5.6 dizel 2018 sedan civic

Ali Er

0
Ben tamamen s disi kullaniyorum.Tamam baya araci basiyorum.Ancak vitesleri 2500 lere dogru degistiriyorum ve genel hizim 120 130 arasi genelde 120.Bu aracla da 90 la gidilmiyor ki.

Aracınız
Ankara'da 4.5 lt ortalamam var... Dizel motoru çok çok iyi yapmışar. Çok sessiz ve titreşim yok denecek kadar az..

Aracınız
Civic FC5 2018
vites degisikligi 2000 ve alt devirde yapildiginda motorun devri dusuyor.Dizelde yuksek devirde kullanacaksin yoksa Dpf filitreyi doldurursun

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
vites degisikligi 2000 ve alt devirde yapildiginda motorun devri dusuyor.Dizelde yuksek devirde kullanacaksin yoksa Dpf filitreyi doldurursun

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dizelde yüksek devir turboyu aşırı yorar... Ayrıca yüksek devir tüketimi ve kurumu arttırır bu da DPF i yine tıkar... DPF tıkanmasın isterseniz o zaman devir değil uzun süre ve dur kalksiz aracı kullanmanız lazım...

Merhaba arkadaşlar bende de 1.6 dizel exevutive manuel civic var. Alacı 2ay kadar bir süre oldu. Aldığım zaman 2600km de idi. İlk depoda mersin şehir 4.3 yazdı ve hesapladığımda 4.3 yakmıştı ama sonraki depoda 3.8 yazmasına rağmen 4.1 yaktığını hesapladım ve tekrar doldurdum 41Lt aldı ve 1000km yaptığım zaman kalan menzilde 5km yazıyordu. Yani araç yol bilgisayarında 3.8 yazıyor fakat 4.1 yakıyor. Bunun sebebi sizce ne olabilir ve bunu nasıl düzeltebilirim. Yakıtın gayet iyi diyenler olacaktır ben de farkındayım yakıtın iyi olduğunun ama bu farklılık açıkcası canımı sıktı. Şehir içi değerler bunlar uzun yol olmadan. Genellikle sakin kullanırım, sakinden kastım 30-40km arası değil kademeli hızlanmadan bahsediyorum. Şimdiden cevaplarız için teşekkür ederim...

Geri