Civic FC5 40 bin bakımı

caser

0
Aracınız
Arkadaşlar 2018 lpgli civic aracım var. 40 bin bakımı geldi. Normal periyodik bakım’a ek olarak şanzıman yağı, subap ayarı, benzin filtresi çıkıyor. 20 binde 2 yıl önce şanzıman yağı değişmişti. Bunların hangileri gereklidir? Subap ayarı ve benzin filtresi gerekli mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar 2018 lpgli civic aracım var. 40 bin bakımı geldi. Normal periyodik bakım’a ek olarak şanzıman yağı, subap ayarı, benzin filtresi çıkıyor. 20 binde 2 yıl önce şanzıman yağı değişmişti. Bunların hangileri gereklidir? Subap ayarı ve benzin filtresi gerekli mi?
Forum olarak şanzıman yağına dikkat ediyoruz. Onun için serviste orjinal yağ ile değişim öneririz. Subap ayarını Honda özel servislerinde de yapılabilir. Subap ayarı Honda'lar için önemlidir. Benzin filtresi kısa sürede değişim istemesi ve fahiş fiyatı olduğu için erteleyen çok üyemiz var. Benim fikrimde bu yönde.
10.000 bakım için aracınız 5 yaşında olduğu için malzemeleri kendiniz alıp özel serviste bakım yapılabilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
2019 model honda civic (trafiğe çıkış 2020) 40000 km bakım için honda servis subap ayarı yapılması gerektiğini söyledi. Fakat honda 'nın pdf kitapçığında bununla ilgil bir madde bulamadım. Ne kadar önemlidir ? Ve Bosch car service ile konuştuğumda hiç subap ayarından bahsetmedi ve fiyatı yarı yarıya daha ucuzdu? Ne yapmalıyım?

Aracınız
Civic FC5 2020
2019 model honda civic (trafiğe çıkış 2020) 40000 km bakım için honda servis subap ayarı yapılması gerektiğini söyledi. Fakat honda 'nın pdf kitapçığında bununla ilgil bir madde bulamadım. Ne kadar önemlidir ? Ve Bosch car service ile konuştuğumda hiç subap ayarından bahsetmedi ve fiyatı yarı yarıya daha ucuzdu? Ne yapmalıyım?
LPG li ise 40 bin yapılıyor kitapçıkta yazar

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri