2020 civic ses sistemi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Peki hocam ön kapı da olmaları daha mı doğru olur şimdilik arkaya da iki tane alamayacağım mevcut olanı en doğru şekilde kullanmam gerekli
Normalde sağlıklı bir ses alabilmek için ön ve arka olmak üzere 2 takım almanız lazım.
Benim önlerde yoktu. Arkalarda 1 çift midrange vardı. Ses arkadan geliyordu. Önlere de 1 takım midrange alınca iyiki almışım dedim. Eğer şuan için 1 çift almanız gerekiyorsa arkaya takmanızı tavsiye ederim.

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Normalde sağlıklı bir ses alabilmek için ön ve arka olmak üzere 2 takım almanız lazım.
Benim önlerde yoktu. Arkalarda 1 çift midrange vardı. Ses arkadan geliyordu. Önlere de 1 takım midrange alınca iyiki almışım dedim. Eğer şuan için 1 çift almanız gerekiyorsa arkaya takmanızı tavsiye ederim.
Tamamdır çok teşekkürler bende daha ileri zamanlarda önlere de bir çift alıp son noktayı koyarım

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar arka hoparlörleri bağladım ses güzel ama amfi şart gibi son seslerde bozulma oluyor önleride değiştireceğim ama önlere amfi bağlantısı yapmayacağım o yüzden Pioneer Ts-g1620f düşünüyorum onları mid ses olarak ayarlayıp arkalardan daha fazla bas ayarlarsam dengeli bozulmayan ses alabileceğimi düşünüyorum bu arada orjinal hoparlörler çok dandikmiş bunu da öğrenmiş oldum

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar arka hoparlörleri bağladım ses güzel ama amfi şart gibi son seslerde bozulma oluyor önleride değiştireceğim ama önlere amfi bağlantısı yapmayacağım o yüzden Pioneer Ts-g1620f düşünüyorum onları mid ses olarak ayarlayıp arkalardan daha fazla bas ayarlarsam dengeli bozulmayan ses alabileceğimi düşünüyorum bu arada orjinal hoparlörler çok dandikmiş bunu da öğrenmiş oldum
Iyi pazarlar, fc5 in hoparlorleri ne kadar dandik acaba birde nasil anladiniz? Degisim cok fark etti mi? Bende arkalari degistirmek istiyorum.

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Iyi pazarlar, fc5 in hoparlorleri ne kadar dandik acaba birde nasil anladiniz? Degisim cok fark etti mi? Bende arkalari degistirmek istiyorum.
Ses kalitesinde fark oldu ama amfi olmadığı için benim tahminim hoparlörden %50 civarı bir performans alıyorum orjinal hoparlörler oyuncak gibi ağırlığı bir televizyon kumandası kadar mıknatıs çok ufak bu halde nasıl okadar ses çıkarıyor şaşırmadım diyemem

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ses kalitesinde fark oldu ama amfi olmadığı için benim tahminim hoparlörden %50 civarı bir performans alıyorum orjinal hoparlörler oyuncak gibi ağırlığı bir televizyon kumandası kadar mıknatıs çok ufak bu halde nasıl okadar ses çıkarıyor şaşırmadım diyemem
Amfi olmadan çok verim alamazsınız. İlk etapta iyi gibi gelse de bir müddet sonra ses sizi tatmin etmeyecek. Amfi almak kaçınılmaz olacak

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Amfi var kenarda ama akü den besleme falan çekmek lazım şimdilik zor ama birgün mutlaka halledeceğim:)

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Aranızda tecrübesi olan var mı bizim kapılara 17 cm koaksiyel hoparlör takılabilir mi

gunesec

Özel Üye
Aranızda tecrübesi olan var mı bizim kapılara 17 cm koaksiyel hoparlör takılabilir mi
Takılır, taktım da.
Hocam siz hiç kimseyi dinlemiyorsumuz bildiğinizi okuyorsunuz😅
17 cm takılır. Ana üniteyi değiştirmeden veya amfi takmadan istediğiniz kaliteyi a la maz sı nız....

On gün önce ön arka 2 takım mid(17 cm), bagaja ufak bir subwoofer ve bir amfi ile besledim. Sonuç muhteşem. Kapılarda yalıtım da var.

Geri