2020 HONDA City RS

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
B sınıfı sedan için oldukça güzel görünüyor. 1.0 litre 120 beygir, 173 nm tork motora sahip. Motor verileri de güzel. Fiyatı da Jazz - Civic arasında olur her halde.

Aracınız
Civic FC5 2017
Güzel olmuş fakat, 1.3 jazz'ın 133.900 TL'den başladığı yerde 1.0 turbo takviyeli,yeni teknolojiye sahip, RS paket olan city'nin 170.000 TL'den aşağı olacağını sanmıyorum.Keşke uygun olsa ama hiç umudum yok,yılbaşından sonra zaten uçuk olan fiyatlar temelli uçacak,birde malesef yakıt fiyatından dolayı ülkemizde lpg'ye uyumlu olan araçlar her zaman için daha fazla tercih edilir ve bu yarışta city'nin şansının çok fazla olduğunu tahmin etmiyorum,şahsen civic almak daha cazip geliyor.
Hacı abi cok dogru soluon da yakıt konusunda bence yanılıyorsun bu motor az yakar LPG lı motor gıbı yakar 1 litre benzinle 23 km gıdıyo 5 litre yle 110 km gıder benzın 7 lira olsa 35 TL ye 110 km bence çok iyi 35 TL LPG ile 110 km yapılır mı :S

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Hacı abi cok dogru soluon da yakıt konusunda bence yanılıyorsun bu motor az yakar LPG lı motor gıbı yakar 1 litre benzinle 23 km gıdıyo 5 litre yle 110 km gıder benzın 7 lira olsa 35 TL ye 110 km bence çok iyi 35 TL LPG ile 110 km yapılır mı :S

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
@Honda_Civic_ bey, fabrika verileri ile kıyaslama yapmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Eğer öyle olursa jazz 1.3 için şehir içi,fabrika verisi yakıt tüketimi 5.3 Litre/100 km benzin,(bu veri ile dahi hesabınıza göre 37 kuruş yakar),lpg’li olduğunu düşünürsek ve lpg dönüşümü sonrasında 100 Km’de, 7 litre lpg yaktığını varsayarsak 3.5TL lpg fiyatı olsa 24,5 Tl. tüketim yapar 100 Km’de.

Ayrıca,1.0 TSI veya 1.0 Ecoboost motorlar da benzer şekilde ortaya çıktı ama fan boyları haricinde şehir içi tüketiminde bu fabrika verileri yakalayabileni ben hiç görmedim.

O bakımdan,Yeni city rs yerine yeni jazz 1.3’ün hem ilk alımda, hem 2. El değerlenmesinde daha fazla tercih sebebi olabileceğini düşünüyorum. Performans konusunda tabi ki yeni nesil motorlar tartışılmaz performanslı olur,ama onlardan da tam performansı almak için yakıtla beslemeniz şarttır ve bu durumda yine tüketimi artıracağı için tercih sebebi olmaz. Yani Türkiye pazarında,sadece performans odaklı araç alacak olan kişilerin bu aracı cazip bulup alacağını tahmin etmiyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu aracın aks mesafesini arttırmadıkları için yandan biraz tuhaf bir görüntüsü var ancak şehiriçi için fena bir araç değil.
Aslında marşpiyel kısımlarını focuslardaki gibi siyah yapılırsa bu görünüm biraz daha düzelir gibime geliyor.

Aracınız
Honda CRV
Sonunda şu city adam gubi yaptilar ya Arkasi bmw 2 grand coupeye benzemis

IMG20200226155429.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Videoyu izlerken;
Led aydınlatmaların da kattığı o modern havayla birlikte aracın ön ve yakın plandan arkasını görünce çirkinlik yarışmasında Siena ve Albea’yla birlikte başı çeken o çok kötü ilk tasarımından bambaşka bir görüntüye büründüğünü düşündüm.

Otomobilin tamamını gördüğümde eskiye göre yakışıklılık yolunda ilerleme kaydetmiş olsa da Accent Blue ‘den bir tık daha yakışıklı olduğunda karar kıldım. Onu sağlayan da modern hissettiren aydınlatmalar ve FC5&FK7 ‘ye olan benzerlikleri olmalı...

Görüntüsünü olumsuz etkileyen başlıca sebepler ise kaportanın şaseye giydirilmesiyle ve tekerlek konumlandırılmasıyla ilgili. City ‘nin yere basışındaki o eğreti görüntüyü maalesef yine düzeltmemiş Honda.

Yine de Honda City ‘nin en yakışıklı kasası bu olmuş diyerek değerlendirmeyi pozitif bir şekilde sonlandıralım. ?
Merhaba,
Türkiye nin rakip araçları Linea, egea vs. araçlara benzemiş. Bir önceki city modele göre iyi fakat 122 hp ve görüntüsü ile kesinlikle bir rs değil olamaz da. Adına göre uygun şehir içi aracı olmuş. Burada 1.5 turbo 182 hp modele haksızlık yapılmış.
Klasik satış politakası.

Aracınız
Civic FC5 2020
ben beğendim valla olmuş. Egeaya 110 -120 vermektense 3-5 daha katar bunu alırdım TR şartlarında..

City nin güzel bir kasası olmadı sanırım olmiyacakta rs demek bu araca çok iddialı olmuş rs önemli bir simge her marka için kimisi RC kimisinde GT der kimiside ST ama bunun içini doldurması lazim...

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri