30Bin Bakım Maliyeti 12.03.2020

agit

0
Bo
hocam Sizin araçlar cvt şanzıman yağı önemli bence değiştirmekte fayda var eski kasalar tam otomatik onlarda belki bu kadar önmeli olmaya bilir

Doğrudur hocam şanzıman yağı çok önemli. Allah korusun cvt şanzıman arıza verirse maddi anlamda çok büyük sıkıntı yaşarız ancak benim aracım halen 32500 km’de.şanzıman yağı için halen vakti olduğunu düşünüyorum ;ki şanzıman yağını serviste ve 40 000 km de veya kasım aralık gibi değitirmeyi düşünüyorum. Sadece rutin bakımları artık serviste yapmayacağım rutin bakımlar 1300 tl gibi fahiş bir fiyatlama var bunu özel servisler 400₺ yapıyorlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Kitapçıkta şanzıman yağı değişimi için otomatik viteslerde her 80.000 km’de ya da 5 yılda bir yazıyor. Servisler neden 2 yılda değiştirmeye kalkıyor ben de bilemiyorum sebebini.

Fd6 aracimin sanzuman yagi degisirken 40 bin 3 yil demisti bana yetkili. 80 bin km ise cok iyi.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda Bora da 30000 km bakımı yaptırdım 1412 TL ödedim daha da gelmem şanzıman yağı geçen seni değişmişti içinde yok

agit

0
Yağ değişimi ve birkaç filitre değişiminden bAşka ne işlem yapılıyor ki 1412 ₺ alınıyor . Az para değil bu verilenler ben de çok düşündüm karar verdim birkaç filitre ve yağı 400 ₺ ye değişiyorlar artık orada yapacağım. Memleketin ekonomik şartları ortada bu kadar parayı bayılmaya gerek yok.

Araç 18 binde 2sene 2 ay falan oldu alalı.Şanzıman yağını 1 2 ay sonra değiştirsem bir sorun olur mu sizce acele gidip değiştirmeme gerek var mı hemen? Daha önce tecrübe eden var mı

Coyem

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Araç 18 binde 2sene 2 ay falan oldu alalı.Şanzıman yağını 1 2 ay sonra değiştirsem bir sorun olur mu sizce acele gidip değiştirmeme gerek var mı hemen? Daha önce tecrübe eden var mı
Aşağı Yukarı aynı Durumdayız (yaş ve km olarak) 1 2 Ay Önemli Değil Ama Mutlaka Değişmek Gerektiğini İfade Ediyorlar. Kazasız Sağlıklı Sürüşler Diliyorum.

Aracınız
Evet kesin diyorlar ben geçen sene değiştirdim değiştirmezseniz otomatikten doğan sorumluluğu almıyorlar yaptırmayacaksanız hiç yaptırmayın derim

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar fd 6 ile FC 5 in şanzımanı aynı deıldır cvt şanzıman varsa FC 5 de şanzıman yaği değişimi aksatılmamalıdır. Arac manuel ise 60 k ya kadar gıderi var ama cvt ise muhakkak değiştir men lazım yoksa yok kaçırıyor yok arac hızlanmıyor yok stop etmeye baslıyor yok ıbre tıtriyor der der durursunuz

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar selam, bende 2018 fc5 Eco executive var. Araç 30.500km Honda Türkiye yi aradığımda bana corona dan dolayı 2000 km opsiyon tanıyoruz dedi bende onu kullanmak istedim. Ama şimdi pederi götürmek için bi Istanbul-sivas yapmak gerekecek, ıvır zıvır işlerle 2500km malololur bana. Açıkcası bakım yaptırıp yola gitmek 2500 ün bakımdan sonra sayılması demek. Bu 2000 km opsiyon ile alakalı bilgisi olan varmı acaba? Bu 3000km olabilirmi? Çünkü ben dönünce araç 33 bin olacak o şekilde kabul görürmü bilmiyorum,Teşekkürler

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Geri