20bin bakım fiyatına bak

Japonların kırım kongo kenesi herhalde bu honda firması galiba arkadaşlar göçükteki utanmazlığı yetmedi bi de bakımlardan soyacaklar yarın servise gideceğim o da evime 100 metre olduğu için ondan sonra da garantiden çıkaracağım.3 nesil civic kullandım ama artık tövbe lüx araç Skoda superb bakımı 1400 tl

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
10 bin bakım 1300 tl , 20 bin bakım 1300 tl !!! senede 40 bin km yapıyorum 6 yıl garanti oldugunu düsünürsek 30 bin lira servis ücretimi vericez??? honda nin bu kadar şikayete ve müşteri memnuniyetsizliğine yapıcak birşeyi yokmu? marka değerinizi arabaları satana kadar mı koruyorsunuz ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
10 bin bakım 1300 tl , 20 bin bakım 1300 tl !!! senede 40 bin km yapıyorum 6 yıl garanti oldugunu düsünürsek 30 bin lira servis ücretimi vericez??? honda nin bu kadar şikayete ve müşteri memnuniyetsizliğine yapıcak birşeyi yokmu? marka değerinizi arabaları satana kadar mı koruyorsunuz ?

Yılda 40 bin km yapıyor iseniz bence yetkili servise boşa para vermeyin, araçta ekstra bir arıza çıkar ise yetkili servise vermediğiniz bu paralar ile arızayı rahatlıkla çözerseniz.

kinq76

0
Mersin Honda’dan aradılar aracınızın20bin bakımı geldi diye polen,klima,yağ değişimi +cvt şanzuman yağı değiştiriyoruz dediler.20 bin de şanzıman yağı mı değişir dedim artık sistem otomatik atıyor,toplam ücret 2bin TL dedi.dedim ki hanımefendi senin maaşa zam geldi mi yok,kullandığın filtrelere çok zam geldi mi yağa zam geldi mi çok fazla kem küm etti.20bin deki araba sıfır gibidir bu neyin soygunu kapatın aracı da garantiden çıkarın dedim

Sanayide şanzıman yağı dahil 550tl

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Mersin Honda’dan aradılar aracınızın20bin bakımı geldi diye polen,klima,yağ değişimi +cvt şanzuman yağı değiştiriyoruz dediler.20 bin de şanzıman yağı mı değişir dedim artık sistem otomatik atıyor,toplam ücret 2bin TL dedi.dedim ki hanımefendi senin maaşa zam geldi mi yok,kullandığın filtrelere çok zam geldi mi yağa zam geldi mi çok fazla kem küm etti.20bin deki araba sıfır gibidir bu neyin soygunu kapatın aracı da garantiden çıkarın dedim

Aracım henüz 41.000 kmde. Ama 37.000 kmde dördüncü 10.000 bakımına 3 hafta önce gittim. Aynı şekilde Akbayrak beni de aradı. Daha önceki 3 bakımda hatta 1.000 km deki rodaj bakımını da sayarsak 4 bakımda da telefonla aranmamıştım. Zorla randevu alıyordum. Ama bu sefer istediğim güne istediğim saate randevu verdiler kendileri arayıp. Yani bu ara müşteri sıkıntısı çekiyorlar sanırım. Gittiğimde rutin bakım için bıraktım. 950₺ civarı fiyat verdiler. Sonra aradılar. Arka fren balatalarının eskidiğini değişmesi gerektiğini söylediler. Ona da tamam dedik. 1.380₺ civarı bi ödeme yaptım. Ama ilk aşınanın arka balatalar olması beni şaşırtmadı değil. Bir de bana söylemeden klima dezenfekte yapmışlar 50₺ yazmışlar. Ona da birsürü laf ettim bana neden sormadan yaptınız diye. Cevapları daha önceki bakımlarda yaptırıyordunuz şeklindeydi. Ben size yapın diyordum şimdi dedim mi dediğimde sessiz kaldılar. Her seferinde diğer bakıma götürmicem diyorum ama bakım zamanı geldi mi yine kendimi serviste buluyorum

Sevgili arkadaşım bunlar esas parayı servisten kazanıyor. Sistem bu! Ben ayda yaklaşık 4-5000km yol yapıyorum. Yılda yaklaşık 5 bakım ediyor. Ortalama 1800TL desem toplamda yılda 9000TL eder. 20 yıllık ustam ile konuştum. Bu araçlarda arıza çok olmaz. Ama olsa bile çıkacak maksimum bedel 5-6 bin lirayı geçmez dedi. O da belki 80-100 bin km de olur dedi. Bu parayı verene gerek YoK. Yazık getir burada yapalım dedi. Aklıma da yattı. Artık servise gitmiyorum. 30bin bakımına 500TL, 40bin bakımına da geçen hafta 750TL PARA verdim. Aslanlar gibi de kullanıyorum. Gerekmeyen ve rodajı gelmeyen hiçbir parçayı da değiştirmiyoruz. Başlarım bunların garantisine! Parçaları da orijinal alıyoruz. Benimki gibi Eko LPG araçlar için hiç gerek YoK. 150bin km yi tahmini 3 yılda tamamlayacağıma göre de 15bakım*2000TL desek 30 bin lira eder. Bu şekilde masrafım 4’te bire düşer. Benim mantığım bu! Sağlam bir ustanız varsa hiç bu tezgaha gelmeyin. İzmir’den selamlar.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracım henüz 41.000 kmde. Ama 37.000 kmde dördüncü 10.000 bakımına 3 hafta önce gittim. Aynı şekilde Akbayrak beni de aradı. Daha önceki 3 bakımda hatta 1.000 km deki rodaj bakımını da sayarsak 4 bakımda da telefonla aranmamıştım. Zorla randevu alıyordum. Ama bu sefer istediğim güne istediğim saate randevu verdiler kendileri arayıp. Yani bu ara müşteri sıkıntısı çekiyorlar sanırım. Gittiğimde rutin bakım için bıraktım. 950₺ civarı fiyat verdiler. Sonra aradılar. Arka fren balatalarının eskidiğini değişmesi gerektiğini söylediler. Ona da tamam dedik. 1.380₺ civarı bi ödeme yaptım. Ama ilk aşınanın arka balatalar olması beni şaşırtmadı değil. Bir de bana söylemeden klima dezenfekte yapmışlar 50₺ yazmışlar. Ona da birsürü laf ettim bana neden sormadan yaptınız diye. Cevapları daha önceki bakımlarda yaptırıyordunuz şeklindeydi. Ben size yapın diyordum şimdi dedim mi dediğimde sessiz kaldılar. Her seferinde diğer bakıma götürmicem diyorum ama bakım zamanı geldi mi yine kendimi serviste buluyorum

Ben götürmeyeceğim 1 ay sonra 1500 TL vergide var daha 2000 de buna veremem

Geri