Civic FD6 Airbag Hakkında Yetkili Servisten Uyarı Geldi

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhabalar,
2011 Model FD6 aracım için bugün cep telefonuma Honda TR'den şu şekilde bir SMS geldi;
"Aracınızın sürücü hava yastığı şişiricisinin yenisiyle değişmesi gerektiği saptanmıştır. Tamamen ücretsiz olarak uygulanacak parça değişimi için en kısa sürede Honda yetkili servisinden randevu almanızı rica ederiz."

Bu durum hakkında merak ettiklerim var. Daha önce başına böyle bir durum gelen oldu mu? Honda yetkili servisi benim aracımdaki sorunu nasıl saptayabildi?
Forumda yeniyim cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Aracınız
Ben birkaç yıl önce değiştirdim.

Bu bir arızadan ziyade önlem aslında. Mevcutta üzerinde kullandıkları şişirici dedikleri parça kaza anında farklı marka ve modellerde sorun yaşatmış olabilir. O yüzden güncelleme yapıyorlar.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2011
Cevaplar için teşekkür ederim. Garantisi bitmiş, 10 yaşında bir araba için ücretsiz parça değişimi yapılması gerçekten müthiş. Araçtan memnun olduğumuz kadar marka, servis hizmetinden de memnun olacağız öyleyse.

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba

Geçen Ay Banada Öyle Bir Mesaj Gelmişti Yetkili Servisten Randevu Alarak Değişimini Yapmışlardı Bizim Yetkili Serviste Tanıdık Olduğu İçin Değiştirken İçeri Almıyorlar AMA Bizim Bakma Şanzımız Oldu Direksiyon Airbag Söküp Arkasınaki Parçayı Çıkartıp Diğer Parçayı Takıyorlar Bu Arada Airbaglar Her Hangi Değişme Tamir Olup Olmadağına Bakmış Oluyorsunuz Bizimkiler DE Bir SIKINTI yok Allaha Şükür 2 saatte teslim Ettiler Tabiki Yoğunlağa Göre Değişeblir

Aracınız
Civic FC5 2018
Hava yastığı şişiricisi ömrü 10 yıl diye biliyorum, yani 10 yıldan sonra çalışma garantisi yok.
Tedbir önemlidir ve bu konuda Hondayı tebrik ediyorum.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cevaplar için teşekkür ederim. Garantisi bitmiş, 10 yaşında bir araba için ücretsiz parça değişimi yapılması gerçekten müthiş. Araçtan memnun olduğumuz kadar marka, servis hizmetinden de memnun olacağız öyleyse.

Servis yöneticisiyle görüşmüştüm bende Fd6 varken. Sisirici asirı sert şişirip bir kaç kazada sorun yaşattığı(ölüm) için değiştirdiklerini söyledi. Hatta benimkinin işlemli olduğunu sormadıkları için söylememiştim ve işlem yapmadılar :)

Aracınız
Civic FD6 2011
Servis yöneticisiyle görüşmüştüm bende Fd6 varken. Sisirici asirı sert şişirip bir kaç kazada sorun yaşattığı(ölüm) için değiştirdiklerini söyledi. Hatta benimkinin işlemli olduğunu sormadıkları için söylememiştim ve işlem yapmadılar :)
Airbagler işlemli olursa değişim yapmıyorlar mı?

Geri