Akü hakkında

Selamın aleyküm beyler akü alcam ben ama ne alcam bilmiyorum aracım vtec 2 ince akü 45 amper şuan 60 amper alayım diyorum ama ince bulamadım vsrda bilen duyan bi link atabilirmi varta tercihimdir

POT-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kasım 2019da 55 lik Povver aldıydım. Egzoz ve ses sistemi de var hala sıkıntısız kullanıyorum..

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Selamın aleyküm beyler akü alcam ben ama ne alcam bilmiyorum aracım vtec 2 ince akü 45 amper şuan 60 amper alayım diyorum ama ince bulamadım vsrda bilen duyan bi link atabilirmi varta tercihimdir

POT-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ve aleykümselam
55 veya 60 kullanılabilir. Akü yuvasına 60'lıkta sığıyor. Vartanın 55'lik aküsü yok diye biliyorum. 55'ler dar şekilde satılır. Japon araçları için özel diyede belirtirler. Hangisi olursa olsun ters kutup almalısınız. Mutlu, Bosch önermiyorum. İnci, çelik, varta (yeni tarihli) olabilir.

Son düzenleme:
Aracınıza uygun aküyü buradan seçebilirsiniz: https://www.tr.varta-automotive.com/tr-tr/battery-finder

Stop-start özelliği varsa EFB veya AGM akü öneririm.

EFB sıvı akü.Yeni tip.Fiyatı AGM ye kıyasla daha uygun oluyor.Isıya dayanıklı.Tek dezavantajı uzun süre araç çalıştırılmazsa ömrü çabuk bitiyor.

AGM kuru akü.Eski tip.Fiyatı yüksek.Isıya dayanıksızdır.Uzun süre çalıştırılmazsa bile EFB ye göre ömrü azalmaz.

Geri