aracınız
Civic FC5 2017
Bu olmazsa olmaz mı ? Dedğim gibi çok müzik tutkunu biri değilim amacım net ses almak

gunesec

Özel Üye
Bu olmazsa olmaz mı ? Dedğim gibi çok müzik tutkunu biri değilim amacım net ses almak
Hoparlör değiştirmeyecekseniz woofera gerek yok(sizin beklentiniz için söylüyorum) Tamamen beklentiyle ilgili. O zaman sadece ana üniteyi değiştirin. Android bir cihaz işinizi görür. 3.5-4 binden başlar, yukarı doğru gider.
Hem daha doygun hem de daha net ses alırsınız. Ayrıca Google uygulamaları, youtube, navigasyon vs daha kullanışlı.

Bir arkadaşın fb7 sinde vardı, hoşuma gitmişti. Ses epey farketmişti. Sizin işinizi fazlasıyla görür.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar merhaba
aracın orjinal hoparlorlerini component tipi hoparlorlerle değiştirin 4 kanal stereo bi amfi alın cam gibi net ses alırsınız. basslar yetersiz kalırsada 20 cm lik bir bass yeterince işnizi görecektir.

aynı bassı 8 sene falan aldıgım bütün araclarda kullandım cok keyfiliydi.

DSC_0505.JPG
IMG_20150120_164801.jpg
20180316_104625.jpg
20200218_011935.jpg

Ad Soyad
enis koç
Aracınız
Civic FC5 2017
Bu kutu içinde hoparlör işine kesinlikle girmem. Aracın kendi hoparlöründe değişiklik yapabilirim. Ne almayım ?

gunesec

Özel Üye
Bu kutu içinde hoparlör işine kesinlikle girmem. Aracın kendi hoparlöründe değişiklik yapabilirim. Ne almayım ?
Hoparlör işine girmeyecekseniz, tekrar söylüyorum, sadece ana üniteyi değiştirin yeter. Komponent ya da coaxsiyel hoparlör alsanız da bu sefer teybin gücü yetmeyeceği için verimli çalmaz, eskisinden beter olur. Amfi bağlarsanız da mevcut halinden daha net olur ama zayıf bass alırsınız, müziğin hissiyatı düşer.

Bunlar benim tecrübelerim ve fikirlerim. Karar size kalmış.

Geri