Akünüzü değiştirmeden önce ölçüm yaptırdınız mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam serviste Kayış vs değişirken bu akü sakat bir sabah yolda kalırsın ister bizde ister başka yerde ama mutlaka değiş dedi usta. Bende mutluya gittim. Ya sorun yok gibi ama şunu ölçme imkanı varsa bir ölçün dedim. Değiş demislerse kesin değişmen lazım dedi durdu. Kızdım inci ye gittim. Bir cihaz bağladı uzun yoldan gelmeme rağmen 9.7 volt falan çıktı. Tam değerini bilmiyorum ama aklıma yattı. Değişin dedim. Klimayı açınca belirgin artan Rolanti dalgalanması vardı yüzde 70 azaldı. Sanırım doğru bir karar oldu.

Honda civic Fb7 aracından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mutlu Akü maalesef ciddi kalite düşüşü yaşamış ve sorun halen devam ediyor.
Aracın üstünde gelen Mutlu Akü ile 5. yılda bile soğuk havada ufak uzama yaşayarak yine de araç çalışıyordu, 55Ahlık yeni aldığım Akü ise hiçbir belirti vermeden gitti, üstelik Akü'yü de koruyacak şekilde dikkatli kullanan biriyim.

Aracınız
Mutlu Akü maalesef ciddi kalite düşüşü yaşamış ve sorun halen devam ediyor.
Aracın üstünde gelen Mutlu Akü ile 5. yılda bile soğuk havada ufak uzama yaşayarak yine de araç çalışıyordu, 55Ahlık yeni aldığım Akü ise hiçbir belirti vermeden gitti, üstelik Akü'yü de koruyacak şekilde dikkatli kullanan biriyim.
Aynen Hamid Hocam.
Bendeki de 2 yıl oldu kışı zor çıkarır. Vartanın 45 liği var. 55-60 olsa yerine göre hemen ona geçeceğim.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

goksel

0
2 yil önce Mutlu akü 55 amper taktırdım bugün bitti akü marş basmadı takviye yaptım 30 km gittim.yine marş basmadı yine takviye yaptım doğru akucuye Garanti bitimine 1 gün vardı aküyü bıraktım yedek akü aldım.Bir daha mutlu almam.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
2013 Honda civic fb7 aracımda 55 Ah mutlu akü var, garantisinin bitmesine iki gün var. Dün aniden çalışmadı, takviye kablo ile çalıştırdık, biraz dolaştım, kendi çalışıyordu artık. Bu sabah aküyü aldığım elektrikçiye gittim, aküyü şarj ettiler, ölçtüler. Akü normal, bir sorun yok ama araba şarj etmiyor dediler, sadece farlar açıkken şarj ediyor dediler, konjektör arızası olduğunu söylediler.

Aracınız
Civic FB7 2012
yorumları şöyle bir okudum da garanti bitimine sayılı günler kala mutlu akünün ömrünü tamamlaması tesadüfle açıklanacak bir durum değil. ben de başıma gelen olayı anlatayım; 2012 model aracıma mutlu akünün 55 ah silver serisinden almıştım. Geçtiğimiz ay hiçbir belirti göstermeden aniden bitti. Şarj etsin diye epey bi dolaştım, kontağı kapatıp tekrar açtığımda araçta elektrik namına hiçbir şey kalmamıştı. Mutlu akü bayisine gittim ve akünün hatalı olduğunu söylediler, artık akü şarj olmuyormuş. Ama gelin görün ki ne tasadüfse garanti bitimine bir aydan az bir süre vardı. Eski akümü alıp yeni akü verdiler garantiden. Ancak durumu başka ustalara da anlatınca mutlu aküden artık uzak durulması gerektiğini anladım. Eğer bu aküde de sorun yaşarsam varta akü almayı düşünüyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Benim aracımda da fabrika çıkışlı mutlu akü var. Sıfır aldığımdan beri değiştirmedim, 4-5 kere de boşalmıştır, takviye ile çalıştırmıştım. Yazılanları okuyunca kalite düşüşü üzüyor gerçekten.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim aracımda da fabrika çıkışlı mutlu akü var. Sıfır aldığımdan beri değiştirmedim, 4-5 kere de boşalmıştır, takviye ile çalıştırmıştım. Yazılanları okuyunca kalite düşüşü üzüyor gerçekten.
O aküyü iyi koruyun hocam :) Belki piyasadaki en uzun ömürlü akülerden biri, ben 5. yılda marşı biraz uzatıyor diye boşuna değiştirmiştim, şimdiki aklım olsa çürüyene kadar değiştirmezdim (y)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
yorumları şöyle bir okudum da garanti bitimine sayılı günler kala mutlu akünün ömrünü tamamlaması tesadüfle açıklanacak bir durum değil. ben de başıma gelen olayı anlatayım; 2012 model aracıma mutlu akünün 55 ah silver serisinden almıştım. Geçtiğimiz ay hiçbir belirti göstermeden aniden bitti. Şarj etsin diye epey bi dolaştım, kontağı kapatıp tekrar açtığımda araçta elektrik namına hiçbir şey kalmamıştı. Mutlu akü bayisine gittim ve akünün hatalı olduğunu söylediler, artık akü şarj olmuyormuş. Ama gelin görün ki ne tasadüfse garanti bitimine bir aydan az bir süre vardı. Eski akümü alıp yeni akü verdiler garantiden. Ancak durumu başka ustalara da anlatınca mutlu aküden artık uzak durulması gerektiğini anladım. Eğer bu aküde de sorun yaşarsam varta akü almayı düşünüyorum.
Aynen dediğiniz gibi çıkıyor. Ben artık satmak için bilerek yaptıklarını düşünüyorum. Eski aküleri uzun süre giderken şimdikiler garanti bittikten sonra problem çıkarıyor ise burada bit yeniği olduğu anlaşılıyor. Bende de Mutlu 55 vardı. 2 sene 4 ay dayandı. Şarj edelim dedim. Akü şarj olmuyordu. Çünkü içindeki bağlantılar kopmuş dediler. Elbette insanın bir daha alası gelmiyor.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri