Acil yardım kayışın oradan gelen ses

Adnanx

0
Aracınız
Civic FD6 2007
Arkadaşlar merhaba 2007 otomatik aracımda sağ önden sanki iki plastik birbirine sürüyormuş gibi ses geliyor.
Özellikle sabah ilk çalıştırmada rölanti yüksekken vitesi D veya R ye aldığım zaman çok yüksek ses geliyor dışardan da rahatlıkla duyulabiliyor.
Rölanti düşünce ses kesiliyor.
Ancak motor ısındıktan sonra da düşük devirlerde vites geçişleri sırasında aynı ses 1250-1300 devir arasında geçici olarak gelmeye devam ediyor.
Subap ayarı yeni yapıldı, motor kulağı ve V kayışı yeni değişti.
Bu arada aracın çekişinde ve yakıtında sorun yok.
Tecrübeli veya başına bu sorun gelmiş arkadaşlardan öneri bekliyorum...

Motor kulagi degil gibi.
1)V kayisi olcusu yanlis takilmis
2) gergi kutugu bozuk
3) v kayisinin bagli oldugu bilyalar bozuk ses yapiyor olabikir
Benim yorumum bunlardan biri olabilir ama bu sekilde binmeyin gosterin ustaniza derim
Ama neden sadece belli devirde neden daha düşük veya yüksek devirlerde değil???

Ama neden sadece belli devirde neden daha düşük veya yüksek devirlerde değil???
Bildiğim kadarı ile devir yükseldikçe motorun titreşim frekansı artar ve ses tonu daha tiz bir hal alır.
Motorun en vibrasyonlu çalıştığı süreç ilk çalışma ve düşük devirdeki çalışmasıdır.
O zaman bence aracı bu hal ile parçaları aldığınız servise götürün ve araçta değişen bu parçalara rağmen bu ses olduğunu belirterek yardım isteyin.

Bildiğim kadarı ile devir yükseldikçe motorun titreşim frekansı artar ve ses tonu daha tiz bir hal alır.
Motorun en vibrasyonlu çalıştığı süreç ilk çalışma ve düşük devirdeki çalışmasıdır.

O zaman bence aracı bu hal ile parçaları aldığınız servise götürün ve araçta değişen bu parçalara rağmen bu ses olduğunu belirterek yardım isteyin.
Bir de öyle deneyeceğim bakalım teşekkürler

Arkadaşlar bugün Samsun Honda Kamer e gittim usta sesi duyar duymaz gergi kütüğü ve bilyesi ve kayış değişecek dedi. fiyat olarak 1550 TL gergi setine + 300 TL kayış dediler yaptırmadım. N11 de şöyle bir şey buldum
https://urun.n11.com/tahrik-kayisla...mple-gergi-seti-fd6-r16a-2006-2012-P430993160
Ne dersiniz bunu alıp sanayi de taktırsam randıman alabilir miyim?
tavsiyelerinizi bekliyorum...

Arkadaşlar bugün Samsun Honda Kamer e gittim usta sesi duyar duymaz gergi kütüğü ve bilyesi ve kayış değişecek dedi. fiyat olarak 1550 TL gergi setine + 300 TL kayış dediler yaptırmadım. N11 de şöyle bir şey buldum
https://urun.n11.com/tahrik-kayisla...mple-gergi-seti-fd6-r16a-2006-2012-P430993160
Ne dersiniz bunu alıp sanayi de taktırsam randıman alabilir miyim?
tavsiyelerinizi bekliyorum...
Ben eski FD6mda bu satıcıdan gergi ve bilyayı almıştım, kayışı da BANDO marka ayrı yerden almıştım, kullandığım sürece bir sorunla karşılaştığımı hatırlamıyorum.

Geri