60 000 bakim

Sanayide Castrol bayinde 0w20 Castrol magnetec (usta Honda yetkili servisteki arkadaşına aradı sormadan 0w20 dedi o da) filtron yağ polen hava 900 TL ye yaptrdım. Şanzıman yağını malum eleman ben Castrol koyarım sen bilirsin dedi.. servisteki arkadaşına sorduk orjinal olsun daha iyi dedi Castrol dedim sen bilin dedi... İyi servise geliyom dedim Çorum onda meroto 1400 e şanzıman yağı değişti. Km az 55bin şanzıman filtreyi sonra değiştirelim dedi. Arada sanayı ustası arkadaş olmasa sormadan onuda değiştirirdim dedi.bu arada şanzıman filtre 900 TL... Değişmedi.
2 3 gündür sabah ilk marşda ekran sonüyordu gitmisken sordum aküyü serviste olctuler cihaz akü değişimi uyardı.45 amper 1330 TL dediler..
dışarda 55 amper 1300 TL ye değiştirdim. Motor yağ filtreler şanzıman yağı akü 3600..
cumartesi de subap ve LPG bakım. Hayırlısı...

TECNO KG8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018
Subap ayarı (üst kapak conta değişimi ile) ve LPG filtre değişimi Antakya sanayide hospital Honda da 1000 tl.
Geçen yaptırdım.

O kadar pahalimi yaew LPG filtrelerine baktim 150 250 civarı işçilik mi ne bu kadar... Subab mi çıkarıyor bu kadar
Bu arada ne değişti ne farkettiniz...

Son düzenleme:
Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018
LPG filtresi 100 tl, subap ayari ve adaptasyon750 tl, ilgili conta 150 tl.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Son bişey daha sorayım subap ayarını LPG ayar yapanlar yapabiliyor mu yoksa önce biri sonra birine mi gitmeliyim

Hayır. Subap ayarını tamirciler yapar. Önce subap ayarını yaptırıp ardından lpg ayarı kontrol edilebilir.

Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018
Subap ayarı zor bir şey değil. Ama honda dan anlayan, servis geçmişi olan bir usta bulursan daha iyi olur. Çünkü bilgisayar ile yarim saat motor çalışır durumda adaptasyon yapılıyor bu araçlara. Eski model araçlar gibi yap gönder değil yani.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Subap ayarı zor bir şey değil. Ama honda dan anlayan, servis geçmişi olan bir usta bulursan daha iyi olur. Çünkü bilgisayar ile yarim saat motor çalışır durumda adaptasyon yapılıyor bu araçlara. Eski model araçlar gibi yap gönder değil yani.
Subap ayarından sonra adaptasyon tabirini ilk kez duyuyorum. Subap ayarı mekanik bir ayardır. Mesela boğaz kelebeği temizliği sonrası adaptasyon ister. Çünkü boğaz kelebeği elektroniktir. Boğaz kelebeği telli olanlarda adaptasyona yine ihtiyaç yoktur. Yapan usta yarım saat bilgisayarda neye bakıyor biliyormusunuz?

Geri