Civic FB7 Airbag uyarı ikazı

Ad Soyad
Sinan aslan
Aracınız
Civic FB7 2012
IMG_1126.JPG merhabalar aracım2012 model bu arızayı vermeye başladı.Bazen yanıyor kontagı kapatınca sonra yanmıyor.Sonra belli bir süre sonra tekrar yanıyor.Sorun nedir acaba airbekler de mi sıkıntı var anlamadımservise mi götürmem gerekli

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Ekli dosyayı görüntüle 269648 merhabalar aracım2012 model bu arızayı vermeye başladı.Bazen yanıyor kontagı kapatınca sonra yanmıyor.Sonra belli bir süre sonra tekrar yanıyor.Sorun nedir acaba airbekler de mi sıkıntı var anlamadımservise mi götürmem gerekli

Arkadaşın dediği gibi ilk olarak ön koltukların altındaki soketleri kontrol edin, özellikle yanarken kontrol ederseniz ve uğraşırken sönüyorsa soketlerde bir temassızlık vardır herhangi bir elektrikçi halleder, eğer soketlerden değil ise bu durumda direksiyon zembereği diye geçen ve direksiyonun içinde bulunan bir parçada kablo kopukluğu olmuş olabilir yanıp sönmeyi eğer direksiyon hareketinize göre yapıyorsa o zaman kesin direksiyon zembereğidir, bunu da herhangi bir oto tamircide direksiyon sökülerek değiştirilebilir.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ekli dosyayı görüntüle 269648 merhabalar aracım2012 model bu arızayı vermeye başladı.Bazen yanıyor kontagı kapatınca sonra yanmıyor.Sonra belli bir süre sonra tekrar yanıyor.Sorun nedir acaba airbekler de mi sıkıntı var anlamadımservise mi götürmem gerekli

Üstad 2013 Fb7 eco elagance bir önceki aracım...2017-2021 yılları arasında kullandım....ara sıra bende de yanıyordu bu airbag ikazı...daha sonra i-mid ekranda Check System diye uyarı veriyordu....

Aracın kitapçığında ve çeşitli yerlerde koltuk altı airbag soketlerini söküp takın yazıyordu yada Bi kontrol edin yazıyordu...Bu yazdıklarımı uyguladım....ÇÖZÜM bulamadım....sonrasında biraz daha araştırma yaptım LPG de sürekli kullanımda yapıyor dediler.... Bu uyarı verdiğinde benzinde kullandım biraz...bazen geçiyor bazen geçmiyordu uyarı pek kafaya takmadım....yandığında bu sefer hiç bişey yapmadım... 1 veya 2 gün sonra kendi kendine uyarı kayboldu...Bende pek kafaya takmadan 4 yıl bindim 2013 fb7 me....

Güzel sürüşler...saygılar.

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri