Acayip kaza sonrası hikayem

Son zamanlarda eski model araçlarda çok fazla pert kaydı oluşmaya başladı.
Şu video bazı şeyleri çok güzel açıklıyor, benim söyleyeceğim sorunun nedeni YÜKSEK YEDEK PARÇA FİYATLARI. Videoyu izleyin benzer sorun videodaki araçta da var.

https://youtu.be/e3fynznckeY

Sigorta şirketleri yedek parça tamir maliyetinin yüksekliği nedeni ile artık birçok aracı direk perte atıyor.

Tamir masrafı dışında bu araç için değer kaybı verilecek. Sigorta bunu pert ağır hasarlı diye piyasaya satacak muhtemelen. 40 a rahat okutur. Size de en fazla 50 verir. 10.000 zararla işi kurtarır. Yaptirirsa 18.000 tamir + 10.000 değer kaybi.. Bu yüzden direkt ücretini verip aracı satıyorlar diye düşünüyorum.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim de fb7 kasa aracım sağ ön tekerlekten darbe aldı, yaptığım ilk kazada...
İnanın sizin aracınızdan daha iyi görünüyordu...
Aracın ön takım için çıkan fiyat 22 bin lira idi. Exper pert için onay bekliyoruz demişti ve yaklaşık 3 hafta beklemiştim, ama tabi burada araya ramazan bayramı da girmişti.

Neyse bursa honda inallardaki hasar servisi işe görüştüğümde; direksiyon kutusunun da arızalı olabileceğini, ancak aracın mekanik olarak toplandıktan sonra bu durumun kesinleşeceğini söylemişlerdi.
Ve nitekim arızalıymış, bununla birlikte masraf ortalama 32 bin lira civarında çıkmıştı. Böylelikle aracı perte çıkarttılar.

Sizin aracınızda da böyle bir durum olmuş olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tamir masrafı dışında bu araç için değer kaybı verilecek. Sigorta bunu pert ağır hasarlı diye piyasaya satacak muhtemelen. 40 a rahat okutur. Size de en fazla 50 verir. 10.000 zararla işi kurtarır. Yaptirirsa 18.000 tamir + 10.000 değer kaybi.. Bu yüzden direkt ücretini verip aracı satıyorlar diye düşünüyorum.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet bu mantıkla hareket ediyorlar

Böyle bir kaza sonrası ancak hava yastıkları patlamış ise pert olabilir. Yoksa dolandırıcılık diye düşünmemek elde değil.

LG-H870 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hava yastığına inanın gerek yok, tekerden hasarlı ise direksiyon kutusu 15bin, akslar ve rot kolları deseniz kafadan 20bini geçiyor. Kaporta ve diğer malzemelerde işin içine girdi mi direk perte gidiyor. Soldan ön tekerden darbe ile aks ve otomatik şanzımana zarar verdiği yazılarak ağır hasar kayıtlı araç bile gördüm, şanzıman bedeli 28bin kusur yazıyordu. Cidden garipti ama doğru.

Babam kaportacı bu işleri az çok biliyorum. Aracın perte çıkması büyük saçmalık. Gidin düzgün bir ustaya çıkma orjinal far , tampon , sis taksın.
sensörler mekanik elektronik vs. Sıfır taksın. Çamurluk doğrulur.
5bin tl yi geçmez masraf.

Servisten bir adet çamurluk, 1 adet ön tampon 1 adet far alıyorsunuz faturayı kasko sirketine gönderip çıkıyorsunuz. Bir ülke batmadan önce iş yerleri yanar sonra sigorta şirketleri batar ve ülke batan geminin son malları. Servise böyle şeyler için gitmeyin kornası sol tarafta bunun korna ne alaka anlamadım.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Anladığım kadarıyla aracı ihaleye sunacak atıyorum 40.000 e gitti kasko şirketi de araba değerini 50.000 tl diye belirlemiş olsun 10.000 tl de kasko mı veriyor
BMW araçta 3 tane hava yastığı açılmış küçük hasarlar da olsa sağlam bi darbe olduğunu sanıyorum bizim araçta airbag açılmadı araç çalışır ve yürür durumdaydı
Arkadaşın dediği gibi 3-4 hafta bekleyeceğiz gibi görünüyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri