40. 000 ARAÇ BAKIMI ACİL SORU ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar. Ankarada honda 2018 elegance Eco aracımı 40 bin bakıma verdim 1400 fiyat verdi honda efe . sorum şu, şanzıman yağı ve sibop kapağı bilmem nesi için de bakım gerekebilir dendi , sırayla fiyatları 750 ve 430 tl imiş. bunları yaptırmam gerekirse dışarıda yaptırabilir miyim ? dışarıda yaptırırsam garantiden çıkar mı? ne yapmalıyım ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende 40 bin bakımı için Çorlu bayisinden 3 Eylüle randevu aldım. Sibop ayarı ve şanzıman yağı dahil 2000 liraya anlaştım. 40 bin kmde şanzıman yağının değişmesi lazım size neden değişebilir dediler onu anlamadım. Yine Sibop ayarı da 40 bin kmde yapılması gerekiyor. Arabadaki en önemli parçadandır şanzıman ve Sibop ki üstatlar daha iyi bilir bu ayar düzgün yapılmayınca ciddi sıkıntılar çıkıyor. Şanzımanla ilgili bir problem yaşarsanız garanti konusunda sorun olur. O yüzden her 2 durum için de servis önemlidir ve benim şahsi fikrim mutlaka serviste yapılmalıdır. Şanzıman yağı için sadece Hondada bulunabilen özel kodlu bir yağdan bahsediyor arkadaşlar bilginize sunarım.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bence tekrar irtibata geçip doğru bir pazarlıkla 2sini de ekleyin. Polen filtresine 213 TL yazıyorlar onu çıkartıp şanzıman yağı ve subapı ekleyip 2000 tlye bağlayın derim yine de tercih sizin tabi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Benim aracim lpgli 47 binde suan 45 binde oEl serviste bakimlarini yaptırdım ama buji veya supap ayari yaptırmadım. Şimdi sizden duydum yaptirilmalimiydi?

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim aracim lpgli 47 binde suan 45 binde oEl serviste bakimlarini yaptırdım ama buji veya supap ayari yaptırmadım. Şimdi sizden duydum yaptirilmalimiydi?

40 bin diye bakıma girince bunları hepsi otomatik çıkıyor dediler servis elemanları bende anlamadım. Bana çıkan size niye çıkmıyor ki? Polen filtresi vermiyor dedi hatta ama duruma göre değişebilir dedi.

Üstadım sistemde aracın gereken ne bakımı varsa onların çıkar. Sizde çıkan ne varsa pazarlıkla iyi bir fiyat almayı deneyerek yaptırın. Sistem şanzıman yağı değişecek diyorsa değişmeli garantili araçlarda bu şekilde.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Aracınız
Civic FB7 2014
40 bin diye bakıma girince bunları hepsi otomatik çıkıyor dediler servis elemanları bende anlamadım. Bana çıkan size niye çıkmıyor ki? Polen filtresi vermiyor dedi hatta ama duruma göre değişebilir dedi.
Hocam ben özel serviste yag filtresi hava filtresi, yag degisimi, arka fren balata degisimi gibi genel bakimlari yaptırdım. 40 binde buji ve supap ayari yaptirmadim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam ben özel serviste yag filtresi hava filtresi, yag degisimi, arka fren balata degisimi gibi genel bakimlari yaptırdım. 40 binde buji ve supap ayari yaptirmadim.

Benim de özel servise gidesim var ama ne bileyim ya. Bineceğimi satmayacağımı bilsem hiç servise gitmem. Ama en fazla 1 yıl bindiğim için ondan korkuyorum. Abi subap ayarı için Bi danış istersen. Şanjıman yağı içinde tabi.

Geri