Civic FC5 2020 model FC5 akü sıkıntısı

MNS

Merhabalar arkadaşlar. Bu sabah işe gitmek için aracıma bindiğimde marş basmama sorunu yaşadım aracım bir türlü çalışmadı. Zor bela ulaştığım yol yardımı tariflerime göre akünün bittiğini hafta içinde bayiiye getirmemi söyledi. 10 aylık bir araçta akü sıkıntısı olur mu garanti bunu karşılar mı. Bu arada Van'da yaşıyorum maalesef Vandaki yol yardımı cevap vermedi hep yaptığı gibi Antalya'daki bayii sağolsun bana dönüş yaptı

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

MNS

Hocam bilgi vereyim dedim. Aküyü garantiden değiştirdiler sonunda. İkinci dafe takviye yaptım tekrar bayiye gittim bu sefer değiştirdiler. Başınıza gelir diye bilgi vereyim dedim
Rızkınız şuan orada ise birşey yapamayız. Garantiden değişir ise daha güçlü akü takılır mı görüşülebilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Diğer Markalar
Geçmiş olsun bazen akü şans işi gibime geliyor, 4-5 yıl bitmeyen aküde var 3-4 ayda biten aküde var sizin şansınız diyelim, çözüme kavuşması da güzel olmuş güle güle kullanın.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bilgi vereyim dedim. Aküyü garantiden değiştirdiler sonunda. İkinci dafe takviye yaptım tekrar bayiye gittim bu sefer değiştirdiler. Başınıza gelir diye bilgi vereyim dedim

Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz...

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşın dizel otomatik araç 1 yıllık iken 70Ah Varta akü bitmişti, stop/start hiç çalışmıyordu uzun yolda şarj edilmesine rağmen. Servis garantiden değiştirdi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Hocam her seferinde en az 10 km yol yaparım şehir içinde. Üstelik hiç araç içinde müzik falan dinleme gibi bir huyum da yok seyir halinde bile. Yani bu beni bir dağın başında bırakırsa diye korkum bugün bile işime taksi ile gitmek zorunda kaldım ve yol yardımı yalanını gördüm o zoruma gitti

Hocam benimkide aynısını yaptı takviye yaptık arkadaşla, o zamandan beri çalışıyor ama elektrikci ne zaman tükeneceği belli olmaz dedi. Ondan takviye kablosu aldım arabanın bagajında yolda kalırsam geçen birine rica eder bağlarım napalım. Bence 47ah az ve şarz dinamosu da az şarj ediyor her marşda harcadığımızı araba 10-15 dakikada yerine koymalı diye düşünüyorum, ben 4 lüleri 10-15 dakika açık bıraktım diye bitmişti bana çok az geldi bu süre, elektirkci bu amper düşük senin araca göre dedi, bu korona sürecinde malesef uzun yol da yapamıyoruz tamamen dolmuyor malesef.
Araca uyan aküler
55ah dar mutlu akü 480 cca
60ah inci dar akü 410 cca
60ah yiğit dar akü 410 cca
45ah varta dar akü 330 cca
Kısa yol yapıyosanız varta almayın bence bizim arabanın harcı 60ah 480cca lardan olmalıydı, akü kutusunu 4cm büyük yapsalar uyum sağlardı ama yapmamışlar.
Sonradan okudum değişmişler, belki birine faydası dokunur diye bırakıyorum yazıyı.

Aracınız
Civic FC5 2020
yetkili servisteki arkadaşlar söylemişti civiclerin kronik sorunu akü diye. Honda Türkiye’nin aküleri yüksek amperi yüksek olanlar değiştirmesi gerek

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar sorun akünün amperinden çok markasıyla ilgili. Benim 2020 1.5 t aracımda mutlu takılı. Bir önceki aracım c-hr de de 45 amper mutlu akü vardı. C-hr sahibi olup da akü sıkıntısı yaşamayan neredeyse yoktur. 3 yılda 3 sefer değiştiren vardı. Ben satmadan 1 ay önce benim de aküm bitti. Okuldan eve geldim kapının önüne bıraktım 2 saat sonra bindim çalışmadı. Servis garantiden yine mutlu akü ancak 60 amper taktı. İlk çalıştırma daha canlı olmuştu ama akibeti ne olur bilmiyorum. Sonuç olarak bence sorun mutlu aküden kaynaklanıyor.

Aracınız
Civic Type R
FK7’ lerde orijinal olarak 60 amper geliyor.
Honda Türkiye’nin düşük amper koymasına şaşırmadım, böyle ufak tefek maliyetten kaçmalarına alıştık.

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba oncelikle gecmis olsun umariz bir daha tekrarlamaz zor durumda kalmazsiniz.
Bende soguk bir ulkede yasiyorum 2014 civic sahibiyim 6 yil sorunsuz sekilde calisti aku ne zaman ki
bu hastalik mevzusu orataya cikti is saatleri azaldi arac fazla km yapmayinca zorlanmaya basladi sanirim gunde en az 80 90 km yola yapmasi lazim en kotu kosulda.

ywzckr

0
Merhaba oncelikle gecmis olsun umariz bir daha tekrarlamaz zor durumda kalmazsiniz.
Bende soguk bir ulkede yasiyorum 2014 civic sahibiyim 6 yil sorunsuz sekilde calisti aku ne zaman ki
bu hastalik mevzusu orataya cikti is saatleri azaldi arac fazla km yapmayinca zorlanmaya basladi sanirim gunde en az 80 90 km yola yapmasi lazim en kotu kosulda.

Hocam crv ve civic dizellerin 70 ah mutlu takılı sanırım start stopfan dolayı 6 ayda bir akü yiyormuş servis elemanları öyle söyledi. Kullanıcılara start stopu kapatın diyoruz artık dedi. Mutlu aküde farkında ikiletmeden yeniliyorlar sürekli bence aküden kaynaklı tamamen eski araçların hepsinde akü 5-6 yıl kullanılıyor hatta yuasa takılı 11 yaşında civic aküsü yeni bitmiş ama şuanda 2-3 yıldan fazla gitmiyor mutlu akü.

Geri