20bin bakımı için servis seçimi

Furkan Emir

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar merhabalar;
Konya Ereğlide yaşıyorum. 20bin bakımı için (standart bakım-yağ-filtreler) Konya merkez, Mersin ve Adanadaki servislerden fiyat aldım. Ulaşım zaman olarak yaklaşık hepsi için aynı ama yakıt olarak Konya merkez 50-100 TL daha az yakabilir. Aldığım fiyatlar şöyle Adana orjinal parçalar ve orjinal yağ için 2100, Mersin orjinal parçalar ve orjinal yağ için 2000, Konya ise orjinal parçalar ve orjinal yağ için 2457, orjinal parçalar ve PO yağ için 2000 TLden yardımcı olabileceklerini söylediler. 10.000 bakımını ağustos ayında Konyaya yaptırmıştım orjinal yağ ile 1800TLye. Orjinal yağ fiyatında indirim istedim onda iskonto yapamadıklarını söylediler. Sizce hangisini tercih etmeliyim? PO yağ kullanımının sakıncası var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Polen filtresini değiştirmeyin, onu dışarıdan alın sıkıntı olmaz garantiye de. Buradan bi 200tl falan kar edersiniz.

Honda yağı daha ince ve katkıları daha iyi. İstanbul'da olsanız fark yaratırdı aslında 11bin km'de bir bakım yapardınız hakkını verirdiniz. Konya için de özellikle soğuk ilk çalıştırmadaki performansından dolayı Honda yağı daha iyi olur. PO vb. viskozitedeki yağlardan daha iyi ancak "diğer" yağların da bir zararı olmaz. Orijinal yağ olduğu sürece sıkıntı olmaz. Olsa da siz bunu 100bin km'de falan belki farkedebilirsiniz.

Furkan Emir

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2021
Polen filtresini değiştirmeyin, onu dışarıdan alın sıkıntı olmaz garantiye de. Buradan bi 200tl falan kar edersiniz.

Honda yağı daha ince ve katkıları daha iyi. İstanbul'da olsanız fark yaratırdı aslında 11bin km'de bir bakım yapardınız hakkını verirdiniz. Konya için soğuk ilk çalıştırmadaki korumadan dolayı Honda yağı daha iyi olur. PO vb. viskozitedeki yağlardan daha iyi ancak "diğer" yağların da bir zararı olmaz. Orijinal yağ olduğu sürece sıkıntı olmaz. Olsa da siz bunu 100bin km'de falan belki farkedebilirsiniz.
İsmail hocam teşekkür ederim cevabınız için. Polen filtresini çıkardığımızda veya bizim getirdiğimizi taktıklarında klimayla alakalı sorun olursa klimanın garanti dışı kalacağını söylediler. aracı çok seviyorum ama daha satın alma kısmından tutun servis bakım sürecine kadar nefret ettirdiler

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
İsmail hocam teşekkür ederim cevabınız için. Polen filtresini çıkardığımızda veya bizim getirdiğimizi taktıklarında klimayla alakalı sorun olursa klimanın garanti dışı kalacağını söylediler. aracı çok seviyorum ama daha satın alma kısmından tutun servis bakım sürecine kadar nefret ettirdiler
Hocam öyle bir yorum getiriliyor fakat 2 sene içinde böyle bir sorun olsa bile garanti kapsamına sokulur. Bu durum göz korkutma olarak kullanılıyor. Şans eseri öyle bir durum olsa filtreden olmayacağı aşikar aslına bakarsanız.

Aracınız
Civic FC5 2020
merhaba, benimde 20 bin bakımı geldi. Aracım 2020 1,5 otomatik benzin honda civic. Üç servisten fiyat aldım. En pahalısı 3.345,50 TL En uygunu 2.950 fiyat verdi. Sizin araç sanırım düz vites. benim sizden ayrı şanzuman yağı var. O yağda 1200 TL imiş. Ne yapacağım bilemedim. Ben kendim sanayi de yaptırsam 1500 TL ye işçilik dahil yaptırırım. Ama bu seferde garanti gitmiş olacak. Ne yapmalıyım bilemedim. Bayiler bir şekilde kitliyor adamı.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@qbica +1500 TL vererek garantili bir şekilde bakım yaptırmak en doğrusu. Sanayide bakım yaptırsanız bile şanzıman yağını mutlaka orjinal olarak Honda servisinden temin edin.

Aracınız
Civic FC5 2020
@qbica +1500 TL vererek garantili bir şekilde bakım yaptırmak en doğrusu. Sanayide bakım yaptırsanız bile şanzıman yağını mutlaka orjinal olarak Honda servisinden temin edin.
İsmail bey servise gideceğim mecburum. 500 bin TL lik araca biniyoruz 3 bin TL den mi sakınıyorsun diyenler olabilir. Ben arabayı 160 bin TL ye aldım kredi ile zar zor. Şimdi satsam 340 bin TL kar etmiş olmuyorum. Bu aracın maliyeti değişmedi sonuçta. Satıp yerine BMW alamıyoruz. O zaman ile şimdi değişen bir şey yok. Yeni araba almayı düşünenlere Allah kolaylık versin gerçekten Zira maaşlar artmıyor ama maşallah her şeye zam geliyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri